Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka wschodnim wybrzeżem Włoch do Apulii

2650 zł

27.06-07.07.2021 

Opis

             Pielgrzymka wschodnim wybrzeżem Włoch do Apulii

                                                                                     27.06-07.07.2021

Dzień 1, 27.06.2021

Spotkanie uczestników pod katedrą św. Jakuba o godz. 22.45. Wyjazd  o godz. 23.00.

Dzień 2, 28.06.2021 SPIAZZI

W godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Spiazzi blisko Jeziora Garda. Spacer do Sanktuarium Madonna della Corona,  zawieszonego niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza.  Jego dwie ściany to lita skała. Obiadokolacja i nocleg w Spiazzi.

Dzień 3, 29.06.2021 PADWA

Po śniadaniu przejazd do Padwy– miasta św. Antoniego, gdzie odwiedzimy Bazylikę Jego imienia i pomodlimy się przy grobie Świętego od rzeczy zagubionych.  Posłuchamy o historii miasta z najstarszym Uniwersytetem w Europie i pięknymi placami. Następnie pojedziemy do Wenecji. Popłyniemy statkiem rejsowym po kanałach weneckich na główny plac miasta. Poznamy historię miasta i popatrzymy na wspaniałe budowle Bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Czas wolny. Następnie pojedziemy na nocleg w jednym z hoteli na wybrzeżu.

Dzień 4,  30.06.2021  URBINO – ASCOLI PICENO

Po śniadaniu przejazd do Urbino – zwiedzanie ojczyzny Rafaela i Bramantego: katedra, Palazzo Ducale – najładniejszy we Włoszech renesansowy pałac (zewnątrz). Czas wolny. Przejazd do Ascoli Piceno, gdzie główny plac miasta Piazza del Popolo uważany jest za najpiękniejszy we Włoszech. Zwiedzanie: katedra, kościół San Francesco, kościół dominikanów. Spacer po malowniczym starym mieście. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Półwyspu Gargano. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5,  01.07.2021 SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO

Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo – miejsca świętego życia Ojca Pio. Zwiedzimy klasztor w którym żył św. Pio a także nową Bazylikę w której znajduje się kryształowy sarkofag z ciałem św. Ojca Pio. Odbędziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie przejedziemy na Górę św. Michała – jedynego sanktuarium na świecie nie konsekrowanego ręką ludzką. Po południu czas wolny i wypoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6, 02.07.2021, VIESTE, PESCHICI

Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Po posiłku wieczorna wycieczka do Vieste, miasta z cudownym białym starym miastem, najbardziej na wschód wysuniętym punktem półwyspu Gargano. Spacer po malowniczym centrum z kolorowymi sklepikami oferującymi piękne wyroby lokalnego rękodzieła. Następnie przejazd do Peschici – miasteczka położonego na zboczu skały, skąd roztacza się wspaniały widok. Czas wolny. Powrót do hotelu, plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 03.07.2021, CZAS WOLNY, WYPOCZYNEK

Czas na całodzienny wypoczynek na plaży. Posiłki (śniadanie i obiadokolacja w hotelu)

Dzień 8, 04.07.2021, MATERA, BARI

Po śniadaniu przejazd do Matery – miasteczka wykutego w skale, które Mel Gibson uczynił starożytną Jerozolimą w filmie „Pasja”. Czas wolny. Następnie przejazd do Bari – stolicy regiony Apulia. Zwiedzimy Bazylikę św. Mikołaja, gdzie pochowana jest Królowa Bona, spacer po starym mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Bari. 

Dzień 9, 05.07.2021, MANOPELLO, SAN MARINO

Po śniadaniu przejazd do Manopello – nawiedzenie sanktuarium z największą relikwią chrześcijaństwa – całunem z odbiciem Jezusa zwanym Weroniką (Vera Icona – wierne oblicze). Czas na modlitwę. Przejazd do San Marino – najstarszej i najmniejszej republiki świata. Spacer po mieście położonym na górze i czas na drobne zakupy. Przejazd na nocleg i obiadokolacje  w okolice Rimini.

Dzień 10, 06.07.2021 BOLONIA,

Po śniadaniu przejazd do Bolonii. miasta z czerwonej cegły, które słynie z krytych pasaży (portyków) znajdujących się niemal przy każdej ulicy oraz z najstarszego istniejącego uniwersytetu. Spacer po starym mieście. Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych we Włoszech. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 11, 07.07.2021

Po śniadaniu droga powrotna do Polski. Powrót do Szczecina ok 24.00.

Cena:  2650 zł

Cena zawiera :

 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera :

 • Obowiązkowych opłat programowych płatnych w autokarze u pilota 120 euro
 • Napojów do kolacji
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości pielgrzymki, ubezpieczenia od chorób przewlekłych

UWAGI:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 660 zł
 • Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Czerwiec, Lipiec

Pielgrzymki zagraniczne

Włochy

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 80 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 175 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up