Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Majorkę

  1350 zł+670 euro

        25.05-02.06.2021  

Opis

Pielgrzymka na Majorkę

25.05-02.06.2021

Dzień 1, 25.05.2021

Spotkanie przy Katedrze w Szczecinie. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Palma de Mallorca.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 2, 26.05.2021 PALMA de MALLORCA  

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Balearów – Palma de Mallorca. W programie między innymi: przejście wąskimi uliczkami pośród secesyjnych kamienic i malowniczych dziedzińców, Katedra La Seu, jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii, w stylu kastylijskiego gotyku, Kościół Św. Eulalii który w 1276 r. był miejscem koronacji Jakuba II na władcę Majorki, Pałac Królewski de L’Almudeina. Spacer krętymi uliczkami po przepięknej starówce. Msza Święta. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3,  27.05.2021

Śniadanie, Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4,  28.05.2021

Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana, które wpisane są na listę UNESCO jako dziedzictwo kulturowe. Ich krajobraz ukształtowali władający wyspą przed tysiącem lat Arabowie, którzy dla celów rolniczych zbudowali system kanałów nawadniających i tarasów. Do dziś rosną na nich kilkusetletnie drzewa oliwne. Wokół mnóstwo jest też gajów pomarańczowych i cytrynowych. Dotarcie do klasztoru w Lluc – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego na wyspie – najstarszego sanktuarium maryjnego na wyspie,  w którym czczona jest XV-wieczna figura Czarnej Madonny (La Moreneta), patronki Majorki. Legenda mówi, że figurę Matki Boskiej znalazł pasterz w pobliskim lesie, na brzegu strumienia. Zaniósł ją do kościoła w miejscowości Escora, ale figura w tajemniczy sposób znikała i pojawiała się na brzegu strumienia. Dla ludzi był to sygnał, że w tym właśnie miejscu trzeba wybudować niewielką kaplicę dla Czarnej Madonny. Z czasem mała kaplica przekształciła się w duże sanktuarium.  Następnie przejazd pełną serpentyn drogą położoną w górach Sierra de Tramuntana do zatoki Sa Calobra. Spacer przez częściowo wykute w skale tunele do tzw. wrót do raju – potężnych skał, między którymi znajduje się niewielka plaża. Przejazd do miejscowości Alcudia, której centrum otoczone jest przez grube, średniowieczne mury. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień  5, 29.05.2021

Śniadanie, wyjazd z hotelu i przejazd na wschód wyspy do usytuowanego na wzgórzu  Sanktuarium Sant Salvador, aby podziwiać wyrzeźbioną w kamieniu postać Dziewicy Marii z XV w., 37-metrową figurę Chrystusa Króla z wyciągniętą do błogosławieństwa dłonią i znajdujący się na szczycie kamienny krzyż  oraz rozciągający się przed nami wspaniały widok na wyspę. Następnie udamy się przez uroczy port rybacki Porto Cristo (Port Chrystusa) do Smoczych Jaskiń (Cova Blanca, Cova Negra, Cova de Lluis Salvador i Cova dels francesos) znanych już w średniowieczu. Zwiedzimy jaskinie i zobaczymy spektakl światła i dźwięku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, 30.05.2021

Śniadanie, Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych fakultatywny rejs statkiem na bezludną wyspę Dragonera, będącą w całości rezerwatem przyrody. Cena 35 Eur.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 31.05.2021

Śniadanie. Przejazd  do malowniczego miasteczka Valldemossa, znanego przede wszystkim ze znajdującego się tu klasztoru Kartuzów – zakonu o bardzo surowej regule.  Międzynarodową sławę miasto zawdzięcza również pobytowi Fryderyka Chopina i francuskiej pisarki George Sand w 1838 r. To właśnie tutaj Fryderyk Chopin ukończył tworzenie swoich najsłynniejszych preludiów. Będziemy mieli okazję zwiedzić Muzeum Chopina. W małych, urokliwych uliczkach odnajdziemy kaplicę jedynej Świętej na Majorce, patronki Valldemosy Św. Katarzyny Thomas (1531- 1574).  Przejazd na Cap de Formentor, najdalej wysunięty na północ punkt Majorki, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na wyspie.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 01.06.2021

Śniadanie, Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.

Dzień 9, 02.06.2021

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Berlina. Powrót do Szczecina

Cena:  670 Eur + 1350  zł

Cena obejmuje:

  • Transfer z/na lotnisko w Berlinie, bilety lotnicze (bagaż podręczny do 10 kg, główny 20 kg )
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodników lokalnych
  • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, 3 os , 3*)
  • Składka Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR
  • Bilety wstępów, opłata klimatyczna, wydatki programowe

-dla osób chętnych na fakultatywny rejs na wyspę Dragonera lub inny podobny rejs – 35 Eur

-dopłata do pokoju jednoosobowego –  670 zł

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Maj

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Majorka

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 130 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 280 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up