Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Włochy – Neapol z Ks. Dolindo „Panie Jezu Ty się tym zajmij”

2550 zł

 17-27.09.2021

Opis

Pielgrzymka do Włoch -Neapol z ks. Dolindo 

Panie Jezu Ty się tym zajmij”

17 – 27.09.2021

 

Dzień 1, 17.09.2021, PIĄTEK

Spotkanie na placu przy Katedrze w Szczecinie  o godz. 21.30. Wyjazd o godz. 21.45. Nocny przejazd do Włoch. 

Dzień 2, 18.09.2021, SOBOTA

Przyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego, wewnątrz znajduje się grób Św. Antoniego, bogaty relikwiarz,  także  buława przekazana przez Jana III Sobieskiego po zwycięstwie pod Wiedniem. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 3, 19.09.2021, NIEDZIELA

Śniadanie. Przejazd do Manopello – kościółek Kapucynów, w którym od XVI w. przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze  Chrystusa. Największa relikwia Chrześcijaństwa. Zamknięty pomiędzy dwoma szybami wizerunek jest świadectwem umęczonej  twarzy człowieka, wykonanym na najdelikatniejszej i najdroższej tkaninie antycznego świata, bisiorze. Przejazd do San Giovani Rottondo. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 4, 20.09.2021, PONIEDZIAŁEK

Śniadanie, zwiedzanie San Giovanni Rotondo, miejsca w którym znajduję się sanktuarium Ojca Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa.  Msza św. w sanktuarium św. Ojca Pio, Droga Krzyżowa z Ojcem Pio.  Po południu wyjazd do Monte Sant’Angelo- sanktuarium św. Michała Archanioła w skale. Jest to jedno z najstarszych sanktuariów Europy, na półwyspie Gargano, oblanym wodami Adriatyku. Jest to najwyżej położone sanktuarium (850 m npm). Modlitwa i pobyt w przepięknym i wyjątkowym sanktuarium w skale. Przejazd w okolice Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 21.09.2021, WTOREK

Śniadanie. Rejs statkiem na znaną na całym świecie, kolorową i bajkową wyspę zakochanych Capri. Pobyt na wyspie i wypoczynek. Rejs powrotny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 6, 22.09.2021, ŚRODA     

Śniadanie. Przejazd do Pompejów– najbardziej rozsławionego miasta, w całości zasypanego pyłem wulkanicznym po erupcji Wezuwiusza w 79 roku.   Odwiedzimy znajdujące się tam Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej  z grobem  bł. Bartolomeo Longo – założyciela Bractwa Różańcowego . Następnie   przejście do krateru wulkanu  Wezuwiusz i zwiedzanie parku archeologicznego   w Pompejach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 23.09.2021, CZWARTEK

Śniadanie.  Całodniowe zwiedzanie Neapolu. Nawiedzenia miejsca życia i modlitwy ks. Dolindo: kamienica, w której spędził ostatnie lata życia,  kościół Santa Teresa al Museo, w którym  ojciec Dolindo odprawił swoją pierwszą mszę po zniesieniu zakazu przez papieża Piusa XI. Przy tym kościele działa też Apostolato Stampa, gdzie siostry zakonne opiekują się dorobkiem ojca Dolindo (tu znajduje się oryginał modlitwy “Ty się tym zajmij!”). Kościół San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes – tu znajduje się grób ojca Dolindo. Msza św. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Ges,  Sant’Anna dei Lombardi, piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Wyjazd i przejazd do klasztoru na Monte Cassino: polski cmentarz wojskowy,  chwila zadumy. Następnie przejazd  w kierunku  Rzymu.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 24.09.2021, PIĄTEK

Śniadanie. Watykan,  Bazylika Św. Piotra. O godz. 8:45 Msza św. przy grobie  św. Jana Pawła II.  Spacer szlakiem barokowych placów i fontann: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Rzym starożytny: Kapitol, Fora Cesarskie, Via dei Fori Imperiali, Koloseum (wszystkie budowle obejrzymy z zewnątrz), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9, 25.09.2021, SOBOTA

Śniadanie. Przejazd do Orvietto – miasta cudu eucharystycznego. Na placu stoi XIV-wieczna katedra, która kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał. W 1263 roku, podczas mszy w kościele w Bolsenie (w pobliżu Orvieto), z trzymanej przez księdza hostii na płótno i posadzkę popłynęła krew. Aby upamiętnić to wydarzenie, rozpoczęto budowę w Orvieto, a do kalendarza świąt chrześcijańskich włączono Boże Ciało. Przejazd w okolice Werony na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 10, 26.09.2021, NIEDZIELA

Śniadanie. Całodniowy przejazd do Polski.

Dzień 11, 27.09.2021, PONIEDZIAŁEK

Przyjazd do Szczecina w godzinach 2:00 – 3:00 i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2550 zł

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota / przewodnika w języku polskim
  • Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2, 3 os z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania serwowane ( wzmocnione o ser lub / i szynkę ), obiadokolacje serwowane
  • Ubezpieczenie TU Europa: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

 

Dodatkowo płatne ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe: bilety wstępów, Pompeje, Wezuwiusz i rejs na Capri, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, opłata klimatyczna – 90 euro

DODATKOWE INFORMACJE:

– Dopłata do pokoju jednoosobowego – 130 euro

– Dopłata do napojów do obiadokolacji innych niż woda ( woda w cenie )

– Podczas wyjazdu należy posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport

– przy podpisaniu umowy wymagana wpłata zaliczki w kwocie – 500 zł

– wpłata końcowa do 17.08.2021

– o kolejności wsiadania do autokaru decyduje wpłata zaliczki

Dodatkowe informacje

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 75 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 170 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Rok

2021

Miesiąc

Kwieiceń

Pielgrzymki zagraniczne

Włochy

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up