Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Kim jesteśmy

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO jest częścią wielkiej wspólnoty Dzieł Św. Jakuba powołanych przez  fundatora – Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską. Nasze biuro cieszy się zaufaniem i daje gwarancję radosnego przeżywania pielgrzymek w miejscach świętych i innych kierunkach oczekiwanych przez pielgrzymów.

Dzieła Św. Jakuba zajmują się działalnością charytatywno-opiekuńczą, szczególnie w miejscowości Korytowo w gm. Choszczno, gdzie pomnaża się dobro wobec potrzebujących. Do naszej działalności zalicza się prowadzenie Spółdzielni Socjalnej w Rodzinie, prowadzenie świetlicy dla dzieci w Korytowie. Aktualnie budujemy Centrum Integracji Społecznej, które ma przygotowywać osoby bezrobotne, bezdomne  lub zagrożone wykluczeniem społecznym  do podjęcia pracy  oraz powrotu do aktywnego życia społecznego. W kolejnym etapie stworzymy Katolicki Ośrodek Wspierania Rodzin oraz Dom Seniora.

Kochani pielgrzymi! Polecamy Wam usługi naszego biura pielgrzymkowego, które faktycznie polegają na posłudze religijnej i duszpasterskiej. Miejcie świadomość, iż działalność biura nie służy bogaceniu się kogokolwiek, ale służy rozwojowi dobrych dzieł, które jako rodzina pielgrzymkowa  Państwo wspieracie.

Obsługą pielgrzymów zajmuje się Parafia pw. Stanisława Kostki w Korytowie posiadająca biuro w Szczecinie, Al. Papieża Jana Pawła II 23, natomiast organizacją turystyczną zajmuje się Dzieło św. Jakuba sp. z o.o. – podmiot wpisany do rejestru organizatorów turystyki nr 1/16 prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.  Podmiot posiada gwarancję ubezpieczeniową TU Europa o nr GT16/2023 ważną od 01.02. do 31.01.2024. 

 

Ks. Maciej Pliszka

Proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki w Korytowie. Stoi na czele fundacji Dzieło św. Jakuba, w ramach której działa Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO,  Spółdzielnia Socjalna w Rodzinie -produkująca domową żywność do sklepów  Pierogi z Korytowa, Centrum Integracji Społecznej.

 

Katarzyna Dębowska

Absolwentka Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 12 lat czynnie związana z branżą turystyczną. Zajmuje się organizacją pielgrzymek oraz obsługą pielgrzymów w biurze.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin