Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Warmię i Mazury

1300 zł  

11-15.07.2022

Opis

Pielgrzymka na Warmię i Mazury

11-15.07.2022

Dzień 1, 11.07.2022 FROMBORK-ŚW. GAJ
Zbiórka o godz. 6:00 pod Katedrą Szczecińska ul. Św. Jakuba 1. Wyjazd o godz. 6:15.
Przejazd ze Szczecina do Fromborka zwanego Klejnotem Warmii, a także „Grodem Kopernika”. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego: Bazylika Archikatedralna pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła, prezentacja organowa, dawny pałac biskupi, obecnie siedziba Muzeum Kopernika, dzwonnica, najwyższa budowla Wzgórza oraz szpital św. Ducha z Muzeum Historii Medycyny. Msza św. Przejazd do Świętego Gaju. Zwiedzanie i modlitwa w Sanktuarium św. Wojciecha, w którym mieści się relikwia świętego.  Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 12.07.2022 MALBORK-ELBLĄG
Śniadanie. Wyjazd do Malborka
Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego w Malborku. Zamek Średni z siedzibą wielkiego komtura, Zamek Wysoki z salą kapitulną, skarbcem i Kościołem Zamkowym, Przedzamcze oraz potężne mury. Przejazd do Elbląga. Wycieczka kanałem Elbląskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 13.07.2022 LIDZBARK WARMIŃSKI-STOCZEK KLASZTORNY
Śniadanie. Przejazd do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie wśród zadrzewionych wzgórz morenowych wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków okresu średniowiecza – Zamek Biskupów Warmińskich. Usytuowany w miejscu prawdziwie obronnym, na wąskim pasie ziemi w widłach dwóch rzek, otoczony fosą, zachwyca swą okazałością. Bryła zamku z potężną wieżą i narożnymi wieżyczkami, gotyckie krużganki dziedzińca, przesklepione i w większości barwnie polichromowane wnętrza, sprawiły, że nazywany jest „Wawelem Północy”. Stoczek Klasztorny, zwiedzanie sanktuarium maryjnego, które w sposób szczególny zapisało się w najnowszej historii Polski. Więziono tu przez rok Błogosławionego księdza  kardynała Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie to upamiętnia zorganizowane na terenie Klasztoru muzeum z bogatą galerią zdjęć, możliwością zwiedzania celi więziennej i oglądania osobistych przedmiotów Prymasa.  Msza św., Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 14.07.2022 OLSZTYN-GIETRZWAŁD
Śniadanie. Przejazd do Olsztyna, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejście „Szlakiem Papieskim”  (pięć stacji) prowadzącym od Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum”, przez lotnisko w Dajtkach, Bazylikę katedralną św. Jakuba, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy do Krzyża Papieskiego w Parku Kusocińskiego. Msza św. Przejazd do Gietrzwałdu. Odwiedzenie Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz modlitwa przy Cudownym Źródełku w Gietrzwałdzie. Droga Krzyżowa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 15.07.2022 SZYMBARK
Po śniadaniu wykwaterowanie, Msza św. W drodze powrotnej postój w Szymbarku na Kaszubach, zwiedzanie z przewodnikiem Centrum Edukacji i Promocji Regionu (Statua Światowida Kaszubskiego, Dom Harcerza, najdłuższa deska świata, Stół Noblisty, Muzeum Gospodarstwa Domowego, Dom Sybiraka z łagrem, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady i wiele innych atrakcji). Przejazd wozami do wieży widokowej (329 m n.p.m.) im. Jan Pawła II.

Jest to wspaniały punkt widokowy, z którego możemy podziwiać przepiękne krajobrazy „Szwajcarii Kaszubskiej”. W godzinach wieczornych przyjazd do Szczecina.

Cena: 1300 zł + 150 zł Płatne na miejscu na bilet wstępu

 

Pobierz program Pielgrzymki:

Informacje dodatkowe

Rok

2022

Miesiąc

Lipiec

Pielgrzymki krajowe

Warmia i Mazury

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin