Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka Warmia – Mazury – Litwa (udział w pielgrzymce Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej)

 1670 zł

19-26.09.2020

Opis

Pielgrzymka Warmia – Mazury – Litwa

Jasna Góra (udział w pielgrzymce Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej)

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Choszcznie

19-26.09.2020

Dzień 1, 19.09.2020, sobota

Spotkanie przy Katedrze w Szczecinie o godz. 4.00. Godz. 4:15 wyjazd ze Szczecina, przejazd do Choszczna ( zbiórka godz. 5:45 ) i następnie przejazd w kierunku Torunia. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, Msza św. i zwiedzanie. Przejazd do centrum. Zwiedzanie Rynku Starego Miasta z Katedrą Świętojańska, Domem Kopernika, Ruinami zamku krzyżackiego. Przejazd do Gietrzwałdu, na obiadokolację i nocleg w Domu Pielgrzyma.

Dzień 2, 20.09.2020, niedziela

Msza św. Śniadanie i wykwaterowanie, Przejazd do Świętej Lipki. Sanktuarium Matki Bożej, udział w koncercie organowym. Instrument unikalny w skali światowej z ruchomymi figurami, przejazd do Augustowa na obiadokolacje i nocleg

Dzień 3, 21.09.2020, poniedziałek

Po śniadaniu przejazd do Studzienicznej – sanktuarium Matki Bożej z cudownym wizerunkiem, położonym wśród wód Pojezierza Suwalskiego. Obok sanktuarium znajduje się studzienka z cudownym uzdrawiającym źródłem. Następnie przejazd przez miejscowość Giby, miejsce pamięci pomordowanych Polaków w czasie tzw. Obławy Augustowskiej. Przejazd do Sejn – stolicy historycznego biskupstwa sejneńskiego z sanktuarium Matki Bożej w dawnym podominikańskim klasztorze i kościele. Następnie przejazd do Wilna na kolacje i nocleg w Wilnie

Dzień 4, 22.09.2020, wtorek

Po śniadaniu zwiedzanie Wilna z miejscowym przewodnikiem, rozpoczniemy od Mszy św. w Ostrej Bramie. Następnie przejdziemy Starówką Wileńską: Cerkiew Ducha świętego, kościół św. Kazimierza – zwieńczony koroną Jagiellonów, Cela Konrada. Następnie przejdziemy ulicą Zamkową wśród przepięknych kamienic do katedry św. Stanisława i św. Heleny. W katedrze zwiedzimy kaplicę św. Kazimierza z relikwiarzem księcia. Katedra była świadkiem wielkich wydarzeń w historii Polski. Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio). Na koniec odwiedzimy najpiękniejszy kościół Wilna pw. Śśw. Piotra i Pawła Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5, 23.09.2020, środa

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rosse i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Marszałka Piłsudskiego oraz wielu wybitnych Polaków – mieszkańców polskiego Wilna. Odwiedzimy klasztor sióstr Jezusa Miłosiernego, w którym namalowany został pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego wg wizji siostry Faustyny. Znajduje się on obecnie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego obok wileńskiej starówki, gdzie odprawimy Mszę św. Następnie odwiedzimy polski kościół św. Ducha. Zjemy obiadokolację w jednej z wileńskich restauracji i wrócimy na nocleg do hotelu.

Dzień 6, 24.09.2020, czwartek

Po śniadaniu pojedziemy do Trok – pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego – siedziby Księcia Witolda. W Sanktuarium Matki Boskiej Trockiej odprawimy Mszę św. Następnie zwiedzimy zamek Witolda, zobaczymy domy Karaimów oraz zjemy ich największy przysmak – kibiny. Po przerwie udamy się do Polski. Po drodze odwiedzimy piękne sanktuarium MB w Różanymstoku i dojedziemy do Świętej Wody na obiadokolację i nocleg

Dzień 7, 25.09.2020, piątek

Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Białegostoku. Nawiedzenie sanktuarium bł. Ks. Michała Sopoćki. Przejazd do Częstochowy. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze. Początek pielgrzymki Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, udział w Apelu Jasnogórskim.

Dzień 8, 26.09.2020, sobota

Śniadanie we własnym zakresie. Godz. 9.00 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Wyjazd i przejazd do Choszczna / Szczecina. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena:  1670 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • Usługę przewodnika
  • Noclegi Hotel / Pensjonat / Dom Pielgrzyma * – pokoje 2-4-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie 2 x dziennie wg. programu
  • ubezpieczenie TU Europa ( KL 15 000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR )
  • wydatki programowe

 

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

 od chorób przewlekłych –  50 zł / os,

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 30% od całej kwoty – 500 zł

Wpłata końcowa do 26.08.2020

* W Domu Pielgrzyma w Częstochowie zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych z łazienkami na korytarzu

** Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie, nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki krajowe

Pielgrzymka archidiecezjalna

Pielgrzymki zagraniczne

Litwa

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up