Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Włoch – Skarby Italii

 3780 zł

8-20.09.2024

Lista rezerwowa

Opis

Pielgrzymka do Włoch „Skarby Italii”

   TERMIN: 8 – 20.09.2024

Dzień 1 ( NIEDZIELA ), 8.09.2024

Godz. 19:15 zbiórka w Choszcznie – parking obok kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ul. Rynek 5. Wyjazd o godz. 19:30 i przejazd do Szczecina. Zbiórka na placu przy Katedrze w Szczecinie ul. Św. Jakuba 1  o godz. 21:00 . Wyjazd o godz. 21:15 . Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2, ( PONIEDZIAŁEK ), 9.09.2024

Przejazd całodniowy na nocleg tranzytowy. Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 ( WTOREK ), 10.09.2024 – ASYŻ – WŁOSKA WINNICA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Śniadanie, przejazd do miasta Św. Franciszka- Asyżu, nawiedzenie grobu Świętego w Bazylice Św. Franciszka, Bazylika Św. Klary. Msza Św. Następnie udamy się do jednej z włoskich winnic – degustacja wina wraz z poczęstunkiem. Przejazd do hotelu w okolice Rzymu ( w odległości ok. 50 km ). Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, ( ŚRODA ), 11.09.2024 – RZYM

Śniadanie wczesnoranne ( lub w formie suchego prowiantu ). Przejazd do Watykanu na audiencję i spotkanie z Papieżem Franciszkiem ( w przypadku obecności ). Spacer po Rzymie z przewodnikiem: Zamek św. Anioła, Plac Navona, Fontanna Di Trevi, Pantheon, Ołtarz Ojczyzny (Vittoriano), wzgórze Kapitolińskie, Forum Romanum, Koloseum, Łuk Konstantyna (wszystkie budowle obejrzymy z zewnątrz). Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, ( CZWARTEK ), 12.09.2024 –  RZYM

Śniadanie wczesnoranne ( lub w formie suchego prowiantu ). Przejazd do Watykanu i wizyta w Bazylice Św. Piotra.  Msza św. w jednej z kaplic Bazyliki ( w przypadku dostępności ) oraz następnie indywidualna modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Ciąg dalszy zwiedzania Rzymu z przewodnikiem. Bazylika Santa Maria Maggiore i św. Jana na Lateranie. Wejście po Świętych Schodach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6, ( PIĄTEK ), 13.09.2024 – MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd  do Monte Cassino i zwiedzanie: Opactwo Św. Benedykta, Cmentarz Żołnierzy Polskich – ołtarz z mszą polową. Przejazd do  San Giovanni Rotondo, miejsca w którym znajduję się sanktuarium Ojca Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Zwiedzanie wraz z nawiedzeniem Grobu Świętego Ojca Pio. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, ( SOBOTA ), 14.09.2024 – MONTE SANT`T ANGELO – LANCIANO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Monte Sant’Angelo- sanktuarium św. Michała Archanioła w skale. Jest to jedno z najstarszych sanktuariów Europy, na półwyspie Gargano, oblanym wodami Adriatyku. Jest to najwyżej położone sanktuarium (850 m npm). Modlitwa i pobyt w przepięknym i wyjątkowym sanktuarium w skale. Następnie przejazd do Lanciano – zwiedzanie miejsca, w którym w VIII wieku miał miejsce pierwszy potwierdzony przez Kościół Katolicki cud eucharystyczny; w sanktuarium w Lanciano przechowywane są relikwie, uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 8, ( NIEDZIELA ), 15.09.2024 – LORETO – SAN MARINO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do Loreto, miejscowości położonej nad Adriatykiem, gdzie znajduje się Papieskie Sanktuarium Santa Casa, w którym centralne miejsce zajmuje tzw. Święty Domek. Zgodnie z przekazem jest to nazaretański dom, w którym Maryja urodziła się i wychowała, doświadczyła zwiastowania i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus. Sanktuarium Domu Świętego składa się z XV-wiecznej bazyliki oraz ze starożytnego Santa Casa. Msza Św. Kolejnym punktem będzie wizyta w San Marino. Zwiedzanie: Plac Piazza della Liberta, mury obronne, Bazylika. Przejazd do hotelu na Wybrzeże Adratyckie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9, ( PONIEDZIAŁEK ), 16.09.2024 – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie. Całodniowy wypoczynek, kąpiele w morzu. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 10 ( WTOREK ), 17.09.2024 – WENECJA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Msza Święta. Następnie przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 11, ( ŚRODA ), 18.09.2024 –  MADONNA DELLA CORONA  – JEZIORO GARDA

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Madonna Della Corona i zwiedzanie Sanktuarium zawieszonego na skale na wysokości 770 metrów. Msza Św. Następnie udamy się do miejscowości Malsceine nad Jeziorem Garda – czas do dyspozycji grupy na wypoczynek i spacery. Dla chętnych wjazd kolejką linową na punkt widokowy na Górze Monte Baldo ( 2100 m.n.p.m ) – koszt dodatkowy 30 Eur / os ( z cennika z 2023 – może ulec niewielkiej zmianie w roku 2024 – lista chętnych będzie zbierana w trakcie wyjazdu przez pilota ). Powrót do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg

 

Dzień 12, ( CZWARTEK ) 19.09.2024

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd i całodniowy przejazd w kierunku Polski.

 

Dzień 13, ( PIĄTEK ), 20.09.2024

Przyjazd do Szczecina, a następnie Choszczna ok. 1:00-2:00 i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3780 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota / przewodnika w języku polskim
  • Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2, 3 os z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania serwowane wzmocnione o ser i / lub szynkę, obiadokolacje serwowane
  • Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe: bilety wstępów, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, opłaty klimatyczne, degustacja w winnicy + poczęstunek, opłaty parkingowe –  150 EUR

UWAGA – BAGAŻE: na przejazd na każdego uczestnika przypada bagaż podręczny ( mieszczący pod siedzeniem ) + bagaż główny do 20 kg ( do luku autokaru )

Napoje do obiadokolacji inne jak woda dodatkowo płatne

Nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 1-osobowym

 

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1000 zł

Wpłata końcowa do 8.08.2024

 

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

 

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 109 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 175 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 218 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 246 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Październik, Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Włochy

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin