Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Mazury z Suwalszczyzną i Wilnem  

1760 zł 

15-20.07.2024

Rezerwuj

Opis

                                                                     Pielgrzymka na Mazury z Suwalszczyzną i Wilnem  

15-20.07.2024

Dzień 1, 15.07.2024 ( PONIEDZIAŁEK )

Zbiórka przy Katedrze Szczecińskiej ul. Św. Jakuba 1 – o godz. 4:00. Wyjazd o godz. 4:15 i przejazd na północny – wschód Polski. Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 16.07.2024 ( WTOREK ) –  AUGUSTÓW – STUDZIENICZNA

Śniadanie. Przejazd, spotkanie z przewodnikiem i REJS statkiem z portu Żeglugi Augustowskiej do Studzienicznej i z powrotem do portu, ze śluzowaniem na Kanale Augustowskim ( ok. 3 godz. Szlakiem Papieskim ). Następnie przejazd do miejscowości Studzieniczna i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego (studnia z uzdrawiającą wodą, kaplica, kościół, pomnik Papieża Jana Pawła II). Msza Święta. Kolejnym punktem programu będzie Augustów. Spacer po Rynku Zygmunta Augusta z pomnikiem króla, Bazylika Mniejsza, ulica Mostowa ze słynną restauracją Albatros i ławeczka z „Beatą”. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 17.07.2024 ( ŚRODA ) – PÓŁNOCNA SUWALSZCZYZNA

Śniadanie. Wyjazd do Suwałk. Msza Święta. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta zwanego polskim biegunem zimna: Park Konstytucji 3 Maja, ul. Chłodna – deptak z Aleją Bluesa, Plac Marii Konopnickiej z jej pomnikiem. Wejdziemy do Muzeum Marii Konopnickiej, mieszczącego się w domu narodzin poetki. Następnie przejazd do Smolnik, gdzie wejdziemy na punkt widokowy „U Pana Tadeusza” na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, z widokiem na Cisową Górę i piękne jeziora. Unikalny krajobraz został wykorzystany przy realizacji filmów: „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy i „Dolina Issy” Tadeusza Konwickiego. Kolejnym punktem będą słynne i znane Stańczyki – najwyższe, zabytkowe wiadukty kolejowe w Polsce zwane „Akweduktami Północy”. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 18.07.2024 ( CZWARTEK ) – LITWA WILNO

Wczesne śniadanie w hotelu ( lub w formie suchego prowiantu ). Wyjazd i przejazd do Wilna. Msza Święta. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta podczas którego zobaczy m.in. wileńską starówkę, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, spacer jej pięknym zaułkami i uliczkami: Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew Św. Ducha, Rynek Starowileński, Katedra, Uniwersytet (z zewnątrz), Kościół Św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie. Wyjazd i powrót do hotelu na wieczór. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 19.07.2024 ( PIĄTEK ) – WIGRY – SEJNY – GIBY

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Wigry. Msza Święta. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie dawnego Klasztoru Kamedułów nad jeziorem Wigry, miejsce, gdzie w 1999 roku wypoczywał Papież Jan Paweł II (apartament papieski, krypty, wieża zegarowa – punkt widokowy. Następnie na naszej trasie będą Sejny  – miasteczko na pograniczu polsko – litewskim z barokową Bazyliką NMP i cudowną figurą Matki Boskiej Sejneńskiej. Zwiedzanie nowootwartego Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, mieszczącego się w dawnym klasztorze dominikanów. Ponadto na naszej trasie w tym dniu odwiedzimy Giby z symbolicznym pomnikiem ofiar Obławy Augustowskiej. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 20.07.2024 ( SOBOTA )

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Szczecina. Na trasie msza św. Przyjazd w godzinach późnowieczornych i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1760 zł /os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport komfortowym autokarem klasy turystycznej
  • 5 x nocleg w ośrodku wypoczynkowym – pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę pilota – księdza
  • składkę na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA TRAVEL POLSKA STANDARD ( NNW 5000 PLN, bagaż 500 PLN )

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota – księdza w autokarze ) wydatki programowe: bilety wstępów, rejs po kanale, usługa przewodników lokalnych, opłaty parkingowe – 250 zł / os.

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 500 zł

Wpłata końcowa do 15.06.2024

Brak możliwości zakwaterowania w pokoju 1-osobowym

Uwaga: dokumentem uprawniającym do wyjazdu na Litwę jest ważny dowód osobisty lub paszport, który należy zabrać obowiązkowo ze sobą w dzień wyjazdu za granicę.

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w BIURZE )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 51 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 81 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 102 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 114 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Lipiec

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin