Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Ziemi Świętej  

3850 zł

28.09-05.10.2021

Opis

   Ziemia Święta Izrael 8 dni

                                                                                28.09-05.10.2021

Dzień 1, 28.09.2021  POLSKA – IZRAEL

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie, przejazd na lotnisko w Berlinie, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu.  Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2,  29.09.2021  BETLEJEM -AIN KAREM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Po południu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3,  30.09.2021 GÓRA OLIWNA-GÓRA SYJON-GALLICANTU

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić Kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida.  Na koniec odwiedzimy miejsce, gdzie Piotr zaparł się Jezusa w wielkoczwartkową noc- Gallicantu . Powrót do Hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 01.10.2021   JERYCHO – M. MARTWE

 Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud.  JerychoSykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h).

Dzień 5, 02.10.2021   SEBASTA-NABLUS (SYCHEM)- KANA – NAZARET 

Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni  Jakubowej. Wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Obiadokolacja i nocleg  w Nazarecie lub Tyberiadzie.

Dzień 6,  03.10.2021   TABGHI – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARETGÓRA TABOR

Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch, rybę Świętego Piotra. Wjazd na Górę Tabor – miejsca gdzie Jezus przemienił się wobec uczniów i rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 7,  04.10.2021   JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8,  05.10.2021    JAFFA-TEL AVIV –BERLIN   

Śniadanie.  Przejazd do Jaffy, najstarszego miasta w Izraelu.  Nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Transfer na lotnisko w Tel Avivie, odprawa biletowo- bagażowa, przelot do Berlina. Powrót do Szczecina.

CENA   3850 zł

Cena zawiera :

 • Bilet lotniczy do/z Tel Avivu, bagaż podręczny i rejestrowany
 • W samolocie gwarantowane miejsca obok siebie (dla zapisujących się razem)
 • Transfer ze Szczecina na lotnisko i powrót
 • Transport klimatyzowanym autokarem
 • Zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
 • Obiad –ryba św. Piotra
 • Rejs łodzią po Jeziorze Genezaret
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • Dodatkowych opłat programowych (opłat parkingowych i wjazdowych do miast, opłat miejscowych, rezerwacyjnych, zwyczajowych napiwków)  – 80 $
 • Napojów do obiadokolacji

UWAGI:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego   240 $
 • Dokumenty potrzebne w podróży –paszport

 

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Izrael, Ziemia Świeta

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 125 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 275 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up