Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Roztocze z Lubelszczyzną

 1120 zł

24-29.08.2020

Opis

     Pielgrzymka na Roztocze z Lubelszczyzną

24-29.08.2020

Dzień 1 ,poniedziałek, 24.08.2020 

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 5.45. Wyjazd o godz. 6.00 w kierunku Biłgoraju. Obiadokolacja i nocleg w agroturystyce Gajówka k. Zwierzyńca.

Dzień 2, wtorek, 25.08.2020

Po śniadaniu wyjazd do Zamościa, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzania miasta, podczas którego zobaczymy między innymi: Rynek Wielki, Ratusz, kamieniczki, bramy miejskie, fortyfikacje, bastiony, Katedrę, kościoły staromiejskie, dom Centralny, Rynek Wodny, Rynek Solny, Pałac Zamoyskich, pomnik założyciela miasta Jana Zamoyskiego, Akademię, Synagogę. Czas wolny na podziwianie starówki zamojskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.               

Dzień 3, środa, 26.08.2020

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Krasnobrodu – miasta uzdrowiska i największego Sanktuarium Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, zwiedzanie kościoła wzniesionego przez Marię Kazimierę Sobieską.   Przejazd do Zwierzyńca – „stolicy” Roztocza Środkowego, siedziby dyrekcji Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Podczas spaceru po miasteczku zobaczymy barokowy kościół na wodzie p.w. św. Jana Nepomucena, budynki dawnego Zarządu Ordynacji Zamojskiej, Browar Ordynacki. Przejazd do Szczebrzeszyna „gdzie chrząszcz brzmi w trzcinie”. Spacer po mieście trzech kultur – w programie między innymi pomniki chrząszcza, renesansowy kościół św. Mikołaja, późnorenesansowa synagoga, cerkiew prawosławna Zaśnięcia NMP z XVI w.  Po południu przejazd do Górecka Kościelnego – zwiedzanie zabytkowego kościoła drewnianego z XVIII w. i spacer aleją kilkusetletnich dębów. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 4, czwartek, 27.08.2020 

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd w okolice Suśca – miejscowości, która swoją sławę zawdzięcza malowniczemu przełomowi Tanwi. Nazwane jednym z „Siedmiu cudów natury polskiej”. Przejście malowniczym szlakiem „Szumów”. Przejazd do rezerwatu „Czartowe Pole” – jednego  z najpiękniejszych miejsc Roztocza. Spacer ścieżką spacerową obok ruin papierni z XVIII wieku. Powrót na obiadokolacje i nocleg

Dzień 5, piątek, 28.08.2020 

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Lublina. Udamy się na wzgórze zamkowe z zamkiem królewskim i kaplicą zamkową pw. Świętej Trójcy oraz wieżą – cennym zabytkiem sztuki romańskiej (z zewnątrz). Zobaczymy: zabytkowe kamienice, gotyckie bramy: Krakowską i Grodzką z murami obronnymi, rynek ze starym ratuszem – tzw. gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bazylikę ojców Dominikanów. Spacer deptakiem na plac Litewski. Czas wolny.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, sobota, 29.08.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Kazimierza Dolnego, malowniczo położonego na nadwiślańskim zboczu lessowej wyżyny lubelskiej. Wraz z lokalnym przewodnikiem zobaczymy cenny układ urbanistyczny ze średniowiecznym rynkiem, renesansowymi zabytkami: kamienicami, kościołem farnym pw. św. Anny, spichlerzami, zespołem kościelno-klasztornym Reformatów z XVII w., basztą, ruinami zamku z XIV w. Wyjazd w kierunku Szczecina. Powrót ok. północy.

Cena:  1120  zł

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota / przewodników
  • Noclegi z wyżywieniem, pok. 2,3 osob.
  • Ubezpieczenie TU Europa – ( NNW 5000 PLN; NWS 3000 PLN )

 

Płatne dodatkowo: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów    80 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

 od chorób przewlekłych –  50 zł / os,

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 30% od całej kwoty 330 zł

Wpłata końcowa do  24.07.2020

 

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Sierpień

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up