Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Litwę

1580 zł 

16-21.04.2024

Rezerwuj

Opis

Dzień 1, 16.04.2024, ( WTOREK ) – SOKÓŁKA

Zbiórka o godz. 4:30 na parkingu przy Katedrze w Szczecinie ul. Św. Jakuba 1. Wyjazd o godz. 4:15 i przejazd do Sokółki – miejsca Cudu Eucharystycznego Archidiecezji Białostockiej – nawiedzenie, modlitwa i Msza św. w sanktuarium. Przejazd na nocleg i obiadokolację w Augustowie.

Dzień 2, 17.04.2024, ( ŚRODA ) – WILNO

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wilna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejskim. Zobaczymy m.in. cerkiew  Św. Ducha, Plac ratuszowy, Katedrę Wileńską, Cmentarz na Rossie. Przejdziemy na miejsce, gdzie namalowany został pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego, obecnie znajduje się tam klasztor sióstr Jezusa Miłosiernego. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

Dzień 3, 18.04.2024, ( CZWARTEK ) – WILNO

Śniadanie, Msza Św. w Ostrej Bramie. Dalsze zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym  Wilna m.in. kościół św. Ducha, kościół Piotra i Pawła, Dom Św. Faustyny, Góra Krzyży. Czas wolny na zakupy specjałów litewskich w wielkiej hali targowej w Wilnie. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

Dzień 4, 19.04.2024, ( PIĄTEK ) – KOWNO – SZAWLE

Śniadanie. Wyjazd do Kowna – zwiedzanie dawnej stolicy Żmudzi i Litwy w czasach kiedy Wilno należało do Rzeczpospolitej. Zobaczymy m.in. ratusz z wysoką na 53 metry wieżą nazywany „Białym łabędziem” ze względu na barwę jego ścian oraz elegancję sylwetki, Archikatedrę Piotra i Pawła. Przejazd do Szawle – Góry Krzyży, miejsca pamięci i modlitwy, uświęconego obecnością św. Jana Pawła II.  Jest to  jedyne tego typu sanktuarium krzyży pod gołym niebem (znajduje się tutaj około 60 tysięcy krzyży).  Powrót do Wilna na obiadokolację i nocleg.   

Dzień 5, 20.04.2024, ( SOBOTA ) – TROKI – ŚWIĘTA LIPKA

Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, po drodze przystanek i zwiedzanie Trok, w programie m.in. odwiedziny Zamku Wielkich Książąt Litewskich na wyspie – nazywanych Małym Malborkiem (bez zwiedzania wnętrza zamku), przejście starą ulicą z domami wybudowanymi przez Karaimów – Krymskich żołnierzy ściągniętych na Litwę przez Księcia Witolda. Możliwość zakupu specjałów litewskich czyli kibinów (dużych pierogów, pieczonych w piecu z różnymi nadzieniami). Pożegnanie z Litwą, przejazd do Świętej Lipki, nawiedzenie sanktuarium i Msza św. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 21.04.2024, ( NIEDZIELA ) – GIETRZWAŁD

Śniadanie, przejazd do Gietrzwałdu – msza św. w sanktuarium Matki Bożej – jedynego w Polsce zatwierdzonego przez Kościół miejsca objawień maryjnych, obiad i powrót do Szczecina. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Cena : 1580 zł

Cena obejmuje:

 • transport autokarem klasy turystycznej
 • noclegi wraz z wyżywieniem HB (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja) pokoje 2,3 osobowe
 • opiekę pilota
 • opiekę osoby duchownej
 • ubezpieczenie TU Europa KL, NNW
 • TFG i TFP

Cena nie zawiera

 • Opłat programowych – obowiązkowy koszt 60 Eur/os. płatne pilotowi.
 • Napojów do kolacji-dodatkowo płatne

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 450 ZŁ

Wpłata końcowa do 16.03.2024

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zaliczki od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w BIURZE )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 46 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 73 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 91 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 103 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

 • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
 • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
 • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Kwiecień

Pielgrzymki krajowe

Litwa

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin