Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Ukraina Kijów-Odessa 8 dni samolot

2950 zł

  06-14.09.2020

Opis

Ukraina Kijów-Odessa 8 dni samolot

6-14.09.2020

Dzień 1, 6.09.020

Zbiórka uczestników przy katedrze w Szczecinie. Przejazd na lotnisko w Berlinie lub Poznaniu. Przylot do Kijowa. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2,  07.09.2020 KIJÓW

Śniadanie. Zwiedzanie Kijowa zaczniemy od Majdanu Niezależności -głównego placu w mieście, miejsca ważnych uroczystości państwowych i imprez kulturalnych. W obrębie placu znajduje się kilka pomników – kolumna ze słowiańskim bóstwem Berehynią symbolizującym niezależność Ukrainy i upamiętniającym uzyskanie niepodległości, pomnik Kozaka Mamaja, pomnik Archanioła Michała, patrona miasta. Lacka Brama (Polska Brama) to średniowieczna brama wjazdowa do kijowskiego grodu Jarosława. Zwiedzimy  jedną z najstarszych świątyń miasta – Sobór Sofijski (UNESCO). Wg tradycji w tym miejscu Jarosław Mądry stoczył w 1036 r. zwycięską bitwę z Pieczyngami, którzy dotąd zagrażali miastu. Od tej pory świątynia miała pokazywać potęgę i bogactwo władców Rusi. W pobliżu świątyni zobaczymy dwa pomniki: konną postać Bohdana Chmielnickiego i przejmujący, choć prosty w formie pomnik ofiar Wielkiego Głodu. Kamienica Sirotkina – jedna z najpiękniejszych kamienic Kijowa.  Gmach Opery Narodowej im. Tarasa Szewczenki – architektoniczna perła Kijowa. Sobór Świętego Włodzimierza – główny sobór Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego, wybudowany dla uczczenia 900-lecia Chrztu Rusi.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 08.09.2020 KIJÓW-MIĘDZYGÓRZE

Śniadanie. Przejazd do Międzygórza, gdzie znajduje się  Rezydencja Mezhyhirya – „Muzeum Korupcji”.  Jest to owiana tajemnicą posiadłość Wiktora Janukowycza, który podczas „Euromajdanu” w lutym 2014 r. przesłał być prezydentem Ukrainy. Na terenie posiadłości znajdują się m.in.: przycumowany na przystani jachtowej  hiszpański Galeon w pełnym omasztowaniu, ferma  strusi i antylop, kapliczki oraz lądowiska dla helikopterów, prywatna kolekcja aut i motocykli,  sztuczne oczka wodne i jeziora, baseny, kaskady, groty, klub sportowy wraz z krytym i odkrytymi kortami tenisowymi, profesjonalne pole do gry w golfa, cieplarnia do uprawy bananów, ogród botaniczny, ptaszarnia.   Przejazd do centrum etnograficznego „Mamajewa Słoboda”, prezentującego dawne tradycje, obrzędy, folklor i codzienne życie kozaków zaporoskich. Zobaczyć tu można m.in. kozacką cerkiew Najświętszej Marii Panny. Regionalna kolacja z muzyką nażywo. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4, 09.09.2020 KIJÓW-CZARNOBYL

Śniadanie. Czas wolny w Kijowie. Obiadokolacja i nocleg.

*Dla chętnych wyjazd na zwiedzanie Elektrowni Atomowej w Czarnobylu. W programie m.in. punkt kontrolny Dytiatky, główny plac miasta Czarnobyl, pomnik Lenina, punkt kontrolny Leliv, wieże chłodnicze elektrowni jądrowej, niedokończony blok reaktora nr 5 oraz – reaktor numer 4 (czyli sprawca katastrofy), kanał chłodzący, wystawy maszyn i robotów, które brały udział w likwidacji awarii, pomnik strażaków „Tym, którzy uratowali świat”. Przejazd do Prypeci – „Miasta Duchów”, gdzie czas zatrzymał się 26 kwietnia 1986 roku. Zwiedzanie m.in. Most Śmierci, szpital, Hotel Polissya, główny plac miasta, Pałac Kultury, supermarket, nigdy nie otwarty park rozrywki, diabelski młyn, stadion, basen, przedszkole, budynek straży pożarnej i policji, czerwony las. Następnie tajne miasteczko Czarnobyl-2, w którym znajduje się radar „DUGA-1” (tzw. „Oko Moskwy”), czyli gigantyczna antena, której zadaniem było wykrywanie potencjalnego ataku wymierzonego na terytorium ZSRR. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Dzień 5, 10.09.2020 KIJÓW

Śniadanie. Zwiedzimy Ławrę Peczerską* (UNESCO).  Zespół świątynno – klasztorny założony został przez mnichów Antoniego i Teodozjusza. Miejsce szybko zasłynęło jako cudowne i oczyszczające z grzechów. Zaczęto też nazywać je ławrą (tytuł zastrzeżony dla najważniejszych ośrodków religijnych). Dla turystów największą atrakcją jest Ławra Dolna – zespół świątyń znajdujących się pod ziemią w naturalnych pieczarach. Rejs statkiem po Dnieprze. Obiadokolacja i nocny przejazd do Odessy pociągiem sypialnym.

Dzień 6, 11.09.2020 ODESSA

Śniadanie. Wycieczka po centrum Odessy. Przejdziemy Bulwarem Primorskim,  zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie”, pomnik księcia Richelieu, oraz największą atrakcję Schody Potiomkinowskie. Wielokrotnie przebudowywane symboliczne wejście do miasta rozsławił na cały świat Siergiej Eisenstein. Zobaczymy z zewnątrz Teatr Opery i Baletu, zaprojektowany przez wiedeńskich architektów. Kolejne atrakcje to  reprezentacyjna ulica Derybasowska, Park Miejski, pomnik Adama Mickiewicza, pałac Woroncowa z charakterystyczną kolumnadą zwaną belwederem. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7, 12.09.2020 BIAŁOGRÓD

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych całodniowa wycieczka do Twierdzy Akermańskiej, o której pisał Adam Mickiewicz w słynnym wierszu „Stepy akermańskie”. Zbudowana na terenie antycznego miasta Tyrs, strategicznie położona w przewężeniu rozlewiska Dniestru, pozwalała na kontrolę żeglugi na tej rzece. Historia fortyfikacji jest złożona. Wielokrotnie przebudowywana, powiększana, nie raz była też zdobywana i zmieniała właściciela. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z piękna panoramą Dniestru. Po południu wizyta w winiarni w Szabo. Osada została założona jeszcze przez Tatarów pod panowaniem otomańskim. Kiedy wyludniła się po przejęciu tych ziem przez Rosję car Aleksander I zaprosił tu osadników ze Szwajcarii. Przybysze z kantonu Vaud zajęli się tutejszymi winnicami lokalne wina szybko zyskały renomę i uznanie. Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią winnic, produkcją markowego trunku. Degustacja.

Dzień 8, 13.09.2020

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9, 14.09.2020

Śniadanie, Przejazd na lotnisko, przelot do Berlina i powrót do Szczecina.

Cena:  2950 zł 

Cena zawiera :

 • Bilety lotnicze z Berlina lub Poznania do Kijowa, powrót z Odessy do Berlina lub Poznania, 1 torba (40cm X 20cm X 25cm), bagaż podręczny (o wymiarach 55cm X 40cm X 20cm), dopłata do dodatkowego bagażu
 • Transfery lotniskowe z/do Szczecina
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Przejazd pociągiem nocnym w przedziałach 4 osob.
 • Zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie: śniadania i kolacje,
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera :

 • Opłat na realizację programu- płatne pilotowi (rezerwacje i bilety  wstępu  do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników, rejs statkiem po Dnieprze, opłaty  administracyjne, inne opłaty programowe) – 190 euro
 • Napojów do obiadokolacji
 • Wycieczki fakultatywnej do Czarnobyla 80 euro (wymagane minimum 10 osób)
 • Wycieczki fakultatywnej do Twierdzy Akermańskiej 50 euro ( wymagane minimum 15 osób)

UWAGI:

 • Dopłata do bagażu rejestrowanego do 20 kg- 370 zł
 • Dopłata do przedziału dwuosobowego 120 zł
 • Dokumenty potrzebne w podróży – ważny paszport min 6 miesięcy
 • Uwaga! W wycieczce do Czarnobyla mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 760 zł
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
 • Msze św. organizowane  codziennie, tam, gdzie to będzie możliwe.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób
 • Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca  zł  zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Ukraina

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up