Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Kim jesteśmy

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO jest częścią wielkiej wspólnoty Dzieł Św. Jakuba powołanych przez Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, fundatora tych dzieł. Nasze biuro cieszy się zaufaniem i daje gwarancję radosnego przeżywania pielgrzymek w miejscach świętych i innych kierunkach oczekiwanych przez pielgrzymów.

Dzieła Św. Jakuba zajmują się działalnością charytatywno-opiekuńczą, szczególnie w miejscowości Korytowo w gm. Choszczno, gdzie pomnaża się dobro wobec potrzebujących. Do naszej działalności zalicza się prowadzenie Spółdzielni Socjalnej w Rodzinie, prowadzenie świetlicy dla dzieci w Korytowie. Aktualnie budujemy Centrum Integracji Społecznej, które ma przygotowywać osoby bezrobotne, bezdomne  lub zagrożone wykluczeniem społecznym  do podjęcia pracy  oraz powrotu do aktywnego życia społecznego. W kolejnym etapie stworzymy Katolicki Ośrodek Wspierania Rodzin oraz Dom Seniora.

Kochani pielgrzymi! Polecamy Wam usługi naszego biura pielgrzymkowego, które faktycznie polegają na posłudze religijnej i duszpasterskiej. Miejcie świadomość, iż działalność biura nie służy bogaceniu się kogokolwiek, ale służy rozwojowi dobrych dzieł, które jako rodzina pielgrzymkowa  Państwo wspieracie.

Obsługą pielgrzymów zajmuje się Parafia pw. Stanisława Kostki w Korytowie posiadająca biuro w Szczecinie, Al. Papieża Jana Pawła II 23, natomiast organizacją turystyczną zajmuje się Dzieło św. Jakuba sp. z o.o. – podmiot wpisany do rejestru organizatorów turystyki nr 1/16 prowadzonego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.  Podmiot posiada gwarancję ubezpieczeniową TU Europa o nr GT16/2023 ważną od 01.02. do 31.01.2024. 

 

Ks. Maciej Pliszka

Proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki w Korytowie. Stoi na czele fundacji Dzieło św. Jakuba, w ramach której działa Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO,  Spółdzielnia Socjalna w Rodzinie -produkująca domową żywność do sklepów  Pierogi z Korytowa, Centrum Integracji Społecznej.

 

Katarzyna Dębowska

Absolwentka Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 12 lat czynnie związana z branżą turystyczną. Zajmuje się organizacją pielgrzymek oraz obsługą pielgrzymów w biurze.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin