Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Albania-Czarnogóra-Macedonia

3870 zł

9-21.10.20242024

Rezerwuj

Opis

PIELGRZYMKA NA BAŁKANY

Czarnogóra – Albania – Macedonia

TERMIN: 9 – 21.10.2024

Dzień 1, 9.10.2024 ( ŚRODA )

Zbiórka godz. 21:00 w Szczecinie na Parkingu przy Katedrze – ul. Św. Jakuba 1. Godz. 21:15 wyjazd i nocny przejazd w kierunku Serbii.

MOŻLIWE INNE MIEJSCA WSIADANIAINNE MIEJSCE WSIADANIA JAK SZCZECIN NALEŻY ZGŁOSIĆ PRZY REZERWACJI – godziny zbiórek zostaną podane bliżej wyjazdu

– SUCHAŃ – przystanek autobusowy przy Rynku ( kierunek Stargard )

– STARGARD – Centrum Przesiadkowe ul. Towarowa 2

– RENICE – Stacja Paliw Orlen 

– GORZÓW WLKP. – Stacja Paliw BP ul. Kasprzaka 8

– ZIELONA GÓRA – Stacja Paliw Orlen ul. Sulechowska 40

– LEGNICA – Stacja Paliw Orlen – ul. Chojnowska 154

– WROCŁAW – Stacja Paliw Orlen przy A4 – 55-075 Bielany Wrocławskie ( kierunek Katowice )

– OPOLE – Stacja Paliw Shell ul. Posiłek 1 – Rogów Opolski

– GLIWICE – Stacja Paliw Shell ul. Rybnicka 159

– MSZANA – Stacja Paliw Orlen ul. Wodzisławska 97

Dzień 2, 10.10.2024 ( CZWARTEK )

Cd. przejazd w kierunku Serbii na nocleg tranzytowy. Przyjazd do hotelu w okolice Belgradu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 11.10.2024 ( PIĄTEK ) – BUDVA

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Czarnogóry do hotelu w okolice Budvy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 12.10.2024 ( SOBOTA ) – KOTOR – NJEGUSI – CETINJE

Śniadanie. Przejazd w kierunku słynnej Zatoki Kotorskiej – podziwianie jedynych fiordów południowej Europy. Zwiedzanie zabytkowego Kotoru, którego część została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach z zabudową mieszkalną z XIV/XVII oraz Katedrą św. Trifona patrona miasta. W trakcie zwiedzania Msza św. Następnie wjedziemy górską trasą do wioski Njegusi – niewielkiej miejscowości, która słynie z wyśmienitej suszonej szynki, którą będziemy mogli skosztować na miejscu ( degustacja ). Dalej udamy się do Cetinje, historycznej stolicy kraju. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Króla NIkoli, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovicia. Następnie powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 13.10.2024 ( NIEDZIELA ) – BUDVA – VAU DEJES

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Budvy – Perły Czarnogóry, której najważniejszymi zabytki są Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Następnie przejazd do Czarnogóry, udamy się do Vau Dejes gdzie nawiedzimy katedrę p.w. św. Matki Teresy z Kalkuty. Msza Św. Przejazd w okolice Szkodry. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 14.10.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) – SZKODRA – KRUJA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Pierwszym punktem dnia będzie zwiedzanie Szkodry – centrum albańskiego katolicyzmu związanego z postacią św. Matki Teresy. Zobaczymy katedrę św. Szczepana, która jest symbolem odrodzenia religijnego w latach dziewięćdziesiątych oraz miejscem pamięci związanego z męczennikami z czasów komunistycznych. Św. Matka Teresa przyczyniła się do ponownego otwarcia katedry, uczestniczyła w pierwszej mszy, która się tam odbyła. Miejsce jest również związane z pielgrzymką św. Jana Pawła II do Albanii. Następnie przejście deptakiem w stylu włoskim do placu Matki Teresy oraz możliwość odwiedzenia meczetu. Przejazd do twierdzy Rozafy, z której murów roztacza się piękny widok na Jezioro Szkoderskie. Drugim punktem programu będzie Kruja, pięknie położone historyczne miasto. Najpierw zwiedzimy twierdzę bohatera narodowego Skanderbega i muzeum mu poświęcone. Następnie spędzimy czas na zakupach na starym bazarze nazywanym turecką uliczką. Będzie można tam zakupić tradycyjne rękodzieło, srebrną biżuterię, ale także magnesy, kubki i inne popularne pamiątki. Przejazd do Durres. Zakwaterowanie w niewielkiej odległości od plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7, 15.10.2024 ( WTOREK ) – REJS – WYSPA SAZAN – JASKINIA PIRATA

Wczesne śniadanie. Przejazd do portu we Vlorze, gdzie czeka nas podróż pełna anegdot. Przepłyniemy najpierw na wyspę Sazan, największą spośród albańskich wysp. Miejsce to kryje wiele tajemnic, o których usłyszymy na krótkim spacerze po dawnym miasteczku będącym częścią komunistycznej bazy wojskowej. Oprócz jej pozostałości będziemy podziwiać piękne widoki. Kolejny etap rejsu to przepłynięcie wzdłuż półwyspu Karaburun. Zobaczymy (z zewnątrz) słynną Jaskinię Pirata Hadżiego Aliu, gdzie podobno ukrywał swoje skarby. Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie odpoczynek, na jednej z rajskich plaż półwyspu. Na miejscu znajduje się bar, restauracja oraz leżaki (dodatkowo płatne). Będzie można również skorzystać dodatkowych atrakcji. Powrót do portu, następnie do hotelu. Obiadokolacja. Msza Św. w hotelu. Nocleg.

Dzień 8, 16.10.2024 ( ŚRODA ) – BERAT WIECZOREM – ALBAŃSKI WIECZÓR PRZY MUZYCE

Śniadanie. Msza Św. Czas wolny na plażowanie. Około godziny 15:00 wyjazd na wycieczkę Berat wieczorem. Do pięknego miasta Berat wyjeżdżamy w godzinach popołudniowych, żeby zobaczyć go zupełnie z innej perspektywy. Zaczynamy od spaceru po twierdzy, w trakcie którego odkryjemy jej tajemnice i odwiedzimy miejsca nie zawsze dostępne dla turystów. Niespieszne zwiedzanie zakończymy na tarasie widokowym, gdzie w promieniach zachodzącego słońca będziemy mogli zobaczyć najsłynniejszy widok na dzielnice Gorica. Następnie rozpoczniemy albańską kolację przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki w wykonaniu lokalnego zespołu. Ostatnim etapem będzie spacer po rozświetlonym „tysiącem świateł” mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 9, 17.10.2024 ( CZWARTEK ) – TIRANA

Śniadanie. Przejazd do stolicy Albanii – Tirany. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po centrum. Od placu Matki Teresy, wzdłuż głównego bulwaru aż do placu Skanderbega. Po drodze zobaczymy nowy Stadion Narodowy, budynki z czasów króla Zogu, włoskiej okupacji, a także komunizmu. Po przejściu na Nowy Targ (Pazari i ri) zjemy lunch i będziemy mieli czas wolny na zakupy na tradycyjnym targu w nowoczesnym wydaniu. Kolejna atrakcja to przejazd do muzeum w prawdziwym pokomunistycznym bunkrze czyli Bunk’art. Dzień zakończymy wjazdem kolejką gondolową na górę Dajti, gdzie roztacza się spektakularny widok na stolicę Albanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10, 18.10.2024 ( PIĄTEK ) – OCHRYDA – REJS PO JEZIORZE OCHRYDZKIM

Śniadanie. Wykwaterowanie. Śniadanie. Przejazd do Ochrydy. Zwiedzanie zaczniemy od górnej części miasta, gdzie zobaczymy antyczny teatr, twierdzę, Plaosnik oraz oszałamiającą panoramę Jeziora Ochrydzkiego. Dzięki rozpoczęciu spaceru przy górnej bramie będziemy mogli podziwiać najważniejszy widok znany ze wszystkich pocztówek, czyli cerkiew św. Jana z Kaneo. Spod świątyni do centrum przepłyniemy łódkami dzięki czemu zobaczymy miasto z zupełnie innej perspektywy. Ukoronowaniem spaceru będzie lunch, na którym skosztujemy macedońskiej potrawy narodowej tavce gravce. W czasie wolnym będzie można zakupić ajwar, ochrydzkie perły czy inne pamiątki lub spędzić czas nad brzegiem jeziora. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 11, 19.10.2024 ( SOBOTA ) – SKOPJE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie stolicy Macedonii Skopje, miejsca urodzenia  Sw. Matki Teresy z Kalkuty.  Zobaczymy między innymi: stare i nowe miasto połączone kamiennym mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar położony u stóp wzgórza z twierdzą Kale to orientalna plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. UWAGA !!! W tym dniu nie ma przewidzianej obiadokolacji. Dlatego podczas pobytu w Ochrydzie / Skopje należy zabezpieczyć się w prowiant. Przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii. Zakwaterowanie. Nocleg. 

Dzień 12, 20.10.2024 ( NIEDZIELA )

Poranna Msza Św w hotelu. Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd w kierunku Polski.

Dzień 13, 21.10.2024 ( PONIEDZIAŁEK )

Cd. przejazdu. Przyjazd do Szczecina pod Katedrę w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.

CENA: 3870 zł

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 10 x nocleg w hotelach 3* / 4*– pokoje 2-3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie zgodnie z programem w tym 1 x obiadokolacja z muzyką albańską
  • Ubezpieczenie TU EUROPA KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR – rozszerzone o ubezpieczenie od chorób przewlekłych

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 180 euro – na wydatki programowe ( bilety wstępu, usługa przewodników lokalnych, degustacja, rejs, opłaty klimatyczne, wjazdówki do miast, opłaty parkingowe, lunch x 2 )

Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 1050 zł

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1000 zł

Wpłata końcowa do 9.09.2024

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 112 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 179 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 224 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 252 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. Przy wykupieniu zakwaterowania w pokoju 1-osobowym cena ubezpieczenia ulegnie podwyższeniu. 

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Październik

Pielgrzymki zagraniczne

Albania, Czarnogóra, Macedonia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin