Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Sycylię

7200 zł

10-19.09.2024

Rezerwuj

Opis

PIELGRZYMKA NA SYCYLIĘ – zwiedzanie + wypoczynek

TERMIN: 10-19.09.2024

Dzień 1, 10.09.2024 ( WTOREK ) –  KATANIA

Zbiórka w Szczecinie – ul. Św. Jakuba 1 ( parking pod Katedrą ). Wyjazd i przejazd do Gryfina. Następnie transfer na lotnisko w Berlinie i bezpośredni  wylot do  Katanii o godz. 16:20. Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 11.09.2024 ( ŚRODA ) – WYPOCZYNEK

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 12.09.2024 ( CZWARTEK ) – ETNA –TAORMINA

Śniadanie. Przejazd na Etnę – dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy. Wjazd  autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy: najsłynniejszy kurort na wyspie, zwiedzanie starego miasta: Teatr Antyczny- najpiękniejszy starożytny grecki teatr we Włoszech skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę oraz wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4, 13.09.2024 ( PIĄTEK ) – WYSPY LIPARYJSKIE

Śniadanie. Rejs na Wyspy Liparyjskie (Lipari oraz Vulcano) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego (UNESCO). Na wyspie Lipari zwiedzimy  miasteczko Lipari z cytadelą i wykopaliskami archeologicznymi.  Na wyspie Volcano skorzystać można z błotnej kąpieli siarkowo – wodorowej, która oczyszcza skórę i „przepędza” boleści reumatyczne. Z błota wypłukać się można w morzu, z dna którego wydobywają się pod dużym ciśnieniem  gazy dające efekt naturalnego jacuzzi (temp. błota ok. 50 stopni, w miejscach wybijających tzw. fumaroli do 70 stopni). Można plażować na czarnych piaskach wulkanicznych. 

Dzień 5, 14.09.2024 ( SOBOTA ) – KATANIA

Po śniadaniu przejazd do Katanii. Spacer ulicą Via Crociferi – reprezentującą barok sycylijski na Plac Piazza Duomo z piękną  katedrą dedykowaną patronce miasta – Św. Agacie (Duomo di Sant’Agata). Mieszkańcy uważają, że świątynia stoi w miejscu w którym w męczeńskiej śmierci zginęła św. Agata. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 15.09.2024 ( NIEDZIELA ) – SYRAKUZY

Po śniadaniu  wyjazd do Syrakuz –  wizyta w Santuario Della Madonnna delle Lacrime , w którym znajduje się cudowny wizerunek Madonny, który od 1953 r roni łzy i czyni cuda. Następnie zobaczymy pozostałości  teatru  greckiego  i teatru rzymskiego oraz tzw. Ucho Dionizosa, wyspa Ortygia z katedrą NMP oraz kościół św. Łucji ze słynnym obrazem Caravaggia.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7-9, 16-18.09.2024 ( PONIEDZIAŁEK – ŚRODA) – WYPOCZYNEK

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10, 19.09.2024 ( CZWARTEK )

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Katanii i wylot do Berlina. Transfer autokarem z Berlina do Gryfina i następnie do Szczecina.

Cena: 7200 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transfer na lotnisko, bilety lotnicze, bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 i rejestrowany do 20 kg
  • Transport autokarem/busem klasy turystycznej
  • Noclegi w hotelach nad morzem – pokoje 2 os. z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania ( bufetowe włoskie + kawa, herbata, cappuccino, mleko ) i obiadokolacje (serwowane – pierwsze i drugie danie – dwa typu menu do wyboru + deser)
  • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€; TFG i TFP

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u przewodnika w autokarze ) wydatki programowe:190 euro /os.

Napoje do obiadokolacji inne jak woda dodatkowo płatne.

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 2000 zł

Wpłata końcowa do 10.08.2024

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 1400 zł

Podczas całego pobytu zakwaterowanie w Elihotel 4* położony w miejscowości Sant’Alessio Siculo www.elihotel.net

Obiekt Elihotel, dysponujący prywatną plażą, położony jest w miejscowości Sant’Alessio Siculo. Hotel oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz klasycznie urządzone pokoje z klimatyzacją i minibarem. Pokoje w obiekcie Elihotel obejmują łazienkę z bezpłatnym zestawem kosmetyków. Na terenie hotelu usytuowany jest też bar i restauracja. Odległość 15 km dzieli Gości od miasta Taormina. Obiekt oddalony jest od wulkanu Etna o 1 godzinę jazdy samochodem.

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 208 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 333 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 416 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 468 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. Przy wykupieniu zakwaterowania w pokoju 1-osobowym cena ulegnie podwyższeniu

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

SYCYLIA, Włochy

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin