Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii z wizytą na Lazurowym Wybrzeżu

3860 zł

24.09-5.10.2024

Rezerwuj

Opis

                                                                                      Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii

 z wizytą na Lazurowym Wybrzeżu

24.09-5.10.2024

Dzień 1, 24.09.2024 ( WTOREK )

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 00:30 ( w nocy z 23 / 24.09 – z poniedziałku na wtorek ) .  Całodzienny przejazd w kierunku Włoch. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 25.09.2024 ( ŚRODA ) –  MEDIOLAN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Mediolanu – światowej stolicy mody. Zwiedzanie miasta podczas którego zobaczymy m.in: Piazza Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami – tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Msza Św. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 26.09.2024 ( CZWARTEK ) – MONAKO – MONTE CARLO  – NICEA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do księstwa Monako. Na wzgórzu Le Rocher zobaczymy z zewnątrz: Pałac Książęcy, Muzeum Oceanograficzne i Katedrę Św. Mikołaja, gdzie pochowani są członkowie rodu Grimaldich. Jedną z 5 dzielnic księstwa jest Monte Carlo ze słynnym w całej Europie kasynem gry. Następnie przyjazd do Nicei – miasta które jest położone nad lazurową Zatoką Aniołów. Spacer po centrum i barokowej części miasta po wąskich uliczkach ze sklepikami i kafejkami. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Bazylikę Notre-Dame. Kolejnym punktem będzie wejście na wzgórze zamkowe skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i wybrzeże. Ponadto przejdziemy się najsłynniejszą Promenadą Anglików. W trakcie zwiedzania Msza Św. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 27.09.2024 ( PIĄTEK ) – CANNES – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Cannes. Krótka wizyta przy Pałacu Festiwalowym z Aleją Gwiazd. Wyjazd na wybrzeże Costa Brava. Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 28.09.2024 ( SOBOTA ) – WYPOCZYNEK COSTA BRAVA + WYCIECZKA FAKULATYWNA DLA OSÓB CHĘTNYCH

Śniadanie. Całodniowy wypoczynek na wybrzeżu Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg

* WIZYTA W OGRODZIE BOTANICZNYM W BLANES – fakultatywnie dla osób chętnych za dodatkową opłatą proponujemy wycieczkę do Blanes z wizytą w jednym z najpiękniejszych ogrodów botanicznych Morza Śródziemnego – o nazwie Marimurtra, położonego na szczycie stromych klifów wzdłuż wybrzeża, gdzie rośnie ponad 4000 gatunków roślin egzotycznych – koszt: 20 euro /os. ( zgłoszenia i wpłata u pilota w trakcie pielgrzymki )

Dzień 6, 29.09.2024 ( NIEDZIELA ) –  BARCELONA  – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wyjazd na całodniowe zwiedzanie stolicy Katalonii Barcelony – miasta Gaudiego. To niezwykłe miasto znacznie różni się od pozostałej części kraju, gdyż posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co przejawia się przede wszystkim w architekturze Antoniego Gaudiego. Podczas zwiedzania zobaczymy z zewnątrz m.in.: Sagradę Famillia – kościół, najsłynniejsze dzieło tego artysty sięgające powyżej 100 m oraz zaprojektowane przez niego kamienice: Casa Mila i Casa Batllo, które znajdują się na najsłynniejszej i najbardziej luksusowej ulicy Barcelony – Passeig de Gracia. Kolejnymi punktami będzie: Barri Gothic (Dzielnica Gotycka), najsłynniejsza i najbarwniejsza ulica – Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, Plac Katalonii oraz Plac Hiszpański. W trakcie zwiedzania Msza Św. oraz smakowanie lokalnych hiszpańskich przysmaków – tapas w jednej z restauracji. Powrót do hotelu na Wybrzeże Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7, 30.09.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) – MONTSERRAT – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę, która gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki formacji skalnych o nietypowych kształtach oraz malownicze krajobrazy. A udamy się na Montserrat – potężną górę na szczycie której znajduje się jeden z najsłynniejszych klasztorów w Hiszpanii. Klasztor i Bazylika to nie tylko miejsce kultu Czarnej Madonny, to również ważny ośrodek kultury katalońskiej. Wybudowany on został na wysokości 720 m po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono tam właśnie figurkę Matki Boskiej. Każdy odwiedzający to miejsce wierzy, że kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości, gdyż jej dotknięcie powoduje, że w ciągu roku spełniają się wszystkie życzenia i prośby z jakimi udajemy się do klasztoru. Powrót na Wybrzeże Costa Brava. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8, 1.10.2024 ( WTOREK ) – LOURDES

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Lourdes. Msza Św. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny udział w procesji ze świecami. Powrót do hotelu. Nocleg

Dzień 9, 2.10.2024 ( ŚRODA ) – LOURDES

Poranna Msza Św. Śniadanie. Pobyt w Lourdes. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Zobaczymy m.in. drogę krzyżową, Grotę Objawień, Bazylikę Górną, Kryptę, Bazylikę Różańca Świętego. Bazylikę Piusa X. Ponadto nawiedzimy miejsca bezpośrednio związane z życiem św. Bernadetty tj. Młyn Bolly – miejsce jej urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała jej rodzina w czasie objawień, kościół parafialny – miejsce jej chrztu oraz Hospicjum gdzie była pensjonariuszką u Sióstr Miłosierdzia Bożego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny udział w procesji ze świecami.  Nocleg.

Dzień 10, 3.10.2024 ( CZWARTEK ) – PARYŻ

Poranna Msza Św. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Paryża ( ok. 850 km ). UWAGA: w tym dniu nie ma przewidzianej obiadokolacji, dlatego na trasie przejazdu będzie czas wolny na zakup posiłku we własnym zakresie ( nasza wskazówka: warto również zaopatrzyć się w prowiant podczas czasu wolnego w Lourdes ). Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 11, 4.10.2024 ( PIĄTEK ) – PARYŻ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodniowe zwiedzanie Paryża ( 9 godzin – w tym czas wolny na zakupy oraz posiłek we własnym zakresie ). Zobaczymy m.in. wizytówkę miasta Wieżę Eiffla, Pola Marsowe i objazd Łuk Triumfalny. Pola Elizejskie, oraz najsłynniejszy Plac w mieście – Plac de la Concorde. Następnie Wyspa Ille de la Cite ze słynną Katedrą Notre Dame, która jest w trakcie odbudowywania. Przejazd na Montmartre ze słynną bazyliką Sacre Coeur. W trakcie zwiedzania Msza Św. oraz czas wolny na zakupy i posiłek we własnym zakresie. Wieczorem wyjazd z Paryża i nocny przejazd w kierunku Polski.

Dzień 12, 5.10.2024 ( SOBOTA )

Przejazd do Szczecina i zakończenie pielgrzymki w godzinach przedpołudniowych.

Cena: 3860 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem
  • Opiekę pilota
  • 10 x nocleg w Hotelach 3* – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie zgodnie z programem ( podczas pobytu na Costa Brava posiłki w hotelu w formie bufetu )
  • Opłata na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA – Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe: bilety wstępu, usługę przewodników lokalnych, opłaty klimatyczne, parkingowe i wjazdowe, degustacja tapas w restauracji w Barcelonie  – 170 euro /os.

Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne ( oprócz wybranych napojów podczas pobytu w hotelu na Costa Brava ).

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 1200 zł

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1000 zł

Wpłata końcowa do 24.08.2024

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 112 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 178 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 223 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 251 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. Przy wykupieniu zakwaterowania w pokoju 1-osobowym cena ulegnie podwyższeniu.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Październik, Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Francja, Hiszpania

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin