Opis
PIELGRZYMKA PRZEZ TORUŃ NA MAZURY
14 – 18.07.2023
Dzień 1, 14.07.2023 ( PIĄTEK ), TORUŃ – GIETRZWAŁD
Zbiórka o godz. 5:00 pod Katedrą Szczecińska ul. Św. Jakuba 1. Wyjazd o godz. 5:15 .Przejazd do Torunia i zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczymy m.in. Rynek Starego Miasta, Dom Kopernika, Katedrę Świętojańską, Ratusz Staromiejski, Ruiny Zamku Krzyżackiego. Wyjazd i przejazd do Gietrzwałdu. Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej. Obiadokolacja. Nocleg
Dzień 2, 15.07.2023 ( SOBOTA ), OWCZARNIA – GIERŁOŻ – ŚW. LIPKA
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Muzeum Mazurskiego w Owczarni i zwiedzanie ekspozycji etnograficznej. Będziemy mieli okazję zobaczyć zbiory prezentujące kulturę tamtejszych ziem. Na dobre powitanie na Mazurach poczęstunek: tradycyjny mazurski kuch plus kawa i herbata. Następnie udamy się do miejscowości Gierłoż k/Kętrzyna, gdzie zobaczymy Wilczy Szaniec – dawną kwaterę główną Adolfa Hitlera, gdzie znajdują się liczne bunkry. Przejazd do Świętej Lipki – zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego – perły baroku. Msza św. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3, 16.07.2023 ( NIEDZIELA ), GIŻYCKO – REJS J. KISAJNO – SZTYNORT – RADZIEJE
Śniadanie. Przejazd do Giżycka – zwiedzanie miasta nazywanego Letnią Stolicą Mazur (m.in. unikatowy most obrotowy, wizyta w Sanktuarium św. Brunona z Kwerfurtu w Giżycku oraz na Wzgórzu św. Brunona). Następnie udamy się w Rejs statkiem białej floty po jeziorze Kisajno – „Łabędzim Szlakiem”. Szlak uznawany jest za jeden z najpiękniejszych na Mazurach. Po drodze będziemy oglądać malownicze wysepki stanowiące rezerwat przyrody. Kolejnym punktem programu będzie Sztynort, gdzie zwiedzimy jedno z najbardziej znanych założeń pałacowo-parkowych na Mazurach. Msza święta w Radziejach – ciekawym, klimatycznym mazurskim kościółku oktagonalnym. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja .Nocleg.
Dzień 4, 17.07.2023 ( PONIEDZIAŁEK ), MIKOŁAJKI – WOJNOWO – KRUTYŃ
Śniadanie. Przejazd do Mikołajek – żeglarskiego serca Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Wizyta u Króla Sielaw – symbolu miasteczka, spacer zmodernizowaną promenadą portową, pomnik pamięci ofiar „białego szkwału”. Zwiedzanie Muzeum Reformacji Polskiej. Można tutaj obejrzeć wiele intersujących reliktów z zakresu piśmiennictwa oraz drukarstwa polskiego na Mazurach. Zabytki znajdujące się w obiekcie zawierają cenne egzemplarze różnych dokumentów związanych z ruchem reformacyjnym Polski oraz Europy. Msza św. Następnie w Wojnowie nawiedzimy unikatowy klasztor staroobrzędowców zwanych też filiponami. Udając się do miejscowości Krutyń przespacerujemy się po wsi mazurskiej zatopionej w Puszczy Piskiej, gdzie znajduje się Izba edukacyjna Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Następnie weźmiemy udział w godzinnym spływie pychówkami po rzece Krutyni nazywanej Królową Mazurskich Rzek. Jest to jeden z najpiękniejszych kajakowych szlaków nizinnych Europy. Spływ pychówkami spodoba się każdemu, jest absolutnie bezpieczny i nie wymaga wysiłku, ponieważ łodzie prowadzą flisacy. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 5, 18.07.2023 ( WTOREK ), RESZEL – BARCZEWO
Śniadanie. Wykwaterowanie. Msza św. Przejazd do Reszla – miasteczka połączonego ze Świętą Lipką starodawnym traktem pielgrzymkowym znaczonym barokowymi kapliczkami. Znany jest z powodu prowadzonego tu dawniej kolegium jezuickiego i spalenia „ostatniej czarownicy w Europie”. Szczyci się gotyckim kościołem św. Apostołów Piotra i Pawła, głębokim, przeciętym rzeką wąwozem oraz zamkiem biskupów warmińskich. Następnie udamy się do Barczewa, które kryje w sobie przedwojenną synagogę, pełniącą dziś funkcję małego centrum kultury (Galeria Sztuki „Synagoga”), oraz piękny kościół franciszkanów z ciekawą kryptą grzebalną. To właśnie w Barczewie, w miejscowym zakładzie karnym, przetrzymywano gauleitera Prus wschodnich Ericha Kocha, licząc, że wyjawi tajemnicę Bursztynowej Komnaty. W Barczewie urodził się Feliks Nowowiejski, znany kompozytor, autor m.in. melodii „Roty”. W miasteczku znajduje się Salon Muzyczny jego imienia, który zwiedzimy. Znajdują się w nim również eksponaty związane z historią miasta oraz wybitną tkaczką Barbarą Hulanicką. Zakończenie zwiedzania. Wyjazd w kierunku Szczecina. Przyjazd pod Katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.
Cena: 1440 zł
Cena obejmuje:
- Transport autokarem klasy turystycznej
- Opiekę pilota – księdza
- Opiekę przewodnika lokalnego
- 1 x nocleg w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie, 3 x nocleg w Hotelu 2* w Św. Lipce – pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami
- 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
- Ubezpieczenie NNW Polska
Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 200 zł – na wydatki programowe ( bilety wstępu, opłaty parkingowy, rejs, spływ )
Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:
– od kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze
Ważne informacje:
Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 430 zł ( 30% od całej kwoty )
Wpłata końcowa do 14.06.2023
* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń
** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru
Katalog Księga
Intencji Konto
Instagram Konto
YouTube Pismo
Święte