Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do krajów nadbałtyckich z Sankt Petersburgiem

3600 zł

   08-17.09.2020

Opis

   Pielgrzymka do krajów nadbałtyckich z Sankt Petersburgiem

     KOWNO-HELSINKI-SANKT PETERSBURG-TALLIN-RYGA

08-17.09.2020

Dzień 1, wtorek,  08.09.2020

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o  godz. 00:15, wyjazd o godz.  00:30. Po południu przyjazd do Kowna i zwiedzanie miasta: ujście Wilii do Niemna (tu często przychodził  A. Mickiewicz), pomnik Jana Pawła II, kościół św. Jerzego, ratusz, miejsca związane z A. Mickiewiczem, katedra św. Piotra  i Pawła. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, środa,  09.09.2020

Po śniadaniu przejazd do Szydłowa (Šiluva)  jednego z najważniejszych centrów pielgrzymkowych na Litwie – pierwsze objawienie się Najświętszej Maryi Panny w Europie w 1608r.), Msza Święta. Przejazd i zwiedzanie Góry Krzyży (sanktuarium pod otwartym niebem, nawiedzenie miejsca gdzie w 1993 roku Mszę Św. celebrował Papież Jan Paweł II). Dalszy przejazd przez Łotwę do Estonii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Tallinie.

Dzień  3, czwartek, 10.09.2020

Śniadanie, wczesny  prom do Helsinek- cumowanie w Helsinkach. Zwiedzanie stolicy Finlandii: port południowy z nabrzeżem, Kauppatori – tradycyjny fiński targ, Pałac Prezydencki, Sobór Uspieński, Temppeliaukio  (Kościół w Skale), Plac Senacki, Esplanadi  (główna aleja spacerowa), Stockmann  (największy dom towarowy w Skandynawii), gmach dworca kolejowego,  przejazd na terminal promowy, odprawa paszportowa, rozlokowanie w kajutach, nocny rejs do Petersburga. Obiadokolacja w restauracji  w Helsinkach lub na promie.

Dzień 4, piątek, 11.09.2020

Śniadanie na promie, Poranne cumowanie w Petersburguwspaniałego dzieła Piotra I Wielkiego, najbardziej europejskiego z rosyjskich miast.  Zwiedzanie Twierdzy Piotropawłowskiej, będącej pierwszą budowlą miasta wzniesioną na Wyspie Zajęczej na rozkaz cara Piotra I Wielkiego. Najcenniejszym zabytkiem architektonicznym jest Sobór Piotra i Pawła z iglicą zakończoną posągiem anioła wyniesionym na wysokość 122 m. Kolejne zabytki miasta-objazd: krążownik Aurora, Domek Piotra I, Plac św. Trójcy, kunstkamera, przystań ze sfinksami, kolumny rostralne, Pałac Mienszykowa. Przejazd do  Pałacu Zimowego gdzie zwiedzimy część ekspozycji muzealnych Ermitażu – najwspanialszej kolekcji dzieł sztuki na świecie. Kolacja w restauracji, przejazd do hotelu, nocleg

Dzień 5, sobota, 12.09.2020

Śniadanie w hotelu, przejazd do Carskiego Sioła, zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Imponującą fasadę 300 metrowej długości zdobią liczne atlanty, kolumny, pilastry i dekoracyjnie obramowane okna. Zwiedzanie pałacu ze słynną komnatą bursztynową, czas wolny około godziny.  Przejazd do Peterhofu, byłej letniej rezydencji carskiej, nazywanej światową stolicą fontann. Czas wolny , zwiedzanie Parku Dolnego z najbardziej atrakcyjnymi fontannami i kaskadami, powrót do Petersburga, kolacja, powrót do hotelu.

Dzień 6, niedziela, 13.09.2020

Śniadanie w hotelu.  spotkanie z przewodnikiem i ciąg dalszy objazdu po Petersburgu: Sobór Smolny, Gmach Generalicji, Pole Marsowe, Jeździec Miedziany, Teatr Mariański. Zwiedzanie Soboru św. Izaaka. Rejs statkiem po Newie. Przejazd na Plac Sztuki – czas wolny,  spacer po Newskim Prospekcie.  Obiadokolacja.  Przejazd na terminal, odprawa paszportowa, rozlokowanie w kajutach i nocny rejs do Tallina.

Dzień 7, poniedziałek, 14.09.2020

Śniadanie na promie. Zejście na ląd w Tallinie, spacer po Starym Mieście: Górne Miasto: dawny zamek krzyżacki, sobór prawosławny Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny, Dolne Miasto: Ulice Krótka i Długa Noga, Plac Ratuszowy ze średniowiecznym ratuszem i Apteką Ratuszową, ulica Długa z siedzibami Gildii, Domem Bractwa Czarnogłowych oraz kościołem św. Ducha, Brama Morska z tablicą upamiętniającą ucieczkę polskiego statku „Orzeł”, Trzy Siostry, kościół św. Olafa. Msza Św. w Polskiej Parafii św. Piotra i Pawła. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w Tallinie.

Dzień 8, wtorek, 15.09.2020

Po śniadaniu przejazd do Łotwy. Po drodze krótki postój i odpoczynek na plaży nad Morzem Bałtyckim. Po południu przyjazd i zwiedzanie centrum stolicy Łotwy – Rygi: Starówka (wpisana na listę UNESCO), Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek, Katedra Najświętszej Marii Panny, Msza Św. w Kościele Polskim. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9, środa, 16.09.2020

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Augustowa. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Augustowa.

Dzień 10, czwartek, 17.09.2020

Po śniadaniu powrót do Szczecina.

Cena: 3600 zł

Cena obejmuje:

 • Transport komfortowym autokarem
 • Rejs statkiem z Tallina do Helsinek/ z Helsinek do Tallina
 • Rejs promem z Helsinek do Sankt Petersburga i z powrotem  (kajuty 4-osobowe wewnętrzne bez okna z łóżkami piętrowymi z łazienką) * możliwa dla chętnych dopłata do kajuty 2-osobowej: 50eur/os.(w obie strony)
 • Opłaty paliwowe i portowe
 • Zestaw słuchawkowy
 • Opiekę pilota w języku polskim
 • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, 3 os.) hotele 3*
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Dodatkowo płatne:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Twierdza Pietropawłowska, Sobór Izaaka , Ermitaż, Carskie Sioło, Peterhof (park dolny), rejs kanałami , przewodnicy lokalni, inne wydatki programowe 140 Eur

Dopłata do pokoju jednoosobowego ok. 500 zł,  nie dotyczy kajut na promie

Informacje dodatkowe:

 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od chorób przewlekłych –  70 zł / os,

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

 • dokumenty potrzebne w podróży – ważny paszport,

*Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

**kolejność zwiedzanych obiektów , może ulec zmianie

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Rosja

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up