Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Włochy – Neapol z Ks. Dolindo  „Panie Jezu Ty się tym zajmij”

2440 zł

   22.09-02.10.2020

Opis

Pielgrzymka do Włoch -Neapol z ks. Dolindo  „Panie Jezu Ty się tym zajmij”

                                                                              22.09-02.10.2020

Dzień 1 , 22.09.2020

Spotkanie na placu przy Katedrze w Szczecinie  o godz. 21.30. Wyjazd o godz. 21.45

Dzień 2, 23.09.2020

Nocny przejazd do Włoch.  Przyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego ,  wewnątrz znajduje się grób Św. Antoniego, bogaty relikwiarz,  także  buława przekazana przez Jana III Sobieskiego po zwycięstwie pod Wiedniem. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 3, 24.09.2020

Śniadanie. Przejazd do Manopello – kościółek Kapucynów, w którym od XVI w. przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze  Chrystusa. Największa relikwia Chrześcijaństwa. Zamknięty pomiędzy dwoma szybami wizerunek jest świadectwem umęczonej  twarzy człowieka, wykonanym na najdelikatniejszej i najdroższej tkaninie antycznego świata, bisiorze. Przejazd do San Giovani Rottondo. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 4, 25.09.2020

Śniadanie, zwiedzanie San Giovanni Rotondo, miejsca w którym znajduję się sanktuarium Ojca Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa.  Msza św. w sanktuarium św. Ojca Pio, Droga Krzyżowa z Ojcem Pio.  Po południu wyjazd do Monte Sant’Angelo- sanktuarium św. Michała Archanioła w skale. Jest to jedno z najstarszych sanktuariów Europy, na półwyspie Gargano, oblanym wodami Adriatyku. Jest to najwyżej położone sanktuarium (850 m npm). Modlitwa i pobyt w przepięknym i wyjątkowym sanktuarium w skale. Przejazd w okolice Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 26.09.2020

Śniadanie. Rejs statkiem na znaną na całym świecie, kolorową i bajkową wyspę zakochanych Capri. Pobyt na wyspie i wypoczynek. Rejs powrotny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 6, 27.09.2020

Śniadanie. Przejazd do Pompejów– najbardziej rozsławionego miasta, w całości zasypanego pyłem wulkanicznym po erupcji Wezuwiusza w 79 roku.   Odwiedzimy znajdujące się tam Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej  z grobem  bł. Bartolomeo Longo – założyciela Bractwa Różańcowego . Następnie   przejście do krateru wulkanu  Wezuwiusz i zwiedzanie parku archeologicznego   w Pompejach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 28.09.2020

Śniadanie.  Całodniowe zwiedzanie Neapolu. Nawiedzenia miejsca życia i modlitwy ks. Dolindo: kamienica, w której spędził ostatnie lata życia,  kościół Santa Teresa al Museo, w którym  ojciec Dolindo odprawił swoją pierwszą mszę po zniesieniu zakazu przez papieża Piusa XI. Przy tym kościele działa też Apostolato Stampa, gdzie siostry zakonne opiekują się dorobkiem ojca Dolindo (tu znajduje się oryginał modlitwy “Ty się tym zajmij!”). Kościół San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes – tu znajduje się grób ojca Dolindo. Msza św. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Ges,  Sant’Anna dei Lombardi, piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Wyjazd i przejazd do klasztoru na Monte Cassino: polski cmentarz wojskowy,  chwila zadumy. Następnie przejazd  w kierunku  Rzymu.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 29.09.2020

Watykan,  Bazylika Św. Piotra. O godz. 8:45 Msza św. przy grobie  św. Jana Pawła II.  Spacer szlakiem barokowych placów i fontann: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Rzym starożytny: Kapitol, Fora Cesarskie, Via dei Fori Imperiali, Koloseum (wszystkie budowle obejrzymy z zewnątrz). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9, 30.09.2020

Śniadanie. Przejazd do Orvietto – miasta cudu eucharystycznego. Na placu stoi XIV-wieczna katedra, która kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał. W 1263 roku, podczas mszy w kościele w Bolsenie (w pobliżu Orvieto), z trzymanej przez księdza hostii na płótno i posadzkę popłynęła krew. Aby upamiętnić to wydarzenie, rozpoczęto budowę w Orvieto, a do kalendarza świąt chrześcijańskich włączono Boże Ciało. Przejazd w okolice Werony na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 10, 01.10.2020

Śniadanie. Całodniowy przejazd do Polski.

Dzień 11, 02.10.2020

Przyjazd do Szczecina w godzinach 2:00 – 3:00 i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2440 zł

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota / przewodnika w języku polskim
  • Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2, 3 os z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania serwowane ( wzmocnione o ser lub / i szynkę ), obiadokolacje serwowane
  • Ubezpieczenie TU Europa: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR, choroby przewlekłe
  • Składka TFG

Dodatkowo płatne ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe: bilety wstępów, Pompeje, Wezuwiusz i rejs na Capri, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, opłata klimatyczna – 90 euro

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 130 euro

Dopłata do napojów do obiadokolacji innych niż woda ( woda w cenie )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia

– od Kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 700 zł

Wpłata końcowa do 22.08.2019

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

**  Dokumentem niezbędnym do uczestniczenia w pielgrzymce jest ważny dowód osobisty / paszport, który należy posiadać przy sobie podczas wyjazdu

*** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up