Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka przez Pomorze do Trójmiasta

1140 zł 

9-12.08.2023

Rezerwuj

Opis

PIELGRZYMKA PRZEZ POMORZE DO TRÓJMIASTA

z Jarmarkiem Dominikańskim*

9-12.08.2023

1 DZIEŃ, 9.08.2023 ( ŚRODA ) –  SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY

Zbiórka o godz. 6:00 pod Katedrą Szczecińską – ul. Św. Jakuba 1, wyjazd o godz. 6:15. Przyjazd do Rąbki Wejście na teren „Słowińskiego Parku Narodowego”. Przejazd meleksami do Muzeum Wyrzutni Rakiet – zwiedzanie z przewodnikiem, spacer do Wydm Ruchomych (1800 m) – po wdrapaniu się na szczyt wydmy zobaczymy prawdziwie pustynny krajobraz, ale także widać tu ogrom jeziora Łebsko jak i błękit Morza Bałtyckiego. Powrót pod Muzeum i powrót meleksami do Rąbki. Wyjazd i przejazd do Gdańska. Przyjazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ, 10.08.2023 ( CZWARTEK ) – GDAŃSK

Śniadanie. Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem: m. in. Bazylika Mariacka, zwana często „koroną miasta Gdańska” Długi Targ z Fontanną Neptuna, Dwór Artusa albo Ratusz, Długie Pobrzeże, ul. Mariacka – „okna wystawowe” gdańskiego bursztynnictwa. Gdańsk Oliwa: zespół opactwa pocysterskiego (zabytkowy park, pałac opacki, katedra), koncert organowy. Westerplatte, była Wojskowa Składnica Tranzytowa. W trakcie naszego pobytu w mieście będzie miał miejsce słynny na całą Polskę Jarmark Dominikański*, któremu towarzyszą liczne wydarzenia oraz różnobarwne stoiska z gamą różnorakich produktów spożywczych, rękodzieła i itp.. Czas wolny na Jarmarku.  Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja w obiekcie zakwaterowania lub na mieście. Nocleg.

3 DZIEŃ, 11.08.2023 ( PIĄTEK ) – GDYNIA – SOPOT

Śniadanie. Przejazd do Gdyni, spacer po porcie jachtowym, zwiedzanie okrętu – muzeum ORP Błyskawicy. Przejazd do Sopotu – spacer po sopockim molo oraz słynnym Monciaku. Czas wolny na wypoczynek**. Powrót do Gdańska. Jeśli pozwoli na to czas – pobyt na Jarmarku. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja w obiekcie zakwaterowania lub na mieście. Nocleg

4 DZIEŃ, 12.08.2023 ( SOBOTA ) – WEJHEROWO – LĘBORK

Śniadanie, wykwaterowanie. W drodze powrotnej Kalwaria Wejherowska – Kaszubska  Jerozolima  to trzecia najstarsza kalwaria w Polsce i jeden z najcenniejszych zabytków sakralnych Pomorza. Mówi się, że to duchowa stolica  Kaszub, do której od wieków zmierzają rzesze pątników z całego regionu. Sanktuarium pw. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Staraniem oo. franciszkanów w czerwcu 2010 roku do świątyni sprowadzono z Watykanu relikwie I stopnia Jakuba Apostoła. 25 lipca 2010 roku na mocy dekretu Biskupa Pelplińskiego kościół zyskał miano Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Jakuba. Przejazd do Szczecina i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

 Cena: 1140 zł

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 3 x nocleg hotel / pensjonat / ośr. wypoczynkowy – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  • Ubezpieczenie NNW Polska

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 120 zł – na wydatki programowe ( bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 30% od całej kwoty – 340 zł

Wpłata końcowa do 9.07.2023 

** w przypadku korzystnej pogody czas na krótkie plażowanie i kąpiel w morzu – sugerujemy zabrać ze sobą strój kąpielowy, klapki oraz ręcznik plażowy

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodują

Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Sierpień

Pielgrzymki krajowe

Gdańsk, Gdynia, Pomorze, Sopot, Trójmiasto

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin