Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Włoch – BELLA ITALIA

 3370 zł

23.09-2.10.2024

Rezerwuj

Opis

PIELGRZYMKA DO WŁOCH „Bella Italia”

Termin: 23.09-2.10.2024

Dzień 1, 23.09.2024 ( PONIEDZIAŁEK )

Zbiórka o godz. 20:00 w Szczecinie – parking pod Katedrą ul. Św. Jakuba. Przejazd przez Polskę w kierunku Włoch.

Istnieje możliwość wyjazdu również z poniższych miejsc ( decyzję o innym miejscu wsiadania należy podać w biurze przy rezerwacji ):

– SUCHAŃ – przystanek autobusowy przy Rynku ( kierunek Stargard ) – godz. zbiórki 18:15

– STARGARD – Centrum Przesiadkowe ul. Towarowa 2 – godz. zbiórki 19:00

Dzień 2, 24.09.2024 ( WTOREK )

Przejazd na nocleg tranzytowy we Włoszech. Zakwaterowanie ( ok. godz. 16:00-17:00 ). Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3, 25.09.2024 ( ŚRODA ) – FLORENCJA

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Florencji. Spacer z przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych miast świata w programie m.in. : Katedra Santa Maria del Fiore,  dzwonnica di Giotto,  Palazzo Veccio, Santa Croce mieści grobowce słynnych florentyńczyków: Michała Anioła, Macchianellego, Galileusza, Dantego, Rossiniego, a w kaplicy Salviatich znajduje się nagrobek Zofii z Zamoyskich Czartoryskiej. Msza Św. przejazd na  obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 4, 26.09.2024 ( CZWARTEK ) – RZYM

Śniadanie. Spacer po Rzymie z przewodnikiem: Zamek św. Anioła, Plac Navona, Fontanna Di Trevi, Pantheon, Ołtarz Ojczyzny (Vittoriano), wzgórze Kapitolińskie, Forum Romanum, Koloseum, Łuk Konstantyna (wszystkie budowle obejrzymy z zewnątrz). W trakcie zwiedzania Msza św. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 5, 27.09.2024 ( PIĄTEK ) – WATYKAN –  RZYM

Wczesne śniadanie ( w formie suchego prowiantu ). Poranna Msza św. w Bazylice Św. Piotra i następnie modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II i zwiedzanie. Spotkanie z przewodnikiem i cd. zwiedzania Rzymu. M.in. Bazylika Santa Maria Maggiore i św. Jana na Lateranie. Wejście po Świętych Schodach. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6, 28.09.2024 ( SOBOTA ) –  MONTE CASSINO-SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd  do Monte Cassino i zwiedzanie: Opactwo Św. Benedykta, Cmentarz Żołnierzy Polskich. Przejazd do  San Giovanni Rotondo, miejsca w którym znajduję się sanktuarium Ojca Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa.  nawiedzenie Grobu Świętego Ojca Pio, Msza św. w sanktuarium, Droga Krzyżowa z Ojcem Pio.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 29.09.2024 ( NIEDZIELA ) – MANOPELLO – LORETO

Śniadanie, wykwaterowanie, Przejazd do Manopello – kościółek Kapucynów, w którym od XVI w. przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze  Chrystusa. Największa relikwia Chrześcijaństwa. Zamknięty pomiędzy dwoma szybami wizerunek jest świadectwem umęczonej  twarzy człowieka, wykonanym na najdelikatniejszej i najdroższej tkaninie antycznego świata, bisiorze. Msza św. Wyjazd do Loreto, miejscowości położonej nad Adriatykiem, gdzie znajduje się Papieskie Sanktuarium Santa Casa, w którym centralne miejsce zajmuje tzw. Święty Domek. Zgodnie z przekazem jest to nazaretański dom, w którym Maryja urodziła się i wychowała, doświadczyła zwiastowania i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus. Sanktuarium Domu Świętego składa się z XV-wiecznej bazyliki oraz ze starożytnego Santa Casa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do jednej z nadmorskich miejscowości.

Dzień 8, 30.09.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) – BOLONIA

Śniadanie. Po śniadaniu możliwość spaceru nad morze. Ok. południa przejazd do Bolonii – będącej jednym z najsławniejszych włoskich miast. Zawdzięcza to najstarszemu w Europie, założonemu w 1088 r., Uniwersytetowi Bolońskiemu. Msza św. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in. Piazza Maggiore z fontanną Neptuna, Bazylika San Petronio ( siódma co do wielkości Bazylika Europy ), dwie wieże – będące „sercem” oraz znakiem rozpoznawczym miasta, Palazzo dell’Archiginnasio – siedziba biblioteki komunalnej. Przejazd Nocleg i obiadokolacja w okolicach Werony.

Dzień 9, 1.10.2024 ( WTOREK ) – WERONA

Śniadanie. Przejazd do Werony. Podczas krótkiego pobytu zobaczymy: XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny z I w.n.e., Brama Borsarich, Piazza Bra z okazałym rzymskim Amfiteatrem, Piazza dei Signiori oraz dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem. Wyjazd i przejazd do Polski.

Dzień 10, 2.10.2024 ( ŚRODA )

Przyjazd na miejsce w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3370 zł

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota / przewodnika w języku polskim
  • Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2, 3 os z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania serwowane, obiadokolacje serwowane
  • Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR
  • TFG TFP

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe: bilety wstępów, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, opłaty klimatyczne – 130 euro

Napoje do obiadokolacji inne jak woda dodatkowo płatne

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1000 zł

Wpłata końcowa do 23.08.2024

Kolejność wsiadania zależy od daty wpłaty zaliczki

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 97 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 156 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 195 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 219 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia dostępne w biurze

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Październik, Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Włochy

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin