Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pobyt wypoczynkowo- sanatoryjny na Ukrainie w Truskawcu

1850 zł

   19-28.07.2021

Opis

Pobyt wypoczynkowo- sanatoryjny na Ukrainie w Truskawcu

19-28.07.2021

Truskawiec to jeden z piękniejszych kurortów sanatoryjnych na Ukrainie, położony u podnóża Karpat, słynny z wielu źródeł unikalnych wód mineralnych, z których najbardziej znana jest Naftusia. Panujący tu mikroklimat, spokojna okolica oraz piękny 20 ha park zdrojowy stwarzają idealne warunki do wypoczynku. Sanatorium Elite Dniepro usytuowane  ok. 700 m od centrum miasta działa od 2014 roku. Znajduje się na 7-8 piętrze kompleksu medycznego ,,Dnipro’’. Na terenie sanatorium znajduje się baza diagnostyczna,-wszystkie zabiegi są na miejscu. Sanatorium posiada własną pijalnię wód mineralnych z wodami Naftusia i Maria, jadalnię, bar, salę koncertową, aptekę, bibliotekę, basen, saunę, siłownię, stół bilardowy, kantor. W każdym pokoju znajduje się lodówka, szafa, czajnik elektryczny, filiżanki, TV. W pokojach jest bezpłatne WI-FI.

Profile leczenia:
Choroby przewodu pokarmowego, choroby urologiczne, choroby układu hormonalnego, zaburzenia metaboliczne,

Dzień 1, 19.07.2021

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie o godz. 21.00. Wyjazd o godz. 21.15 i nocny przejazd w stronę Truskawca.

Dzień 2, 20.07.2021 TRUSKAWIEC

Śniadanie i obiad we własnym zakresie. Msza św. Przyjazd  do Truskawca w godzinach popołudniowych. Konsultacja lekarska i planowanie zabiegów. Kolacja i nocleg.

Dzień 3, 21.07.2021 TRUSKAWIEC

Śniadanie, zabiegi, po obiedzie zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym Truskawca.  Kolacja i nocleg.

Dzień 4, 22.07.2021 TRUSKAWIEC

Śniadanie, zabiegi, obiad, kolacja.

*dla chętnych po kolacji wieczorek ukraiński w restauracji z muzyką na żywo

Dzień 5, 23.07.2021 SAMBOR

Śniadanie, zabiegi, obiad, kolacja.

*dla chętnych wycieczka do Sambora. Spacer  po Starym Rynku na którym usytuowany jest  Ratusz  i  interesujące  kamienice,  niektóre z nich pochodzą z XVII wieku.  Inne zabytki  to  Kościół św. Jana Chrzciciela i Kościół św. Stanisława wraz z przylegającym klasztorem oo. Bernardynów.  Następnie zobaczymy   Cerkiew Narodzenia Bogurodzicy,  pozostałości  samborskiego zamku z XVI wieku oraz resztki murów obronnych. Powrót na kolację, nocleg.

Dzień 6, 24.07.2021,   Śniadanie, zabiegi, obiad, kolacja.

Dzień 7, 25.07.2021  DROHOBYCZ

Śniadanie, zabiegi, obiad, kolacja.

*dla chętnych po obiedzie wyjazd do  Drohobycza, gdzie  zwiedzimy m.in. Rynek  z Ratuszem, Kościół św. Bartłomieja. Niedaleko rynku zobaczymy dwie bardzo cenne  drewniane cerkwie w tym  Cerkiew  św. Jerzego

Dzień 8, 26.07.2021 dzień bez zabiegów LWÓW

* Wycieczka fakultatywna. Całodzienny wyjazd do Lwowa, trasa zwiedzania będzie wiodła m.in. poprzez  Operę, Prospekt Swobody, pomnik Adama Mickiewicza, Cmentarz Łyczakowski,  Lwowski Rynek –wpisany  na światową listę UNESCO, Czarną Kamienicę,  Kościół Bożego Ciała.  Msza św. w Katedrze. Czas wolny. obiad w  tym dniu w formie suchego prowiantu.  Powrót na kolację, nocleg.

Dzień 9, 27.07.2021 KARPACKI  TRAMWAJ

Śniadanie, zabiegi, obiad, kolacja

* Wycieczka fakultatywna.  Przejazd wąskotorową kolejką turystyczną zwaną „Karpackim Tramwajem” – jedyna tego rodzaju atrakcja w całych ukraińskich Karpatach. Linia kolejki leśnej zbudowana została w 1898 roku, jedna z bardzo nielicznych nadal czynnych w ukraińskich Karpatach. Trasa przebiega przez góry, wzdłuż malowniczej rzeki Mizuńki. Wodospady Mizuńskie. Obiad w formie pakietów.

Dzień 10, 28.07.2021

Śniadanie, przejazd do Polski, dodatkowe posiłki we własnym zakresie. Przyjazd  do Szczecina w godzinach nocnych.  

Cena:  1850 zł

Cena zawiera :

 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w sanatorium w pokojach 2,3 os.
 • Wyżywienie w sanatorium 3 razy dziennie  w formie szwedzkiego stołu,  żywność dietetyczna,  możliwość  doboru  przez lekarza odpowiedniej diety.  Lekarze – dietetycy opracowali kilkanaście rodzajów diet, które  w połączeniu z leczniczymi procedurami i truskawieckimi wodami mineralnymi dają bardzo dobre efekty lecznicze
 • konsultację lekarską z doborem zabiegów i odpowiedniej diety, zabiegi wg zaleceń lekarza, od 3 do 5 dziennie ( np. kąpiele: perłowe, sosnowe, z ekstraktem ziołowym,  inhalacje, zabiegi  fizykoterapii, aplikacje ozokerytowe, masaż ręczny -w zależności od choroby podstawowej)
 • opiekę pilota podczas przejazdu i całego pobytu
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Cena nie zawiera :

 • Wycieczek fakultatywnych (ceny są przybliżone, obejmują transport, bilety wstępów, przewodników lokalnych):
 • Lwów 85 zł
 • Sambor 40 zł
 • Drohobycz 40 zł
 • Tramwaj karpacki 110 zł
 • Wieczór ukraiński w restauracji z muzyką na żywo– ok. 60-80 zł

PRZYKŁADOWE USŁUGI PŁATNE DODATKOWO: Balneoterapia: kąpiele radonowe, siarkowe, jodowo-bromowe, wirowe czyszczenie jelit woda mineralną, wlewy doodbytnicze prysznice podwodny z masażem, cyrkulacyjny, szarko aplikacje błota z Morza Martwego, zielonej glinki,  hirudoterapia – leczenie pijawkami Tampony: tampony ginekologiczne z błotem z Morza Martwego, z Saków nad Morzem Czarnym nawadniania radonowe i jodowo-bromowe hydrokolonoterapia.

UWAGI:

 • Osoby powyżej 75 r.ż. muszą posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do takiego wyjazdu
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 330 zł
 • Dokumenty potrzebne w podróży – ważny paszport min 6 miesięcy
 • Msze św. organizowane, w miarę możliwości, codziennie
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Przyjazd do Truskawca uzależniony od czasu oczekiwania na granicy. W przypadku późnego przyjazdu konsultacja lekarska przesunięta zostanie na kolejny dzień i zabiegi rozpoczną się od następnego dnia

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Lipiec

Pielgrzymki zagraniczne

Ukraina

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 55 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 120 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up