Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka przez Góry Izerskie po Karkonosze

  820 zł

  4 – 7.06.2021

Opis

PIELGRZYMKA PRZEZ GÓRY IZERSKIE PO KARKONOSZE

4 – 7.06.2021

Dzień 1, 04.06.2021 ( PIĄTEK ) – LEŚNA – LUBOMIERZ

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 5:20. Wyjazd o godz. 5:30. Przejazd do miejscowości Leśna i zwiedzanie Zamku Czocha który został okrzyknięty polskim Hogwartem. Przejście przez pełne tajemnic i historii komnaty licznie połączone ukrytymi przejściami, podczas którego zobaczymy m.in. Salę Rycerską, Marmurową, Biblioteczną, Skarbiec, Komnatę Książęcą a na zakończenie wejdziemy na Wieżę Widokową skąd będziemy podziwiać panoramę okolicy. Następnie udamy się do Lubomierza który znany jest przede wszystkim z miasteczkowych scen filmu „Sami swoi” oraz organizowanego w mieście Festiwalu Filmów Komediowych. Odwiedzimy tutaj niewielkie Muzeum Kargula i Pawlaka w którym znajdują się m.in. figury, fotografie, pamiątki, plakaty. Spacer po miasteczku i msza św. w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2, 05.06.2021 ( SOBOTA ) –  PIECHOWICE – ŚWIERADÓW ZDRÓJ

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Piechowice gdzie zwiedzając Hutę Szkła Julia zobaczymy jak  doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Podczas zwiedzania możemy poznać jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie, prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Oglądamy również proces szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień. Podczas tej niezwykłej wycieczki z przewodnikiem widzimy nie pokaz, ale pracującą w swoim naturalnym rytmie hutę szkła kryształowego. Następnie przejazd do Świeradowa Zdrój – miejscowości uzdrowiskowej gdzie zobaczymy Dom Zdrojowy, unikatową Halę Spacerową o konstrukcji z modrzewia ze zdobieniami dekoracyjnymi, w której znajduje się źródło z pijalnią wód (szczawy żelazisto-radonowe). W sąsiedztwie Domu Zdrojowego znajduje się Park Zdrojowy. Następnie kolejką gondolową wjedziemy na Stóg Izerski ( 1060 m n.p.m. ) a podczas przejazdu będziemy podziwiać piękną panoramę Gór Izerskich. Msza św. w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 06.06.2021 ( NIEDZIELA ) – SZKLARSKA PORĘBA – KARPACZ

Śniadanie. Przejazd do Szklarskiej Poręby i spacer do Wodospadu Szklarki ( ok. 15 min spacerem od parkingu) – malowniczo położonego w Karkonoskim Parku Narodowym o wysokości 13,3 m. Następnie przejazd do Karpacza z widokiem na Śnieżkę. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in. zabytkowe kościoły, „Zwierzęta Karkonoszy” – figury zwierząt – niedźwiedzia, jelenia, dzika oraz wilka, Młyn Miłości – miniaturowy młyn, stanowiący pamiątkę po stojącym niegdyś w tym miejscu prawdziwym młynie, którego wody miały magiczne właściwości odwzajemniania miłości. Kolejno udamy się do średniowiecznej drewnianej świątyni Wang, położonej na wysokości ok. 850 m n.p.m. w pięknie zachowanym ogrodzie, którą obejrzymy z zewnątrz. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4, 07.06.2012 ( PONIEDZIAŁEK ) – JELENIA GÓRA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Jeleniej Góry. Spacer Małym Traktem śródmiejskim, który przebiega przez Wzgórze Krzywoustego, Basztę Grodzką, Wieżę Zamkową, Plac Ratuszowy, Bazylikę pw. św. św. Erazma i Pankracego, Cerkiew Prawosławna pw. św. św. Piotra i Pawła, Kościół Łaski pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, zabytkowy budynek przy ulicy Kochanowskiego aż do Teatru im. C.K. Norwida i ulicy Bankowej. Wyjazd w kierunku Szczecina. Przyjazd w godzinach wieczornych pod Katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 820 zł /os.

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 3 x nocleg w hotelu / ośrodku wypoczynkowym / pensjonacie – pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
  • 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
  • Ubezpieczenie NNW Polska

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 145 zł na wydatki programowe ( bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od Kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 240 zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do  4.05.2021

 

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Czerwiec

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up