Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Roztocze z Lubelszczyzną

1740 zł 

29.07-3.08.2024

Rezerwuj

Opis

                                                                                Pielgrzymka na Roztocze z Lubelszczyzną

29.07-3.08.2024

Dzień 1 , 29.07.2024 ( PONIEDZIAŁEK )

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej ul. Św. Jakuba 1, o godz. 3.45. Wyjazd o godz. 4.00 w kierunku Zwierzyńca. Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

MOŻLIWE INNE MIEJSCA WSIADANIAINNE MIEJSCE WSIADANIA JAK SZCZECIN NALEŻY ZGŁOSIĆ PRZY REZERWACJI – godziny i miejsca pozostałych zbiórek  zostaną podane bliżej wyjazdu

– SUCHAŃ – przystanek autobusowy przy Rynku ( kierunek Stargard )

– STARGARD – Centrum Przesiadkowe ul. Towarowa 2

– RENICE – Stacja Paliw Orlen 

– GORZÓW WLKP. – Stacja Paliw BP ul. Kasprzaka 8

– MIĘDZYRZECZ

– NA WYSOKOŚCI POZNANIA

– NA WYSOKOŚCI KONINA

– NA WYSOKOŚCI ŁODZI

– NA WYSOKOŚCI WARSZAW

Dzień 2, 30.07.2024 ( WTOREK )

Po śniadaniu wyjazd do Zamościa, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzania miasta, podczas którego zobaczymy między innymi: Rynek Wielki, Ratusz, kamieniczki, bramy miejskie, fortyfikacje, bastiony, Katedrę, kościoły staromiejskie, dom Centralny, Rynek Wodny, Rynek Solny, Pałac Zamoyskich, pomnik założyciela miasta Jana Zamoyskiego, Akademię, Synagogę. Msza Święta. Czas wolny na podziwianie starówki zamojskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.               

Dzień 3, 31.07.2024 ( ŚRODA )

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Krasnobrodu – miasta uzdrowiska i największego Sanktuarium Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, zwiedzanie kościoła wzniesionego przez Marię Kazimierę Sobieską.   Przejazd do Zwierzyńca – „stolicy” Roztocza Środkowego, siedziby dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Podczas spaceru po miasteczku zobaczymy barokowy kościół na wodzie p.w. św. Jana Nepomucena, budynki dawnego Zarządu Ordynacji Zamojskiej, Browar Ordynacki. Msza Święta. Przejazd do Szczebrzeszyna „gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Spacer po mieście trzech kultur – w programie między innymi pomniki chrząszcza, renesansowy kościół św. Mikołaja, późnorenesansowa synagoga, cerkiew prawosławna Zaśnięcia NMP z XVI w.  Po południu przejazd do Górecka Kościelnego – zwiedzanie zabytkowego kościoła drewnianego z XVIII w. i spacer aleją kilkusetletnich dębów. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 4, 1.08.2024 ( CZWARTEK )

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd w okolice Suśca – miejscowości, która swoją sławę zawdzięcza malowniczemu przełomowi Tanwi. Nazwane jednym z „Siedmiu cudów natury polskiej”. Przejście malowniczym szlakiem „Szumów”. Przejazd do rezerwatu „Czartowe Pole” – jednego  z najpiękniejszych miejsc Roztocza. Spacer ścieżką spacerową obok ruin papierni z XVIII wieku. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 5, 2.08.2024 ( PIĄTEK )

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Lublina. Udamy się na wzgórze zamkowe z zamkiem królewskim i kaplicą zamkową pw. Świętej Trójcy oraz wieżą – cennym zabytkiem sztuki romańskiej (z zewnątrz). Zobaczymy: zabytkowe kamienice, gotyckie bramy: Krakowską i Grodzką z murami obronnymi, rynek ze starym ratuszem – tzw. gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bazylikę ojców Dominikanów. Msza Święta. Spacer deptakiem na plac Litewski. Czas wolny.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, 3.08.2024 ( SOBOTA )

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kazimierza Dolnego, malowniczo położonego na nadwiślańskim zboczu lessowej wyżyny lubelskiej. Wraz z lokalnym przewodnikiem zobaczymy cenny układ urbanistyczny ze średniowiecznym rynkiem, renesansowymi zabytkami: kamienicami, kościołem farnym p.w. Św. Anny, spichlerzami, zespołem kościelno-klasztornym Reformatów z XVII w., basztą, ruinami zamku z XIV w.  Msza Święta. Wyjazd w kierunku Szczecina. Przyjazd po północy i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1740 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota – księdza
  • Noclegi w hotelu – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie 2 x dziennie: śniadania + obiadokolacje
  • Składka TFG + TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA TRAVEL POLSKA STANDARD ( NNW 5000 PLN, bagaż 500 PLN )

Płatne dodatkowo obowiązkowo ( u pilota / księdza w autokarze ) na wydatki programowe – usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu, opłaty parkingowe – 150 zł / os.

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 500 zł

Wpłata końcowa do 29.06.2024

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w BIURZE )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 50 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 80 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 101 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 113 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. W przypadku wykupienia pokoju 1-osobowego składka ulegnie podwyższeniu.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Lipiec, Sierpień

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin