Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka w Góry Izerskie – Karkonosze i Szwajcaria Saksońska

1450 zł 

17-21.06.2024

Rezerwuj

Opis

                                                          Pielgrzymka w Góry Izerskie – Karkonosze i Szwajcaria Saksońska

17-21.06.2024

Dzień 1, 17.06.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) – LEŚNA – LUBOMIERZ

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej, ul. Św. Jakuba 1 – o godz. 6:00. Wyjazd o godz. 6:15. Przejazd do miejscowości Leśna i zwiedzanie Zamku Czocha. Przejście przez pełne tajemnic i historii komnaty licznie połączone ukrytymi przejściami, podczas którego zobaczymy m.in. Salę Rycerską, Marmurową, Biblioteczną, Skarbiec, Komnatę Książęcą a na zakończenie wejdziemy na Wieżę Widokową skąd będziemy podziwiać panoramę okolicy. Następnie udamy się do Lubomierza który znany jest przede wszystkim z miasteczkowych scen filmu „Sami swoi” oraz organizowanego w mieście Festiwalu Filmów Komediowych. Odwiedzimy tutaj niewielkie Muzeum Kargula i Pawlaka w którym znajdują się m.in. figury, fotografie, pamiątki, plakaty. Spacer po miasteczku i msza św. w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2, 18.06.2024 ( WTOREK ) –  SZKLARSKA PORĘBA – KARPACZ

Śniadanie. Przejazd do Szklarskiej Poręby i spacer do Wodospadu Szklarki ( ok. 15 min spacerem od parkingu) – malowniczo położonego w Karkonoskim Parku Narodowym o wysokości 13,3 m. Następnie przejazd do Karpacza z widokiem na Śnieżkę. Udamy się na zaporę w Łomnicy a następnie zobaczymy m.in. zabytkowe kościoły, „Zwierzęta Karkonoszy” – figury zwierząt – niedźwiedzia, jelenia, dzika oraz wilka, Młyn Miłości – miniaturowy młyn, stanowiący pamiątkę po stojącym niegdyś w tym miejscu prawdziwym młynie, którego wody miały magiczne właściwości odwzajemniania miłości. Kolejno udamy się do średniowiecznej drewnianej świątyni Wang, położonej na wysokości ok. 850 m n.p.m. w pięknie zachowanym ogrodzie, którą obejrzymy z zewnątrz. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 19.06.2024 ( ŚRODA ) –  SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Wczesne śniadanie ( w formie suchego prowiantu ). Wyjazd na całodniową wycieczkę do Szwajcarii Saksońskiej*, podczas której zobaczymy piaskowce przełomu Łaby, olbrzymie formacje skalne Bastei skąd będziemy podziwiać panoramę Czech. Wizyta w Twierdzy Königstein – jednej z największych i najstarszych warowni w Europie.  Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4, 20.06.2024 ( CZWARTEK ) –  PIECHOWICE – ŚWIERADÓW ZDRÓJ

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Piechowice, gdzie zwiedzając Hutę Szkła Julia zobaczymy jak doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Podczas zwiedzania możemy poznać jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie, prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Oglądamy również proces szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień. Podczas tej niezwykłej wycieczki z przewodnikiem widzimy nie pokaz, ale pracującą w swoim naturalnym rytmie hutę szkła kryształowego. Następnie przejazd do Świeradowa Zdrój – miejscowości uzdrowiskowej, gdzie zobaczymy Dom Zdrojowy, unikatową Halę Spacerową o konstrukcji z modrzewia ze zdobieniami dekoracyjnymi, w której znajduje się źródło z pijalnią wód (szczawy żelazisto-radonowe). W sąsiedztwie Domu Zdrojowego znajduje się Park Zdrojowy. Następnie kolejką gondolową wjedziemy na Stóg Izerski ( 1060 m n.p.m. ), a podczas przejazdu będziemy podziwiać piękną panoramę Gór Izerskich. Msza św. w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5, 21.06.2024 ( PIĄTEK ) – KOWARY – JAWOR

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Sztolni Kowarskich** – kompleksu podziemnych korytarzy. Następnie udamy się do Jawora gdzie zobaczymy przepiękny drewniany Kościół Pokoju, który został wypisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który jest największą drewnianą budowlą o funkcjach religijnych na świecie. Wyjazd w kierunku Szczecina. Przyjazd w godzinach wieczornych pod Katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1450 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem
  • Opiekę pilota – osoby duchownej
  • 4 x nocleg w ośrodku wypoczynkowym – pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
  • 4 x śniadanie ( w tym 1 w formie suchego prowiantu – w dniu wyjazdu do Niemiec ), 4 x obiadokolacja
  • Składka na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA TRAVEL POLSKA STANDARD ( NNW 5000 PLN, bagaż 500 PLN ) oraz na czas wyjazdu do Niemiec TRAVEL STANDARD ( KL 15000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, BP 300 EUR, rozszerzone o następstwa chorób przewlekłych )

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze na wydatki programowe – 250 zł / os. + 25 euro / os. ( bilety wstępu, kolej gondolowa góra-dół oraz usługę przewodników lokalnych )

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 400 zł

Wpłata końcowa do 17.05.2024

* Aby uczestniczyć w pielgrzymce na czas wyjazdu do Niemiec należy zabrać ze sobą ważny dowód osobisty / paszport

** W Sztolni w Kowarach należy zabezpieczyć się w ciepłe ubranie, gdyż panuje temperatura 15-17 stopni Celsjusza

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w BIURZE )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 42 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 67 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 84 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 94 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Czerwiec

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin