Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Podhale z odpustem w Ochotnicy

1490 zł 

12-16.08.2024

Lista rezerwowa

Opis

                  Podhale z odpustem Wniebowzięcia Matki Bożej w Ochotnicy

12 – 16.08.2024

Dzień 1, 12.08.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) – GÓRA ŚW. ANNY – OCHOTNICA DOLNA

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej ul. Św. Jakuba 1,  o godz. 4:45, Wyjazd o godz. 5:00. Przejazd do Sanktuarium na Górze Św. Anny. Msza Święta. Przyjazd do pensjonatu w Ochotnicy Dolnej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 2, 13.08.2024 ( WTOREK ) – STARY SĄCZ – KRYNICA ZDRÓJ

Śniadanie. Przejazd do Starego Sącza. Msza Święta. Nawiedzimy Kościół św. Trójcy, gdzie znajdują się relikwie św. Kingi. Mieści się on przy Klasztorze Sióstr Klarysek, który należy do najcenniejszych zabytków Sądecczyzny i pełni funkcję Sanktuarium św. Kingi. Kompleks jest podzielony na dwie części: otwarta i zamkniętą. W tej dostępnej dla pielgrzymów zobaczymy m.in. dziedziniec, budynki furty, wieżę zegarową, ołtarz polowy oraz zwiedzimy niewielkie muzeum mieszczące się w domu św. Kingi. Następnie zobaczymy średniowieczną zabudowę Rynku Starego Sącza, a także ołtarz papieski w całości zachowany po wizycie św. Jana Pawła II w roku 1999, który przybył w ramach kanonizacji św. Kingi. Wyjazd i przejazd Doliną Popradu do Krynicy Zdrój, gdzie znajdują się naturalne wody lecznicze. Zwiedzanie popularnego uzdrowiska: deptak, Łazienki Borowinowe, Stare Łazienki, Pijalnia Główna, Stary Dom Zdrojowy, muszla koncertowa, Nowy Dom Zdrojowy, Pijalnia „Jana”, fontanna „setka”, pomnik Nikifora, bulwary Dietla, pomnik Kiepury. Następnie powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 14.08.2024 ( ŚRODA ) – CZORSZTYN – SZCZAWNICA

Śniadanie. Przejazd do Czorsztyna, gdzie zobaczymy ruiny znajdującego się tutaj zamku. Wejdziemy na wieżę widokową, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę Pienin, Jeziora Czorsztyńskiego oraz znajdującego się po drugiej stronie Zamku w Niedzicy. Wizyta w Bacówce Wojciecha Komperdy, gdzie będzie można zaopatrzyć się w oryginalne owcze przysmaki. Następnie przejazd i spływ Dunajcem do Szczawnicy. Wjazd kolejką krzesełkową na Palenicę Białczańską na wysokość 980 m.n.p.m z piękną panoramą na okolice. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Msza Święta. Nocleg.

Dzień 4, 15.08.2024 ( CZWARTEK ) – OCHOTNICA GÓRNA ODPUST

Śniadanie. Udział w odpuście parafialnym Ku czci Maryi Wniebowziętej w Ochotnicy Górnej oraz w uroczystościach towarzyszących, w tym w imprezie wiejskiej Watra. Po uroczystościach powrót do miejsca zakwaterowania. Czas wolny na korzystanie ze strefy wellness obiektu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 16.08.2024 ( PIĄTEK ) – NOWY TARG

Śniadanie. Wyjazd i przejazd do Nowego Targu. Krótkie zwiedzanie miasta podczas którego zobaczymy m.in. centralny plac z Ratuszem, Kościół św. Katarzyny, Kościół św. Anny. Następnie wyjazd i powrót do Szczecina. Przyjazd i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Cena: 1490 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem klasy
  • Opiekę pilota – księdza
  • Noclegi w *Pensjonacie Jurkowski w Ochotnicy Dolnej – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje – wg. programu
  • Składka TFG + TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA TRAVEL POLSKA STANDARD ( NNW 5000 PLN, bagaż 500 PLN )

Płatne dodatkowo obowiązkowo ( u pilota / księdza w autokarze ) na wydatki programowe – usługa przewodników lokalnych, bilety wstępu, opłaty parkingowe – 180 zł / os.

*W Pensjonacie do dyspozycji strefa wellness z basenem wewnętrznym oraz jacuzzi, dlatego należy zabrać ze sobą klapki oraz strój kąpielowy. Ręcznik w strefie wellness płatny 10 zł, ale można zabrać na basen ręcznik hotelowy z pokoju.

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 450 zł

Wpłata końcowa do 12.07.2024

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w BIURZE )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 43 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 69 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 86 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 97 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. UWAGA: w przypadku wyboru pokoju 1-osobowego cena ulegnie podwyższeniu względem powyższych cen.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Czerwiec

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin