Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka „W drodze na Bałkany” Medjugorje

2250 zł

16– 27.05.2021

Opis

Pielgrzymka „W drodze na Bałkany” Medjugorje

 16– 27.05.2021     

DZIEŃ 1, 16.05.2021

Wyjazd ze Szczecina o godz. 22.30 z Gryfina o godz. 23.30 i nocny przejazd do Budapesztu.

DZIEŃ 2, 17.05.2021 BUDAPESZT

W godzinach wczesnopołudniowych  przyjazd do Budapesztu. Godzinny rejs po Dunaju z ważnymi zabytkami miasta w tle. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3, 18.05.2021 BUDAPESZT

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Budapesztu. W programie z zewnątrz m.in. Parlament, Bazylika Św. Stefana – poświęcona pierwszemu chrześcijańskiemu władcy, Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką , Kościół Św. Macieja, Most Łańcuchowy. Przejazd  do Marija Bistrica. To niewielka miejscowość w Chorwacji, położona w pobliżu Parku Krajobrazowego Medvednica. Znajduje się tu jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, które określane bywa przez samych Chorwatów „chorwacką Częstochową”. Obiektem kultu jest tu XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4, 19.05.2021 JEZIORA PLITWICKIE

Śniadanie. Wyjazd. Przejazd do największej atrakcji turystycznej Chorwacji – Parku Narodowego  Jeziora Plitwickie, wpisanego na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Na terenie parku położonych jest 16 tarasowych jezior połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami . Największy wodospad to Veliki  Slap wys. 78m.. Zakończenie zwiedzania. Przejazd do Medjugorje. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5, 20.05.2021  MEDJUGORJE

Śniadanie. Pobyt w Sanktuarium. Wejście na Górę Objawień  – miejsca pierwszych objawień gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Zgodnie z relacją sześciu widzących, objawienia te utrzymują się do dziś. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż.

DZIEŃ 6, 21.05.2021 TIHALINA

Śniadanie. Przejazd nad  Wodospady  Koćuša.   Następnie udamy się  do Tihaliny, gdzie w kościele znajduje się  piękna figura Matki Bożej wskazana przez widzących jako najbardziej podobna do Matki Bożej, którą widzą. Msza Święta.  Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.   

DZIEŃ 7, 22.05.2021 RIWIERA MAKARSKA

Po śniadaniu całodniowy wyjazd  na wypoczynek nad  Riwierę Makarską, plażowanie.  Rejs po Adriatyku z obiadem na statku. Kolacja i nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 8, 23.05.2021 MEDJUGORJE- MOSTAR

Wczesne wyjście na Drogę Krzyżową na Górze Krizevac* ( dla osób chętnych )

Śniadanie. Dzień w Medjugorje poświęcony na osobiste refleksje i modlitwy. W miarę możliwości spotkanie z widzącymi. Udział we Mszy Świętej.  Spotkanie z młodymi osobami ze Wspólnoty Cenacolo, które głoszą świadectwo,  jak poprzez wiarę i pracę uwolnili się z różnego typu uzależnień i nałogów.  Przejazd do Mostaru i zwiedzanie tego urokliwego miasta m.in.: Katedra NMP Matki Kościoła, stare miasto, bazar w stylu orientalnym, słynny most  na Neretwie,  zobaczymy przepiękną panoramę miasta. Czas wolny. Powrót do Medjugorje. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9, 24.05.2021 DUBROWNIK  

Wczesne śniadanie, przejazd do Dubrownika – perły architektury Dalmacji – malowniczo położonego miasta o wspaniałym klimacie, licznych zabytkach i niezwykłych uliczkach. Obejrzymy  z zewnątrz z przewodnikiem miejskim: bastiony i baszty z X-XV w., pałace, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów Mala Braca, najstarsza apteka w Europie (od 1317 roku), gotycki klasztor Dominikanów, renesansowy kościół św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej), wielką studnię Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Stare Miasto Dubrownik zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót na obiadokolację i nocleg w Medjugorje.

DZIEŃ 10, 25.05.2021 TROGIR

Śniadanie. Przejazd do Trogiru i zwiedzanie. Najstarsza część miasta wpisana na listę UNESCO, położona jest na wyspie połączonej ze stałym lądem z jednej strony mostami, a z drugiej z wyspą Ciovo. Przespacerujemy się wzdłuż wąskich i krętych uliczek Starówki oraz zobaczyć najwspanialsze jej skarby: najważniejszy zabytek miasta – Katedra Świętego, romańsko – gotycki ratusz, loggia miejska z charakterystyczną wieżą zegarowa, kościół św. Barbary (IX/X wiek). Zobaczymy również pozostałości potężnych murów obronnych oraz wspaniałą ozdobioną palmami promenadę, pałace, bramy oraz twierdzę. Czas na zakup pamiątek i lokalnych przysmaków na lokalnym ryneczku. Spacery po okolicy oraz kąpiel w morzu. Obiadokolacja i  nocleg w okolicach Trogiru.

DZIEŃ 11, 26.05.2021   SPLIT

Śniadanie. Przejazd do Splitu, stolicy Dalmacji która kojarzy się z ogromnym letnim Pałacem Dioklecjana wpisanym na listę UNESCO. Mówi się, że Split to „miasto w pałacu i pałac w mieście”. Z Zewnątrz zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, przespacerujemy się uliczkami i promenadą. Przejazd na nocleg tranzytowy z obiadokolacją.

DZIEŃ 12, 27.05.2021

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd w kierunku Polski. Na trasie przerwa na obiad we własnym zakresie. Przyjazd do Gryfina/Szczecina w godzinach późnowieczornych i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 2250 zł / os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Transport komfortowym autokarem
  • Noclegi pokojach 2,3-osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje – zgodnie z programem ( w tym 1 obiad podczas rejsu po Adriatyku)
  • Ubezpieczenie TU EUROPA – KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR
  • Opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Opieka pilota

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– realizacja programu, bilety wstępu, wjazdy do miast, parkingi, opłata klimatyczna, usługi przewodnickie –

koszt: 85 euro ( płatne w autokarze u pilota )

Uwaga:

– napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne (poza hotelem w Medjugorje)

– dopłata do pokoju 1-osobowego ***– 480 zł

– podczas pielgrzymki należy posiadać ze sobą ważny dowód osobisty lub ważny paszport

– kolejność realizacji programu może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

wyjście na Drogę Krzyżową jest około godz. 4 tej rano, należy zabrać buty sportowe z grubszą podeszwą, warto zabrać latarkę oraz coś do picia. Droga Krzyżowa trwa około 4,5 h

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Maj

Pielgrzymki zagraniczne

Bosnia i Hecegowina, Chorwacja, Węgry

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 65 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 150 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up