Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Obchody Archidiecezjalne na Jasnej Górze, pogranicze Gór Opawskich

1640 zł 

 23-28.09.2024

Rezerwuj

Opis

   Obchody Archidiecezjalne na Jasnej Górze i pogranicze Gór Opawskich

 23-28.09.2024

Dzień 1, 23.09.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) –  LUBIĄŻ – WROCŁAW

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej, ul. Św. Jakuba 1 o godz. 6:00 . Wyjazd o godz. 6:15. Przejazd do Lubiąża gdzie znajduje się należący do Opactwa Cystersów monumentalny barokowy zespół klasztorny. Stanowi on jedną z największych tego typu budowli w Polsce jak i w całej Europie. Cały kompleks jest około 2,5 razy większy od zamku na Wawelu, a główna fasada klasztoru ma przeszło 220 metrów długości. Zwiedzanie wnętrz podczas którego zobaczymy m.in. jadalnię opata, salę książęcą, kościół NMP oraz refektarz. Wyjazd i przejazd do Wrocławia. Czas wolny do dyspozycji grupy na Rynku na zakup pamiątek i posiłek we własnym zakresie. Następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta z zewnątrz. Zobaczymy m.in.: Rynek, Ratusz, Ostrów Tumski, Romański Kościółek św. Idziego, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Bazylikę św. Elżbiety, Halę Stulecia. Msza św. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 24.09.2024 ( WTOREK ) – OPOLE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Opola. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta podczas którego zobaczymy m.in. Katedrę pw. Podwyższenia Św. Krzyża, kościół pw. Świętej Trójcy do którego przylega klasztor franciszkanów. W krypcie pod ołtarzem głównym, spoczywają szczątki ośmiu książąt i pięciu księżnych, w tym wnuczki Władysława ŁokietkaElżbiety świdnickiej. Znajduje się tam ponadto pochodząca z lat 20-30. XIV wieku polichromia przedstawiająca scenę ukrzyżowania – najstarsze z malowideł ściennych, zachowanych na Śląsku. Ponadto w mieście zobaczymy Wieżę Piastowską, która jest jednym z najstarszych zabytków architektury obronnej w Polsce ponieważ liczy sobie aż 700 lat i jest przede wszystkim kojarzona z opolskim festiwalem piosenki, gdzie podczas transmisji możemy ją oglądać na ekranie telewizora. Kolejną atrakcją Opola są także odrestaurowane mury wraz z Basztą Prochową, które leżą nad samą Odrą. Na zakończenie odwiedzimy Muzeum Wsi Opolskiej – skansen którego zasadniczą część ekspozycji stanowią przeniesione i odbudowane obiekty architektury wiejskiej ilustrujące warunki życia ludności wiejskiej w okresie od XVIII do początków XX wieku. Wyjazd i przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 25.09.2024 ( ŚRODA ) -MOCHOWO – GŁOGÓWEK – KAMIEŃ ŚLĄSKI – PRUDNIK

Śniadanie. Następnym punktem pielgrzymki będzie klasztor Paulinów w Mochowie, gdzie zobaczymy pierwszą kopię Obrazu Jasnogórskiego. Kolejno udamy się do pobliskiego Głogówka, które zachwyca franciszkańskim kościołem i znajdującym się w jego wnętrzu Domkiem Loretańskim, ale także bogatym barokowym wnętrzem ( freski Sebastiniego, sztukaterie Schuberta) gotyckiej kolegiaty Św. Bartłomieja. Następnie przejedziemy do Kamienia Śląskiego, gdzie dużych wrażeń wizualnych i przeżyć duchowych dostarczy nam Sanktuarium Św. Jacka Odrowąża, które mieści się w Pałacu – miejscu gdzie narodził się Św. Jacek oraz bł. Czesława i Bł. Bronisław. Pałac otoczony jest 14-hektarowym parkiem krajobrazowym. Następnie przejazd do Prudnika – spacer po mieście i msza św. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 26.09.2024 ( CZWARTEK ) –  GŁUCHOŁAZY – NYSA

Śniadanie. Przejazd do Nysy i zwiedzanie tzw. „Śląskiego Rzymu”, gdzie zobaczymy z zewnątrz m.in. Kościół Św. Piotra i Pawła, fontannę Trytona, Bastion Św. Jadwigi, Bazylikę Św. Jakuba i Św. Agnieszki, Pałac Biskupów Wrocławskich. Msza św. Następnie udamy się do miejscowości Głuchołazy, gdzie zobaczymy barokowy kościół Św. Wawrzyńca. Spacer po Parku Zdrojowym do tężni solankowej, która jest równocześnie wieżą widokową. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 27.09.2024 ( PIĄTEK ) – MOSZNA – ZABRZE ( KOPALNIA GUIDO ) – CZĘSTOCHOWA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Moszna, której atrakcją jest baśniowy Zamek nazywany „Śląskim Disneylandem” z licznymi wieżyczkami, który obejrzymy z zewnątrz oraz przespacerujemy się przepięknym parkiem. Z obiektem sąsiaduje stadnina, gdzie hodowane są konie pełnej krwi angielskiej. Następnie. Następnie udamy się do Zabrza do Kopalni Guido – zwiedzanie z przewodnikiem poziomu 170m. Msza św. w kaplicy św. Barbary (pod ziemią).  Wyjazd do Częstochowy. Zakwaterowanie. Udział w Apelu Jasnogórskim. Nocleg.

Dzień 6, 28.09.2024 ( SOBOTA )

Poranna Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze – odsłonięcie obrazu. Msza Św. Śniadanie we własnym zakresie. Wyjazd w godzinach popołudniowych. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1640 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem klasy
  • Opiekę pilota – osoby duchownej
  • 4 x nocleg w hotelu / ośrodku wypoczynkowym – pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
  • 1 x nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie – pokoje 4-osobowe z łazienkami
  • 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
  • Składka na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA TRAVEL POLSKA STANDARD ( NNW 5000 PLN, bagaż 500 PLN )

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 250 zł / os.  – na wydatki programowe ( bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych )

Nie ma możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 500 zł

Wpłata końcowa do 23.08.2024

* Temperatura pod ziemią w Kopalni Guido wynosi 13-16 stopni Celsjusza niezależnie od pory roku. Zalecamy odpowiedni ubiór i obuwie z płaską podeszwą

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w BIURZE )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 47 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 76 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 95 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 107 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

 

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Wrzesień

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin