Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Maltę

4720 zł

3-10.06.2024

Rezerwuj

Opis

Pielgrzymka na Maltę

     3-10.06.2024 ( 8 dni )

Dzień 1, poniedziałek, 03.06.2024  MALTA

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie, ul. Św. Jakuba 1. w  nocy 02/03.06.2024 o godz.  00:00. Przejazd na lotnisko w Poznaniu. Przylot na Maltę o godz. 8:35. Po opuszczeniu lotniska przejazd w okolice Wielkiego Portu. Przejazd przez Cospicua do Vittoriosy. Widok na miasto Sengla i Wielki Port.  Spacer po starym mieście Birgu które w 1530 roku było pierwszą siedzibą Joannitów. Msza Św. w kościele Św. Wawrzyńca.  Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, wtorek, 04.06.2024  TARXIEN–BLUE GROTTO–HAGAR QIM–DINGLI CLIFFS

Śniadanie. Msza Św. w barokowym kościele Św. Bartłomieja w mieście Tarxien. Następnie przejedziemy w stronę południowo- zachodniej części wyspy bogatej w klify, groty i jaskinie. Dotrzemy do wioski rybackiej Wied iz-Zurrieq skąd łodzią, wzdłuż malowniczych klifow można przepłynąć do “błekitnej groty“ ( Blue Grotto ).  Następnie przejedziemy  do świątyni megalitycznej Hagar Qim która jest jedną z najstarszych na świecie wolno stojących budowli, wzniesiona około 3600 r. p.n.e. Wycieczkę zakończymy fantastycznym widokiem z klifów Dingli (250 m.n.p.m). Transfer do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, środa, 05.06.2024  VALLETTA

Śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Ogrodach Barracca, nastepnie odwiedzimy Kon-Katedrę Św. Jana gdzie w oratorium  można podziwiać między innymi obraz Caravaggia “Ścięcie Św.Jana“.Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym odbędzie się Msza Św. W  kościele znajdują się relikwie świętego. Czas wolny.  Na zakończenie dnia pokaz Malta Experience, prezentujący wielowiekową historię Malty. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, czwartek, 06.06.2024  RABAT–MDINA–TA’QALI

Śniadanie. Przejazd do  Rabatu  gdzie w centralnej części miasta znajduje się kościół Św. Pawła, w którym odbędzie się Msza Św. Po Mszy Św. zwiedzimy Grotę znajdującą się pod jego murami w której święty mieszkał przez trzy miesiące, po przybyciu na Maltę w roku 60. Następnie zwiedzimy  Katakumby Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-VI w.  Spacerem przejdziemy do Mdiny, średniowiecznego miasta usytuowanego na szczycie wzgórza otoczonego fortyfikacjami . Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów skąd rozposciera się wspaniały widok. Zwiedzimy Katedrę Św. Piotra i Pawła. Z Mdiny udamy się do wioski rzemiosła Ta’Qali gdzie będzie można zobaczyć produkcję pięknego kolorowego szkła oraz misternych filigranów. Następnie  czas wolny przy jednej z najładniejszych piaszczystych plaż, możliwość kąpieli. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, piątek, 07.06.2024  MOSTA–MARSAXLOKK – OGRODY ŚW. ANTONIEGO

Śniadanie. Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzenia kościóła  w Moście o jednej z największych kopuł na świecie. Następnie przejazd do największej na wyspie wioski rybackiej Marsaxlokk która ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Msza Św. w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej z Pompei, po Mszy Św. czas wolny na obiad, spacer wśród kolorowych łódek nazywanych luzzu, straganów z pamiątkami oraz restauracji serwujących owoce morza. Na koniec pojedziemy do wioski Attard gdzie zwiedzimy Ogrody Botaniczne Św. Antoniego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, sobota, 08.06.2024  MELLIEHA–POPEYE VILLAGE–HARBOUR CRUSE

Śniadanie.Wycieczkę rozpoczniemy od Melliehy, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej (miejsce pielgrzymek od wielu wieków). Dalej przejedziemy do północno zachodniej części Malty, nad zatokę Anchor Bay na zboczu której zbudowano scenerję do filmu Popeye. Następnie przejedziemy  do Sliemy  gdzie wsiądziemy na statek aby odbyć  podróż po dwóch portach ( Marsamxett  i  Grand Harbour). Na koniec zwiedzania czas wolny przy jednej z najładniejszych piaszczystych plaż, możliwość kąpieli. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, niedziela, 09.06.2024  GOZO – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI

Śniadanie. Gozo usytuowane zaledwie 6 km od pólnocnego wybrzeża Malty jest drugą co do wielkościwyspą archipelagu. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy kościół TA PINU (jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo) gdzie odbędzie się Msza Św. W Dwejra zobaczymy dwa wspaniałe dzieła natury:Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus.  Odwiedzimy Xlendi, malowniczy zakątek z wysokimi klifami i błękitną wodą. Przejedziemy do centralnej części wyspy gdzie znajduje się Victoria, niewielka stolica Gozo a z górującej nad nia Cytadeli rozciąga się widok na cała wyspę . Na Cytadeli nawiedzimy  Katedrę. Gozo jest wyspą rolniczą, podczas zwiedzania będzie okazja zakupu lokalnych produktów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, poniedziałek, 10.06.2024 

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przylot do Poznania o godz. 11:50. Powrót  autokarem do Szczecina.

Cena: 4720 zł

   

Cena zawiera :

  • Bilety lotnicze, bagaż podręczny i rejestrowany do 20kg
  • Transfer z/na lotnisko
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Zakwaterowanie w hotelu *** (pokoje 2,3 os.)
  • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
  • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;
  • TFG/TFP

Cena nie zawiera :

  • Biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, przewodnika lokalnego, wycieczka na Gozo

 – 180 euro/os. zbierane po przylocie na Maltę

  • Napojów do obiadokolacji

UWAGI:

Rejs do  błekitnej groty“ ( Blue Grotto ) uzależniony  jest od warunków atmosferycznych, jest to gratis od biura, nie wliczony do kwoty bazowej i opłat programowych

Dopłata do pokoju jednoosobowego 1130 zł

Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport

Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie

Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować do 02.05.2024

 

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Czerwiec

Pielgrzymki zagraniczne

Malta

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin