Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii z wypoczynkiem na Costa Brava i wizytą w Paryżu

4280 zł

  28.04-10.05.2024

Rezerwuj

Opis

                   PIELGRZYMKA FRANCJA – HISZPANIA z wypoczynkiem na Costa Brava i wizytą w Paryżu

                                                                                        28.04-10.05.2024


Dzień 1, 28.04.2024 ( NIEDZIELA )

Zbiórka o godz. 20:00 w Szczecinie – ul. Św. Jakuba 1 ( parking przy Katedrze Szczecińskiej). Wyjazd i przejazd. Zbiórka godz. 20:30 – przed wejściem głównym PKP Dąbie. Następnie przejazd do Mieszkowic – zbiórka o godz. 22:15. Wyjazd i przejazd w kierunku przejścia granicznego w Słubicach.

MOŻLIWE INNE MIEJSCA WSIADANIAINNE MIEJSCE WSIADANIA JAK SZCZECIN NALEŻY ZGŁOSIĆ PRZY REZERWACJI – godziny i miejsca pozostałych zbiórek  zostaną podane bliżej wyjazdu

– Gryfino

– Widuchowa

– Chojna

– Mieszkowice

– Kostrzyn nad Odrą

– Słubice

Dzień 2, 29.04.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) – REIMS

Przejazd w kierunku Francji do Reims – stolicy Szampanii, gdzie zobaczymy perłę gotyku i miejsce koronacji królów francuskich – katedrę Notre-Dame, która zwana jest „Katedrą Aniołów”. Msza Św. Następnie przejazd do Paryża. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu na obrzeżach miasta. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 3, 30.04.2024 ( WTOREK ) – PARYŻ

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Paryża. Przejazd pod wizytówkę miasta Wieżę Eiffela. Następnie Pola Marsowe i objazd Łuku Triumfalnego. Przejazd przez Pola Elizejskie, oraz najsłynniejszy Plac w mieście – Plac de la Concorde. Msza św. w Kościele Polskim. Następnie Wyspa Ille de la Cite ze słynną Katedrą Notre Dame ( z zewnątrz ), która jest w trakcie odbudowywania. Przejazd na Montmartre ze słynną bazyliką Sacre Coeur. Obiadokolacja na mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4, 1.05.2024 ( ŚRODA ) – LA SALETTE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do La Salette, gdzie znajduje się położone malowniczo na alpejskich wzgórzach na wysokości 1800 m.n.p.m. Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Ale zanim dotrzemy na miejsce, po minięciu miejscowości Corps, czeka nas 15-kilometrowa jazda drogą pełną serpentyn. Miejsce otoczone jest przepięknymi widokami przyrody oraz ciszą, gdzie w oddali można usłyszeć szum płynącego tutaj potoku. Przybywając do Sanktuarium Matki Bożej płaczącej, poznamy historię tego miejsca oraz oddamy się modlitwie. Cytując: „La Salette to miejsce wewnętrznego odosobnienia i przemiany, gdzie zagubiony i zagoniony człowiek XXI przystaje, by odnaleźć nowe siły i inspiracje dla swojej wiary” ( ks. Piotr Szweda MS ). Msza Św. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 5, 2.05.2024 ( CZWARTEK ) – LA SALETTE – COSTA BRAVA

Poranna Msza Św. Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do hotelu położonego w jednej z nadmorskich miejscowości na Wybrzeżu Costa Brava. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 3.05.2024 ( PIĄTEK ) – WYPOCZYNEK COSTA BRAVA + WYCIECZKA FAKULATYWNA DLA OSÓB CHĘTNYCH

Śniadanie. Całodniowy wypoczynek na wybrzeżu Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg

* WIZYTA W OGRODZIE BOTANICZNYM W BLANES – fakultatywnie dla osób chętnych za dodatkową opłatą proponujemy wizytę w jednym z najpiękniejszych ogrodów botanicznych Morza Śródziemnego – o nazwie Marimurtra, położonego na szczycie stromych klifów wzdłuż wybrzeża, gdzie rośnie ponad 4000 gatunków roślin egzotycznych – koszt: 20 euro /os. ( zgłoszenia i wpłata u pilota w trakcie pielgrzymki ).

Dzień 7, 4.05.2024 ( SOBOTA ) – MONTSERRAT – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę, która gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki formacji skalnych o nietypowych kształtach oraz malownicze krajobrazy. A udamy się na Montserrat – potężną górę na szczycie której znajduje się jeden z najsłynniejszych klasztorów w Hiszpanii. Klasztor i Bazylika to nie tylko miejsce kultu Czarnej Madonny, to również ważny ośrodek kultury katalońskiej. Wybudowany on został na wysokości 720 m po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono tam właśnie figurkę Matki Boskiej. Każdy odwiedzjący to miejsce wierze, że kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości, gdyż jej dotknięcie powoduje, że w ciągu roku spełniają się wszystkie życzenia i prośby z jakimi udajemy się do klasztoru. Powrót na Wybrzeże Costa Brava. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8, 5.05.2024 ( NIEDZIELA ) BARCELONA  – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wyjazd na całodniowe zwiedzanie stolicy Katalonii Barcelony – miasta Gaudiego. To niezwykłe miasto znacznie różni się od pozostałej części kraju, gdyż posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co przejawia się przede wszystkim w architekturze Antoniego Gaudiego. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in.: Sagradę Famillia – kościół, najsłynniejsze dzieło tego artysty sięgające powyżej 100 m oraz zaprojektowane przez niego kamienice: Casa Mila i Casa Batllo, które znajdują się na najsłynniejszej i najbardziej luksusowej ulicy Barcelony – Passeig de Gracia. Kolejnymi punktami będzie: Barri Gothic (Dzielnica Gotycka), najsłynniejsza i najbarwniejsza ulica – Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, Plac Katalonii oraz Plac Hiszpański. Powrót na Wybrzeże Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9, 6.05.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) – GIRONA – LOURDES

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Girony, nazywanej Florencją Katalonii – miasta trzech kultur: arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Dzielnica Żydowska – El Call – uchodzi za najlepiej zachowaną w całej zachodniej Europie, a na pewno w Hiszpanii. Mury obronne, średniowieczna starówka z licznymi mostami i kolorowe kamieniczki nadają jedyny w swoim rodzaju klimat temu miastu. Podczas zwiedzania miasta, zobaczymy m.in do największej na świecie jednonawowej gotyckiej katedry de Santa Maria, do której prowadzą wspaniałe XVII-wieczne, barokowe schody; Basilica of Sant Feliu – XIV kościół, najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście, wzniesiony w miejscu starych katakumb. Msza Św. Wyjazd i przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny udział w procesji ze świecami. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 10, 7.05.2024 ( WTOREK ) – LOURDES

Poranna Msza Św. w Grocie ( w przypadku dostępności ) / w kaplicy. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Zobaczymy m.in. drogę krzyżową, Grotę Objawień, Bazylikę Górną, Kryptę, Bazylikę Różańca Świętego. Bazylikę Piusa X. Ponadto nawiedzimy miejsca bezpośrednio związane z życiem św. Bernadetty tj. Młyn Bolly – miejsce jej urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała jej rodzina w czasie objawień, kościół parafialny – miejsce jej chrztu oraz Hospicjum gdzie była pensjonariuszką u Sióstr Miłosierdzia Bożego. Czas na indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 11, 8.05.2024 ( ŚRODA ) – AWINION

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Awinion – uroczego, prowansalskiego miasta, które w XIV wieku zostało oficjalną siedzibą papieży. Krótki spacer po mieście w trakcie którego zobaczymy z zewnątrz: Pałac Papieski – będący największym gotyckim zamkiem w Europie. Kompleks do którego przylega także katedra Notre Dame oraz pozostałości słynnego mostu św. Benedykta są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. UWAGA: w tym dniu nie ma przewidzianej obiadokolacji, dlatego w Avinion będzie przewidziany czas wolny na posiłek we własnym zakresie lub na trasie. Wyjazd i przejazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 12, 9.05.2024 ( CZWARTEK )

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodniowy przejazd w kierunku Polski.

Dzień 13, 10.05.2024 ( PIĄTEK )

Przyjazd do Mieszkowic a następnie Szczecina w godzinach wczesnorannych ( około godz. 3:00-4:00 ) i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 4280 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem
  • Opiekę pilota
  • 10 x nocleg w Hotelach 3* + 1 x nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium w La Salette – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie zgodnie z programem ( w tym posiłki w formie bufetu przy pobycie w hotelu na Costa Brava )
  • Opłata na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA – Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe – 170 euro/os. ( bilety wstępu, usługę przewodników lokalnych, opłaty klimatyczne, parkingowe i wjazdowe, degustacja tapas w restauracji w Barcelonie )

Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne ( oprócz wybranych napojów podczas pobytu w hotelu na Costa Brava ).

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 1200 zł

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1200 zł

Wpłata końcowa do 28.03.2024

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 124 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 198 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 247 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 278 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. Przy wykupieniu zakwaterowania w pokoju 1-osobowym cena ulegnie podwyższeniu.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Kwieiceń, Maj

Pielgrzymki zagraniczne

Francja, Hiszpania

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin