Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Sycylię

5200 zł

29.05– 05.06.2023

Opis

PIELGRZYMKA na Sycylię

29.05– 05.06.2023

Dzień 1, 29.05.2023 PALERMO

Spotkanie na placu przy Katedrze w Szczecinie.  Przejazd na lotnisko w Berlinie lub Wrocławiu. Wylot do Palermo. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 30.05.2023  PALERMO-MONREALE

Śniadanie. Palermo – katedra NMP Wniebowziętej z grobem św. Rozalii, patronki miasta; kaplica Palatyńska w pałacu normandzkim z pięknymi mozaikami; kościół La Martorana; plac Quattro Canti.  Monreale – Katedra Santa Maria Nuova (wł.: Duomo di Monreale) – kościół katedralny pod wezwaniem Matki Boskiej. Budowla znajduje się pod kuratelą archidiecezji Monreale.  W 2015 katedra została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO razem z zabytkami architektury normańsko-arabskiej w Palermo oraz z katedrą w Cefalu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 31.05.2023 TRAPANI-ERICE

Śniadanie, przejazd do Trapani, katedra św. Mikołaja oraz antyczne pozostałości miasta m.in. teatr grecki. Przejazd do Erice – miasta twierdzy, położonego na wysokości 700 m n.p.m., skąd rozpościelają się wspaniałe widoki na zachodnią Sycylię, spacer po malowniczej miejscowości. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4, 01.06.2023 CEFALU

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża do Cefalu, jednej  z  najpiękniejszych  miejscowości  nadmorskich  na  Sycylii,  nawiedzenie  katedry  z  XII  wieku  ufundowanej  przez normańskiego króla Rogera II. Spacer po malowniczym miasteczku – port, marina.. Kolacja i nocleg na wschodnim wybrzeżu Sycylii.

Dzień 5, 02.06.2023 ETNA -TAORMINA

Śniadanie. Przejazd na Etnę – dominująca nad wschodnim wybrzeżem Sycylii Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy. Wjazd  autokarem na wysokość kraterów Silvestri (ok. 1800 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok. Następnie przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy: najsłynniejszy kurort na wyspie, zwiedzanie starego miasta: Teatr Antyczny- najpiękniejszy starożytny grecki teatr we Włoszech skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę oraz wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, 03.06.2023  –WYSPY LIPARYJSKIE

Śniadanie. Rejs na Wyspy Liparyjskie (Lipari oraz Vulcano) malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego (UNESCO). Na wyspie Lipari zwiedzimy  miasteczko Lipari z cytadelą i wykopaliskami archeologicznymi.  Na wyspie Volcano skorzystać można z błotnej kąpieli siarkowo – wodorowej, która oczyszcza skórę i „przepędza” boleści reumatyczne. Z błota wypłukać się można w morzu, z dna którego wydobywają się pod dużym ciśnieniem  gazy dające efekt naturalnego jacuzzi (temp. błota ok. 50 stopni, w miejscach wybijających tzw. fumaroli do 70 stopni). Można plażować na czarnych piaskach wulkanicznych.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 04.06.2023 SYRAKUZY-NOTO

Śniadanie. Po śniadaniu  wyjazd do Syrakuz –  wizyta w Santuario Della Madonnina delle Lacrime –  w którym znajduje się cudowny wizerunek Madonny, który od 1953 r roni łzy i czyni cuda. Następnie zobaczymy pozostałości  teatru  greckiego  i teatru rzymskiego oraz tzw. Ucho Dionizosa, wyspa Ortygia z katedrą NMP oraz kościół św. Łucji ze słynnym obrazem Caravaggia.  Przejazd przez Noto – stolicę baroku sycylijskiego, spacer po miasteczku wpisanym na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 05.06.2023

Śniadanie. Transfer na lotnisko.  Powrót autokarem do Szczecina.

Cena: 5200 zł

Cena obejmuje:

  • Transfer na lotnisko, bilety lotnicze, bagaż podręczny i rejestrowany do 20 kg
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota / przewodnika w języku polskim
  • Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2 os. z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania i obiadokolacje
  • Ubezpieczenie: Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe:170 euro.

Napoje do obiadokolacji inne jak woda dodatkowo płatne

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1700 zł

Wpłata końcowa do 29.04.2023

* Gdyby lotniskiem przylotu na Sycylię będzie Katania, kolejność zwiedzania ulegnie zmianie

**Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

***Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Kwiecień, Maj

Pielgrzymki zagraniczne

SYCYLIA, Włochy

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin