Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Sanktuaria Alpejskie

                                 

1100 PLN+490 Eur

  23.09-01.10.2022

Opis

 PIELGRZYMKA  SANKTUARIA  ALPEJSKIE

23.09-01.10.2022

Dzień 1, 23.09.2022  CZĘSTOCHOWA

Wyjazd do Częstochowy. Wieczorem udział w obchodach Pielgrzymki Archidiecezjalnej.

Dzień 2, 24.09.2022  PRAGA Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Pragi. Śniadanie. Przyjazd do Pragi. Po południu spacer po starym mieście; dzielnica żydowska – Józefów, Rynek Starego Miasta z Ratuszem i słynnym zegarem Orloy, Brama Prochowa i Dom Dumy Narodowej, Plac Wacława    z Pomnikiem Wacława, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 25.09.2022  PRAGA

Po śniadaniu przejazd do punktu widokowego przy Strahowskim Klasztorze, Hradczany z Zamkiem Praskim , uroczysta zmiana warty, Katedra św. Wita, Ogrody Albrechta Wallensteina, Rynek Małostrański, Kościół Panny Marii Zwycięskiej z Praskim Dzieciątkiem Jezus, Wyspa Kampa, Most Karola, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4, 26.09.2022 MARIAZELL

 Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Mariazell. Mariazell  to znaczy cela Maryi, Sanktuarium Wielkiej Matki Łaskawej Austrii, Możnej Pani Węgier i Matki Narodów Słowiańskich-  jedno z najsłynniejszych w Europie ,  położone w Alpach Wschodnich.  Zakwaterowanie w Altoting lub okolicach Altoting. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5, 27.09.2022 MARKT AM INN-ALTOTING

Śniadanie, Przejazd do Markt am Inn –  miejsca narodzin Papieża Benedykta XVI, tu wśród przepięknych widoków jest Rodzinny Dom Papieża, Kościół św. Oswalda w którym był ochrzczony, a także Kolumna Benedykta. Przejazd do  Altotting – Sanktuarium Czarnej Madonny, do którego przybywają pielgrzymi, by w Kaplicy Łask powierzyć Matce Bożej swoje troski i zmartwienia, a także podziękować Maryi za otrzymane łaski. powrót na nocleg, obiadokolacja.

Dzień 6, 28.09.2022 SALZBURG-MARIA PLAIN

Po śniadaniu przejazd do Salzburga, zwiedzanie miasta: m. in.: Opactwo św. Piotra z zabytkowym cmentarzem, ogrody Mirabell, Starówka, Katedra, Dom urodzin W. A. Mozarta.  Następnie udamy się do Maria Plain, które znajduje się na północny-wschód od Salzburga, jest ulubionym miejscem pielgrzymek od 17 wieku. Słynny kościół pielgrzymkowy, Góra Kalwaria i zieleń wokół zawsze urzekają pielgrzymów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7, 29.09.2022 DACHAU-MONACHIUM

Po śniadaniu przejazd  do Dachau. Przejście na teren obozu, w którym przetrzymywano 2720 duchownych, spośród których 868 zamordowano. Rzeczywistość KL Dachau może być odczytywana jako przepastna historia cierpienia na granicy życia i śmierci w warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Przejazd do Monachium.  Odwiedzimy miejsca związane       z pobytem i działalnością Józefa Ratzingera:  Kolumnę Mariensaule, wzniesioną ku czci Matki Bożej w 1638 roku, przy którym Benedykt XVI pożegnał się przed wyjazdem do Rzymu, kościół św. Piotra z dzwonnicą (Msza św.) gotycką katedrę NMP – siedzibę Arcybiskupa Monachium i Fryzyngi. Na placu Marii zobaczymy Stary i Nowy Ratusz ze słynnym kurantem oraz Fontannę Rybną, następnie – kościoły Bergersal i św. Marcina, Pałac Holstein, zimową rezydencję Wittelsbachów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8, 30.09.2022  BAMBERG

Śniadanie, wykwaterowanie  i przejazd do Bambergu  – spacer po Małej Wenecji nad rzeką Regnitz, Stary Ratusz z przepiękną szachulcową dobudówką, Katedra św. Piotra i św. Jerzego z tryptykiem Wita Stwosza, grobem Papieża Klemensa II . Jest tu również nagrobek fundatorów cesarza Henryka II i Kunegundy. Nowa Rezydencja – dawna siedziba biskupów, Ogród Różany. Spacer na kolejne wzgórze z Kościołem św. Michała, w którym znajduje się grób biskupa Ottona z Bambergu, który w 1121 roku rozpoczął misję chrystianizacyjną Pomorza Zachodniego. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9, 01.10.2022  BAMBERG

Śniadanie, wykwaterowanie. Powrót do Polski.

Cena:  1100 PLN +490 Eur

Cena zawiera :

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Zakwaterowanie w domach gościnnych/hotelach *** (pokoje 2,3 os.), w Częstochowie Dom Pielgrzyma
  • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Ubezpieczenie – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Cena nie zawiera :

  • Obowiązkowych opłat programowych płatnych w autokarze u pilota 30 euro
  • Napojów do kolacji

UWAGI:

  • Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Informacje dodatkowe

Rok

2022

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Austria

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin