Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Grecji

 3640 zł

7-18.05.2024 

Rezerwuj

Opis

Pielgrzymka do Grecji

7-18.05.2024

Dzień 1, wtorek, 7.05.2024

Zbiórka w Szczecinie o godz. 21:00 – ul. Św. Jakuba 1 ( parking przy Katedrze Szczecińskiej ). Przejazd tranzytowy do  Serbii.

MOŻLIWE INNE MIEJSCA WSIADANIAINNE MIEJSCE WSIADANIA JAK SZCZECIN NALEŻY ZGŁOSIĆ PRZY REZERWACJI – godziny zbiórek zostaną podane bliżej wyjazdu

– SUCHAŃ – przystanek autobusowy przy Rynku ( kierunek Stargard )

– STARGARD – Centrum Przesiadkowe ul. Towarowa 2

– RENICE – Stacja Paliw Orlen 

– GORZÓW WLKP. – Stacja Paliw BP ul. Kasprzaka 8

– ZIELONA GÓRA – Stacja Paliw Orlen ul. Sulechowska 40

– LEGNICA – Stacja Paliw Orlen – ul. Chojnowska 154

– WROCŁAW – Stacja Paliw Orlen przy A4 – 55-075 Bielany Wrocławskie ( kierunek Katowice )

– OPOLE – Stacja Paliw Shell ul. Posiłek 1 – Rogów Opolski

– GLIWICE – Stacja Paliw Shell ul. Rybnicka 159

– MSZANA – Stacja Paliw Orlen ul. Wodzisławska 97

Dzień 2, środa, 8.05.2024

Cd. przejazdu do Serbii. Przyjazd do hotelu w okolicach Belgradu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, czwartek, 9.05.2024 SKOPJE

Śniadanie. Przejazd przez Serbię do Macedonii do Skopje, gdzie zobaczymy m.in. dom rodzinny św. Matki Teresy z Kalkuty, twierdzę Skopsko Kale, kamienny most na rzece Wardar z XV w. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w okolicach  Salonik.

Dzień 4, piątek,  10.04.2024 SALONIKI-VERIA

Po  śniadaniu przejedziemy do Salonik drugiego co do wielkości miasta w Grecji, liczącego około 1 miliona mieszkańców. W Salonikach zwiedzanie zaczniemy od Białej Wieży, która jest symbolem miasta i została zbudowana w czasach Sulejmana Wielkiego. Spacerkiem przejdziemy przez miasto gdzie zobaczymy Łuk Galeriusza, Rotundę oraz największą katedrę w Grecji pod wezwaniem św. Dimitra. W kościele znajdują się relikwie świętego oraz bardzo ciekawe katakumby gdzie został stracony św. Dimitr. Zobaczymy również Forum Romanum, gdzie prawdopodobne przemawiał do Tessaloniczan św. Paweł. Następnie przejedziemy do Verii– starożytnej Berei. W mieście Veria zatrzymamy się przy tzw. bemie czyli miejscu gdzie Apostoł Paweł przemawiał do mieszkańców miasta. Zobaczymy ciekawą mozaikę przedstawiająca św. Pawła i jego pomnik. Przy bemie zostanie odprawiona Msza Święta. Przejazd na Riwierę Olimpijską do Paralii. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień  5, sobota, 11.04.2024    GRECKI WIECZÓR

Śniadanie. Wypoczynek nad  morzem. Wyjazd na  grecki wieczór. W programie pokazy tradycyjnych tańców greckich, w tym zorby, wspólne tańce. Powrót  do hotelu około godz. 24:00.

Dzień 6, niedziela, 12.05.2024 KALAMBAKA-METEORY

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na Meteory – centrum klasztornego zawieszonego w chmurach, ósmy cud świata wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przejedziemy przez miasto Laryssa, Trikala i zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, u stóp Meteor, gdzie zawitamy do pracowni ikon bizantyjskich. W pracowni zapoznamy się z procesem pisania ikon. W sklepie, obok pracowni, możliwość zakupu ikon bizantyjskich oraz ikon pisanych na potrzeby Polaków (św. Jan Paweł II, Matka Boska Częstochowska, św. Wojciech, Ojciec Pio i inne). Główny punkt naszego programu to klasztory zbudowane na słupach skalnych. Z dwudziestu czterech klasztorów powstałych w XIV-XVI wielu pozostało tylko sześć klasztorów. Wszystkie te klasztory zobaczymy z pokładu naszego autokaru, zatrzymamy się również w miejscach widokowych aby zrobić ciekawe zdjęcia. Jeden z klasztorów odwiedzimy wewnątrz, gdzie będziemy podziwiać architekturę bizantyjską, liczne ikony, stare biblie, naczynia liturgiczne i inne. Przejazd do Kamena Vourla– urokliwego miasteczka położonego nad brzegiem Morza Egejskiego. Zakwaterowanie w hotelu położonego przy plaży. Obiadokolacja. Wieczorny spacer promenadą wzdłuż morza, dla chętnych wieczorne kąpiele w morzu.

Dzień 7, poniedziałek, 13.05.2024 KORYNT-KANAŁ KORYNCKI

Po o śniadaniu wyjazd do Koryntu. Po drodze zatrzymamy się aby zobaczyć Kanał Koryncki jedno z ciekawszych rozwiązań technicznych  XIX wieku. Zwiedzimy starożytny Korynt – w czasach antycznych miejsce kultu  Apollina. Będziemy podziwiać pozostałości po  świątyniach  z czasów rzymskich i bizantyjskich. Pośród starożytnych ruin uwagę chrześcijan szczególnie  zwraca  tzw. bema- czyli trybuna – miejsce gdzie Apostoł Paweł przemawiał do Koryntian i gdzie był sądzony. W tym miejscu odczytamy tzw. hymn do miłości św. Pawła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, wtorek, 14.05.2024 SKIATHOS

Po śniadaniu wyjazd na urokliwą zieloną wyspę Skiathos. Na wyspie zatrzymamy się na plaży Koukounaries ze złotym piaskiem. Plaża zaliczana do jednych z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie. Około 2 godzin czasu wolnego. Następnie popłyniemy wzdłuż wyspy podziwiając liczne plaże i przyrodę. Zatrzymamy się w stolicy wyspy, która też nazywa się Skiathos. W miasteczku zobaczymy twierdzę Bourdzi, wzgórze Zegarowe, dom – muzeum wielkiego greckiego pisarza Papadiamantisa oraz ciekawą wyspiarską architekturę z licznymi egzotycznymi kwiatami. Na statku pokazy tańców, degustacja lokalnych trunków oraz wspólna zabawa. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9, środa, 15.05.2024 ATENY

Po śniadaniu przejazd do Aten. W Atenach zwiedzanie zaczniemy od stadionu Kalimarmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 roku. Zwiedzimy Akropol, gdzie będziemy podziwiać budowle antyku: Propyleje, Parthenon,  świątynię Nike, Erechtejon, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz teatr Dionysiosa. Pod Akropolem zatrzymamy się koło Areopagu, gdzie nauczał św. Paweł. Przejdziemy przez stare miasto zwane Plaka, gdzie zobaczymy Grecką Agorę, Wieżę Wiatrów, Rzymską Agorę, Bibliotekę Hadriana, Katedrę Ateńską. Zatrzymamy się przy Parlamencie aby zobaczyć zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Powrót do hotelu w Kamena Vourla. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10, czwartek, 16.05.2024 TERMOPILE-PALIAS PANTELEIMONAS

Śniadanie. Wykwaterowanie. W drodze na północ Grecji  zatrzymamy się w Termopilach– miejscu jednej z najważniejszych starożytnych bitew stoczonych przez Leonidasa i 300-u Spartan. Zwiedzanie Palias Panteleimonas – miasteczka o niepowtarzalnym jedynym w swoim rodzaju klimacie i uroku będącego pod ochroną i opieką UNESCO.  Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11, piątek, 17.05.2024 BELGRAD

Śniadanie, przejazd i krótkie zwiedzanie Belgradu: m.in. Stare Miasto, bazylika Sveti Sava. Nocleg w okolicach Belgradu.

Dzień 12, sobota, 18.05.2024

Śniadanie. Powrót do Szczecina w godzinach nocnych.

Cena:   3640 PLN

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 10 Noclegów z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, 3 os , hotele 3*)
  • Składka na TFG, TFP
  • Ubezpieczenie
  • Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR; 

Dodatkowo płatne bilety wstępu, przewodnicy lokalni, rejs na Skiathos, wieczór grecki, taksa klimatyczna  120 Eur

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie, ** Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru *** w przypadku korków na granicach zwiedzanie Belgradu może zostać ograniczone lub pominięte.

Codzienne Msze Święte są nieodłączną częścią pielgrzymki.

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1000 zł      Wpłata końcowa do 7.04.2024

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 105 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 168 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 210 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 237 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. W przypadku wykupienia zakwaterowania w pokoju 1-osobowym cena ubezpieczenia wzrośnie.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Kwiecień, Maj

Pielgrzymki zagraniczne

Grecja

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin