Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Portugalii

4380 zł

20-27.09.2024

Lista rezerwowa

Opis

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII

     20-27.09.2024 ( 8 dni )

Dzień 1, piątek, 20.09.2024  BERLIN-LIZBONA-SANTAREM-FATIMA

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie, ul. Św. Jakuba 1 w nocy z 19/20.09.2024 (z czwartku na piątek), o godz. 00:00. Przejazd  na lotnisko w Berlinie, przelot do Lizbony- lądowanie o godz. 08:40. Przejazd do Santarem, miejsca Cudu Eucharystycznego, który, zdarzył się w XIII wieku. Doznała go uboga kobieta cierpiąca z powodu niewierności swojego męża. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestniczenie w wieczornej procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową.

Dzień 2, sobota, 21.09.2024  FATIMA

Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika Matki Bożej, Capelinha kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu przejście drogą krzyżową do Aljustrel i Valinhos – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3, niedziela, 22.09.2024 LIZBONA

Śniadanie. Msza Św. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie dzielnicy Belem – miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitów. Następnie udamy się  do najstarszej dzielnicy LizbonyAlfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores.  Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.                                     

Dzień 4, poniedziałek, 23.09.2024 BATALHA-ALCOBACA

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, wtorek, 24.09.2024  BRAGA-PORTO

Śniadanie. Przejazd do  Bragi -miasta będącego jednym z najstarszych w Portugalii, stanowiącego kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Wjazd kolejką na górę, gdzie znajduje się w/w sanktuarium. Przejazd i zwiedzanie Porto, pięknego  miasta Portugalii, słynnego z wina porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto.  Wejdziemy na stację kolejową Bento, pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii.  Powrót na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 6, środa, 25.09.2024 OBIDOS-NAZARE

Po śniadaniu przejazd do Obidos– najpiękniejszej wioski w Portugalii ze średniowiecznym zamkiem, murami miejskimi i urokliwymi, ukwieconymi uliczkami. Przejazd do kurortu Nazare – kościół z cudowną figurką Matki Boskiej w dzielnicy Sitio, malowniczo położony na klifie. Czas wolny na spacer po plaży nad Atlantykiem, możliwość kąpieli. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

*Dla chętnych  wyjazd na koncert fado.  W restauracji mieszczącej się w średniowiecznych zabudowaniach gdzie odbędzie się koncert, serwowany będzie kogut z pieca.  Koszt 40 Eur.  Fado to tradycyjna muzyka portugalska, która w 2011 roku została wpisana na Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jako niematerialne dziedzictwo ludzkości. Wywodzi się z XIX-wiecznych biednych dzielnic portugalskich miast, przede wszystkim z lizbońskiej Alfamy i Mourarii.

Dzień 7, czwartek, 26.09.2024 TOMAR-COIMBRA

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Tomar, gdzie znajduje się Konwent Chrystusa, zamek –klasztor będący główną siedziba Zakonu Rycerzy Chrystusa, następców Templariuszy w Portugali. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po uliczkach miasta.  Powrót do Fatimy. Obiadokolacja.

Dzień 8, piątek, 27.09.2024  LIZBONA-BERLIN-SZCZECIN

Śniadanie, wykwaterowanie  z hotelu.  Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Planowane lądowanie w Berlinie o godz. 16:30. Powrót autokarem do Szczecina.

Cena: 4380 zł

   

Cena zawiera :

 • Przelot samolotem portugalskimi liniami TAP w obie strony, bagaż podręczny i rejestrowany do 20kg
 • Transfer z/na lotnisko
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w hotelu *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Cena nie zawiera :

 • Biletów wstępu, lokalnych przewodników, opłat miejscowych, innych opłat programowych,

 – 90 euro/os. zbierane po przylocie do Portugalii.

 • Napojów do obiadokolacji

UWAGI:

Dopłata do pokoju jednoosobowego 800 zł

Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport

Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie

Kolejność wpłaty zaliczki decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować do 20.08.2024

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze oraz w zakładce DO POBRANIA – na stronie www.pielgrzymkisantiago.pl ):

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 127 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 203 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 253 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 285 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

 • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
 • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
 • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Portugalia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin