Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

 Camino de Santiago- trasa portugalska wybrzeżem

6780 zł

24.09-05.10.2023

Opis

             Camino de Santiago- trasa portugalska wybrzeżem

                24.09-05.10.2023

Dzień 1, 24.09.2023  SZCZECIN-BERLIN-GUARDA

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie o godz. 23.45. Przejazd na lotnisko w Berlinie.

Dzień 2, 25.09.2023  GUARDA

Przylot do Lizbony i przejazd do malowniczo położonej nad Atlantykiem wioski A Guarda. Przybycie do hotelu, omówienie trasy i zasad wędrówki pieszej do Santiago de Compostela Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 26.09.23, GUARDA – OIA +/-23 km

Śniadanie, z wioski rybackiej A Guarda udajemy się na północ, gdzie czekają nas wspaniałe widoki. Następnie podążamy przez miasteczko wzdłuż wybrzeża, przez las i drogami asfaltowymi do małej, ale atrakcyjnej miejscowości nadmorskiej Oia, w której znajduje się 12-wieczny klasztor. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4, 27.09.23, MOUGAS – RAMALLOSA +/-16 km

Śniadanie, rozpoczęcie dnia w wiejskim krajobrazie pełnym poletek, rozproszonych domów i kilku wiosek, potem przejście w górach w kierunku Baiona. Ten odcinek trasy wśród postrzępionych wzgórz przynosi oczekiwaną zmianę scenerii i terenu przed ostatecznym zejściem do pięknego kurortu Baiona. Następnie, po pokonaniu 2 km odcinka dotrzemy do miejsca przeznaczenia – Ramallosa z przepięknym rzymskim mostem. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 5, 28.09.23,  RAMALLOSA – VIGO +/- 20 km

Śniadanie, mieszkaniowe przedmieścia Baiona-Ramallosa płynnie prowadzą nas w tereny wiejskie – rozproszone wioski pomiędzy leśnymi zagajnikami. Krótkie przejście drogą uczęszczaną  kończy się kolejną serią wiosek, poprzedzających Vigo, gdzie przechodząc przez Park Castrelos znajdziemy się na rogatkach miasta. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 6, 29.09.23,  VIGO – REDONDELA +/-17 km

Śniadanie, opuszczamy Vigo, przechodząc przez główną ulicę handlową i podążamy długą drogą wiodącą między cichymi górskimi wioskami. Po kilkunastu kilometrach domy ustępują drzewom i widokom pływających farm małży i wysp Ges, zanim zejdziemy do Redondela. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 7, 30.09.23,  REDONDELA-PONTEVEDRA +/- 20 km

08:00 Przejście w górę przez las, następnie schodzimy do Arcade – miasta nad rzeką, znanego ze swoich ostryg. Starożytne, brukowane ścieżki prowadzą przez las, a malownicze obejście prowadzi nas ku rzece Tomeza. Centrum historyczne Pontevedry to labirynt nastrojowych placyków z barami tapas. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 8, 01.10.23,  PONTEVEDRA-CALDAS DE REIS +/-22 km

Śniadanie, zaczynamy ten etap w historycznym centrum Pontevedry, idąc ze starego miasta do milenijnego mostu O Burgo, nad rzeką Lerez. Kontynuujemy marsz poprzez piękną dolinę rzeki Gandry, a naszym celem jest San Mauro. Stąd ścieżka staje się szersza , a krocząc nią możemy cieszyć się cichą i spokojną atmosferą. Od tego etapu zaczynamy napotykać pierwsze krzyże, niektóre wspaniale rzeźbione. Wchodzimy do Caldas de Reis obok kościoła Santa Maria, w pobliżu mostu nad rzeką Umia, gdzie następuje zakończenie etapu. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 9, 02.10.23,  CALDAS DE REIS-PADRÓN +/-19 km

Śniadanie, opuszczamy Caldas de Reis, idąc czarującymi odcinkami Drogi, przez średniowieczy most nad rzeką Bermaną i wchodzimy na ścieżkę wiodącą nas do wioski Cruceiro, na niezapomniany odcinek przez lasy i łąki. Przechodzimy w pobliżu kościoła Santa Maria de Carracedo, a następnie przemierzymy wyjątkowo bogaty krajobraz nad brzegami rzeki Valga, idąc do S. Miguel de Valga, skąd zmierzamy do Pontecesures. Po przekroczeniu rzeki Ulla docieramy do Padron, miejsca, w którym zgodnie z legendą zacumował kamienny okręt z ciałem Apostoła Jakuba (Santiago). Tutaj kończymy nasz dzień wędrówki. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 10, 03.10.23,  PADRÓN – MILLADOIRO – SANTIAGO DE COMPOSTELA  +/-24 km

Śniadanie, zaczynamy ostatni etap, opuszczając Padrón i kierujemy się na północ w kierunku kościoła Santa Maria de Iria Flavia. Wędrujemy przez galicyjskie wioski do wspaniałego sanktuarium Nossa Senora da Escravitute. Stąd, szerokimi ulicami i wąskimi przejściami na skróty, docieramy do Rua de Francos. W Agro dos Monteiros możemy w końcu dostrzec wieże katedry w Santiago. Po przekroczeniu rzeki Sar idziemy przez przedmieścia do bramy Faxeira, która stanowi wejście na Drogę Portugalską biegnącą przez to wiekowe miasto. Przez labirynt ulic zmierzamy do katedry św Jakuba na placu Obradoiro   –Santiago de Compostella. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 11, 04.10.23, SANTIAGO DE COMPOSTELA – FATIMA

Śniadanie. Pobyt  w Santiago de Compostela. Godz.12.00 msza św. Po południu transfer to Fatimy do hotelu położonego obok Sanktuarium. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Uczestniczenie w wieczornej procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową. Nocleg.

Dzień 12, 05.10.23, FATIMA – LIZBONA

Śniadanie, wykwaterowanie, Przejazd do Lizbony.  Zwiedzanie dzielnicy Belem – miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitów. Następnie udamy się  do najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores.

Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Wylot o godz. 17:55

Cena: 6780 zł

zawiera :

 • Przelot samolotem w obie strony, bagaż podręczny i rejestrowany do 20 kg
 • Transfer z/na lotnisko
 • Transport autokarem klasy turystycznej podczas zwiedzania, podczas wędrówki pieszej tylko transport bagażu
 • Zakwaterowanie w hotelach/apartamentach *,**, **** (pokoje 2,3 os. wyjątkowo mogą zdarzyć się 4 os.) wszystkie pokoje z własnymi łazienkami
 • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Credencial del Pelegrino
 • TFG i TFP
 • Ubezpieczenie – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Cena nie zawiera :

 • Opłat programowych, – 30 euro/os. zbierane po przylocie do Portugalii.
 • Napojów do obiadokolacji
 • Dodatkowego dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – musi być wykupione w dniu podpisania umowy z biurem

UWAGI:

 • dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, lub paszport
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób.
 • Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 2000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Październik, Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Portugalia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin