Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Słowenii z chorwacką  Istrią

2590 zł 

30.09 – 7.10.2024

Rezerwuj

Opis

Pielgrzymka do Słowenii z chorwacką  Istrią

30.09 – 7.10.2024

Dzień 1, 30.09.2024 ( PONIEDZIAŁEK )

Zbiórka przy Katedrze Szczecińskiej ul. Św. Jakuba 1 o godz. 21:00. Godz. 21:20 wyjazd i nocny przejazd w kierunku Słowenii.

Dzień 2, 1.10.2024 ( WTOREK ) – BLED –  BREZJE

Przyjazd do miejscowości Bled – przepięknie położonej u stóp Alp Julijskich. W tle zamek zbudowany na ponad 100-metrowej skale. Krótka wizyta na pamiątkowe, „pocztówkowe” zdjęcie. W tle zamek zbudowany na ponad 100-metrowej skale. Następnie udamy się do niewielkiej wioski Brezje. Tym co przyciąga tu wielu turystów oraz pielgrzymów jest największe w całym kraju Sanktuarium Maryjne, które podczas jednej ze swoich pielgrzymek odwiedził papież św. Jan Paweł II. Msza Św. Wyjazd i przejazd do hotelu w okolice Lublany. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 2.10.2024 ( ŚRODA ) – LUBLANA – HRASTOVJLE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Lublany i zwiedzanie stolicy Słowenii z przewodnikiem. W programie m.in: Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto, Rynek, Kolumnada Plecznika, Ratusz Miejski oraz barokowa katedra św. Mikołaja z gotycką pietą zdobiąca zewnętrzną fasadę. Msza Św. Wyjazd i przejazd w kierunku Chorwacji. Po drodze zajedziemy do miejscowości Hrastovjle, gdzie w Kościele św. Trójcy zobaczymy przepięknie zachowane freski ukazujące m.in Koronację Maryi, Trzech Świętych Królów, Drogę Krzyżowa oraz stworzenie Ziemi. Ale największą perełką kościoła jest fresk „Taniec Śmierci (Danse Macabre)” – który jest najlepiej zachowanym freskiem w całej Słowenii.  Następnie przejazd do nadmorskiej miejscowości – położonej na Półwyspie Istria. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 3.10.2024 ( CZWARTEK ) – PULA – POREĆ

Śniadanie. Przejazd do Puli i zwiedzanie miasta pełnego antycznych zabytków z czasów cesarza Wespazjana, podczas którego zobaczymy m.in.: Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wraz z wieżą – dzwonnicą, imponujący amfiteatr z czasów rzymskich, Forum z budynkiem ratusza miejskiego, Bramę Herkulesa, antyczny Łuk Triumfalny, świątynię Augusta. Następnie przejazd do Poreca i  spacer po mieście po oryginalnych rozkładach ulic z czasów rzymskich podczas którego zobaczymy – Bazylikę Eufrazjusza z relikwiami św. Maura, która została wpisana na listę UNESCO, Dom Romański z XIII wieku, plac Marafor ze świątynią Marsa i Neptuna, kościół Matki Bożej Anielskiej. W trakcie zwiedzania Msza Św. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 4.10.2024 ( PIĄTEK ) – PIRAN – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Śniadanie. Przejazd do słoweńskiego Piranu – jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu adriatyckim. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m.in – plac Tartiniego – główny plac miasta nazwany imieniem słynnego artysty, kościół św. Jerzego, kościół św. Piotra, ratusz. Msza Św.  Po południu powrót do hotelu. Czas na wypoczynek i kąpiele w morzu oraz korzystanie z udogodnień hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 5.10.2024 ( SOBOTA ) – REJS STATKIEM – ROVINJ – JASKINIA PIRATÓW

Śniadanie. Rejs statkiem do do Rovinja – miasta zwanego „Małą Wenecją”, spacer pełnymi uroku uliczkami Starego Miasta położonego na wzgórzu zwanym Monte Rosso, zwiedzanie barokowej bazyliki św. Eufemii, muzeum Batana, brama miejska, targ miejski. Czas wolny ok. 2 godziny na zakupy oraz indywidualne podziwianie miasta. Powrót na pokład łodzi i rejs do fiordu Lim. Podczas rejsu obiad. Następnie zatrzymamy się w okolicy jaskini piratów. Czas na kąpiel w kryształowo czystej wodzie oraz zwiedzanie jaskini piratów. Przerwa około godziny. Następnie rejs powrotny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7, 6.10.2024 ( NIEDZIELA ) – JASKINIA POSTOJNA – MARIBOR

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd i przejazd na Słowenię. Zwiedzanie Jaskini Postojna –największej i najczęściej odwiedzanej w Europie jaskini typu „klasyczny kras”., która jest jednym z wielu przykładów form krasowych, ale bez wątpienia jednym z najpiękniejszych. Następnie przejazd do Mariboru – słoweńskiej stolicy Styrii. Spacer po mieście podczas którego zobaczymy m.in.: wzniesiony w XV wieku z polecenia cesarza Fryderyka III zamek miejski (obecnie siedziba Muzeum Regionalengo), monumentalną katedrę św. Jana Chrzciciela (stolnica sv. Janeza Krstnika), XIX wieczny budynek Słoweńskiego Teatru Narodowego, wybudowany na przełomie XIX i XX wieku ceglany kościół Franciszkanów, renesansowy Ratusz, bazylika św. Marii Matki Litościwej. Msza Św. Obiadokolacja w restauracji na mieście. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 8, 7.10.2024 ( PONIEDZIAŁEK )

Śniadanie. Całodniowy przejazd przez Słowenię, Austrię, Niemcy. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki około północy.

Cena: 2590 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem
  • Opiekę pilota
  • 6 x nocleg w hotelach 3* – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje ( w hotelu na Półwyspie Istria posiłki w formie bufetu oraz w cenie wybrane napoje )
  • Składka na TFP i TFG
  • Ubezpieczenie TU Europa – KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe:

bilety wstępów, rejs po morzu z obiadem, obiad w restauracji w Mariborze, usługa przewodników lokalnych, wjazdy do miast, opłaty klimatyczne-  160 EUR

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 500 zł

W hotelach tranzytowych napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 700 zł

Wpłata końcowa do 30.08.2024

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 75 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 120 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 150 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 168 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży. Przy wyborze zakwaterowania w pokoju 1-osobowym cena wzrośnie.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Październik, Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Chorwacja, Słowenia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin