Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Andaluzji 15-25.09.2021

4750 zł

15-25.09.2021

Opis

Pielgrzymka do Andaluzji

15-25.09.2021

Dzień 1, 15.09.2021

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej, ul. Św. Jakuba 1 o godz. 00:30 ( w nocy z 14.09 / 15.09 ). Następnie przejazd do Gryfina – zbiórka 1:15. Wyjazd i przejazd na lotnisko do Berlina – wylot o godz. 6:35, przylot do Malagi o godz. 10:10. Odbiór bagaży i transfer do  hotelu  nad Morzem Śródziemnym w rejonie Malagi na Wybrzeżu Słońca (Costa del Sol). Złożenie bagaży przy recepcji. Czas na kąpiele i wypoczynek. Zakwaterowanie ( doba hotelowa od godz. 16:00 ), obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 16.09.2021

Śniadanie, przejazd do Kordoby – która położona w dolinie Gwadalkiwiru, nad samą rzeką, leży u stóp masywu gór Sierra Morena. Ze względu na liczne i wspaniałe zabytki będące świadectwem obecności wielu cywilizacji została wpisana na listę UNESCO. Za największy z nich uznawana jest budowla – La Mezquita.  Jest to miejsce zadziwiające architektoniczną harmonią panującą w jej wnętrzu. Znajduje się w nim ponad 800 kolumn wspierających podwójne łuki podkowiaste oraz piękny, ośmiokątny mihrab z kopułą w kształcie muszli. Następnie Most Rzymski, będący najlepszym punktem widokowym na stare miasto, z I w. p.n.e., dalej spacer dzielnicą Żydowską (Barrio de la Juderia) znana już od VIII w. i szybko stała się największym centrum kulturalnym ówczesnego świata. Msza Św. powrót do hotelu na wybrzeżu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 17.09.2021

Wczesne śniadanie. Po śniadaniu. Wycieczka fakulatywna do Maroko**. Przejazd do miejscowości Tarifa i stamtąd przeprawa  promem do Maroko, do miejscowości  Tanger.  Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Starego  Miasta (Pałac Dar el Makhzen, ogrody pałacowe). Obiad w typowej restauracji marokańskiej. Wizyta w Medina i Zoco. Przeprawa powrotna. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 18.09.2021

Śniadanie.  Przejazd do Granady.  Podobno, jeśli nie widziało się tego miasta, to nie widziało się niczego…. Miasto słynie z licznych zabytków, pięknego położenia  i różnorodności  krajobrazów. Główny zabytek Granady i perła Andaluzji, to  Alhambra najwspanialsze osiągnięcie i ukoronowanie kultury i sztuki arabskiej w całej Europie – rezydencja arabskich władców, najpiękniejszy pałac Orientu oraz arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Słynny obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Następnie spacer po dzielnicy Albayzin.  Wejdziemy do  renesansowej  Katedry Najświętszej Maryi Panny i Kaplicy Królewskiej.

Dzień 5, 19.09.2021

Przejazd i zwiedzanie Gibraltaru: wjazd na punkt widokowy Europa Point, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas, Upper Rock, jaskinie św. Michała.  Niezapomnianych przeżyć dostarczy nam jedna z największych atrakcji Gibraltaru, jedyne w Europie, żyjące na wolności półdzikie małpki zwane magotami, które zaczepiają turystów na każdym kroku. Przejazd do miejsca upamiętniającego tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 20.09.2021

Po śniadaniu przejazd widokową trasą górską do Rondy przez zdumiewające pasmo Sierra Blanca Ronda to bodaj najpiękniejszego andaluzyjskiego miasta położonego na urwiskach skalistego wąwozu. W mieście udamy się do   licznych punktów widokowych na miasto i wąwóz, Nowy Most (Puento Nuevo) będący wybitnym przykładem XVIII-wiecznej sztuki inżynierskiej, Plac Hiszpański, Zwiedzimy największą i najznakomitszą Arena Walki Byków w całej Hiszpanii Plaza de Toros, łaźnie arabskie, zabytkowe kamienice w stylu andaluzyjskim i arabskim, czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7, 21.09.2021

Wczesny wyjazd do Sewilli, stolicy autonomicznego rządu Andaluzji i zarazem  centrum andaluzyjskiej tradycji flamenco. Zwiedzanie miasta – Plac Hiszpański wybudowany w Parku Marii Luizy w latach 20. XX wieku na Wystawę Ibero-Amerykańską, półkolisty plac z fontannami oraz niezliczoną liczbą azulejos poświęconym prowincjom Hiszpanii. Gotycka katedra Santa María de la Sede największa w świecie chrześcijańskim, po watykańskiej bazylice św. Piotra i brazylijskiej bazylice w Aparecida. Katedra powstała na miejscu dawnego meczetu, po którym pozostał jedynie minaret – Giralda, który dziś jest dzwonnicą oraz pochodzący z czasów Maurów dziedziniec Patio de los Naranjos. Postój przy Torre del Oro – wieży obronnej w mauretańskim stylu, położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Spacer po staromiejskiej dzielnicy handlowej przy Placu Nueva i deptakach Sierpes i Tetuan, gdzie można kupić pamiątki, wyroby ze skóry, stroje i akcesoria do flamenco oraz inne typowe dla Andaluzji wyroby rękodzieła. Powrót do hotelu.

Dzień 8, 22.09.2021: Śniadanie w hotelu. Wypoczynek w hotelu. Kolacja; nocleg.

Dzień 9, 23.09.2021:  Śniadanie w hotelu. Wypoczynek w hotelu. Kolacja; nocleg.

Dzień 10, 24.09.2021: Śniadanie w hotelu. Wypoczynek w hotelu. Kolacja; nocleg.

Dzień 11, 25.09.2021: Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Odprawa i wylot z Malagi. Przelot do Berlina. Przejazd do Gryfina, następnie do Szczecina i  zakończenie pielgrzymki.

Cena: 4750 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transfer Gryfino – lotnisko Berlin – Gryfino
  • Bilet lotniczy Berlin – Malaga – Berlin – w cenie bagaż podręczny oraz główny do 20 kg*
  • Przejazdy autokarem klasy turystycznej na miejscu
  • Zakwaterowanie w Best Hotel Benalmadena 4*- pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje w formie bufetu
  • opieka pilota
  • Ubezpieczenie NNW i KL – TU EUROPA (KL 30000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, BP 300 EUR)

Obowiązkowo płatna w biurze opłata za wycieczkę do Maroko – 80 euro / os. – fakultatywnie dla osób chętnych

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota:  bilety wstępów, opłaty miejscowe, usługi przewodnickie, realizacja programu – 150 euro / os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego – 315 euro / os.

Uwaga:

– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

– Dokumentem niezbędnym do uczestniczenia w pielgrzymce jest paszport ( ważny minimum 3-miesiące od daty powrotu w przypadku wyboru wycieczki do Maroka ) lub ważny dowód osobisty. Dokument należy posiadać przy sobie podczas wyjazdu

– doba hotelowa w hotelu rozpoczyna się od godz. 16:00

– biuro zastrzega prawo do zmiany godzin przelotów, co jest od biura niezależne gdyż może być to podyktowane zmianą dokonaną przez linie lotnicze

* wielkość bagażu głównego uzależniona od dostępności lotów oraz wyboru linii lotniczej

** Realizacja wycieczki do Maroko uzależniona od obostrzeń dot. COVID-19

OPIS HOTELU:

HOTEL BEST BENALMADENA 4* – Avenida del Sol, s/n, 29630 Benalmádena, Málaga,

Adres strony www hotelu: https://www.besthotels.es/best-benalmadena.html

Hotel ten położony jest zaledwie 150 metrów od plaży w kurorcie Benalmadena  i oferuje pokoje z balkonami oraz telewizorem z płaskim ekranem. Na miejscu dostępne jest także spa.

Dwa baseny ze słodką wodą otoczone są ogrodem i tarasem słonecznym. Za dodatkową opłatą Goście mogą korzystać ze spa, które obejmuje wanny z hydromasażem, saunę, łaźnią turecką i siłownię. Obiekt położony jest w odległości krótkiego spaceru od plaż Malapesquera i Torrebermeja. Odległość od pola golfowego Torrequebrada wynosi 1 km.

Restauracja bufetowa serwuje dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej. Z lokalu roztacza się widok na morze. W hotelu znajduje się też kawiarnia i bar przekąskowy.

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Wrzesień

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up