Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka po Ziemi Kłodzkiej z Pragą

1090 zł

3 – 7.08.2021 

Opis

  ZIEMIA KŁODZKA Z PRAGĄ

                                             3 – 7.08.2021                                               

Dzień 1, 03.08.2021 ( WTOREK ) – GŁUSZYCA – WAMBIERZYCE

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 5:00. Wyjazd o godz. 5:15. Przejazd w kierunku Kotliny Kłodzkiej i po drodze zwiedzimy Podziemne Miasto Głuszyca w kompleksie Osówka – ogromny system betonowych korytarzy, umocnień i hal który zdaniem jednych miał służyć prawdopodobnie jako tajna kwatera Hitlera a drugich jako fabryka do produkcji tajnej broni. Zwiedzając trasę historyczną poznamy: kompleksy w Górach Sowich, sposoby drążenia podziemi, zobaczymy betonowe wartownie, halę z oryginalnymi szalunkami z roku 1944- betonowe chodniki oraz poznamy rozwiązania techniczne obiektu. Następnie udamy się do Wambierzyc zwanych „Śląską Jerozolima” gdzie zobaczymy Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin oraz Kalwarię Wambierzycką. Poznamy legendę cudownej Figurki Matki Bożej i uzdrowienia, zdarzenia które w roku 2018 obchodziło jubileusz 800-lecia. Msza św. Przejazd do jednego z uzdrowisk kłodzkich. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

 

Dzień 2, 04.08.2021 ( ŚRODA ) – DUSZNIKI ZDRÓJ – PSTRĄŻNA – KUDOWA ZDRÓJ

Śniadanie. Przejazd do Dusznik Zdrój i zwiedzanie Muzeum Papiernictwa. Podczas wizyty poznany historię oraz technikę produkcji papieru, oraz przejdziemy trasę „Sztuka i pieniądze sprawdzając zabezpieczenia banknotów. Następnie przejazd do Pstrążnej gdzie zobaczymy niewielki Skansen – muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego na obszarze którego znajdują się obiekty i zabytki budownictwa oraz kultury ludności zamieszkującej dawniej te tereny. Po zakończeniu zwiedzania udamy się do Kudowy Zdrój, spacer po Uzdrowisku z możliwością napicia się wody wodorowęglanowo – sodowo – wapniowej. W czasie dnia msza św. w jednym z lokalnych kościołów. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3, 05.08.2021 ( CZWARTEK ) – PRAGA

Śniadanie. Wyjazd do Pragi i rozpoczęcie zwiedzania miasta: zobaczymy z zewnątrz m.in. dziedziniec Klasztoru Strahovskiego oraz Placu Loretańskiego, Plac Hradczański, Zamek Praski, Katedrę Św. Wita. Podziwianie pięknej panoramy miasta. Przejście na małą Stranę i na Most Karola. Spacer krętymi uliczkami Starego Miasta oraz Rynek Staromiejski z ratuszem i zegarem Orloj, Plac św. Wacława. W trakcie zwiedzania czas wolny na obiad we własnym zakresie oraz zakup pamiątek. Wyjazd z Pragi. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 4, 06.08.2021 ( PIĄTEK ) – KŁODZKO – SZCZYTNA

Śniadanie. Przejazd do Kłodzka i zwiedzanie Minieurolandu – gdzie będziemy mogli podziwiać: ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze – świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 Z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Spacer po kłodzku – największym z miast Ziemi Kłodzkiej, które bywa czasem nazywane „małą Pragą”. Podczas spaceru zobaczymy z zewnątrz m.in. zabytkową starówkę, fasadę neorenesansowego ratusza i stojącą nieopodal kolumnę wotywną z 1680 roku, most gotycki św. Jana przerzucony nad Nysą, który zdobią barokowe figury świętych ustawione na balustradach, oraz górującą nad miastem słynną twierdzę. Pięknem barokowego wnętrza olśni nas późnogotycka kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msza św. W drodze powrotnej zajedziemy do Szczytnej, gdzie zobaczymy z zewnątrz Zamek Leśna Skała. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 5, 07.08.2021 ( SOBOTA ) – BARDO – ŚWIDNICA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Bardo – Miasta Cudu. Centralnie położona, barokowa Bazylika Mniejsza stanowi cel wielu pielgrzymek, a Cudowna Figurka Matki Bożej Bardzkiej Strażniczki Wiary jest najcenniejszym skarbem miasta i kościoła. Msza św. Następnie udamy się do Świdnicy gdzie zobaczymy Kościół Pokoju – zabytek z listy światowego dziedzictwa UNESCO Pomnik Historii, największa drewniana barokowa świątynia w Europie, jeden z siedmiu nowych cudów Polski według „National Geographic”. Zakończenie zwiedzania i wyjazd w kierunku Szczecina. Przyjazd w godzinach wieczornych pod katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki. 

Cena: 1090 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 4x nocleg w pensjonacie / ośrodku wypoczynkowym – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami 
  • 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja 
  • Ubezpieczenie NNW Polska + KL Europa ( podczas wycieczki do Pragi )

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 110 zł – na wydatki programowe ( bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 320 zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do 3.07.2021

* Uwaga: w przypadku zamknięcia granicy polsko-czeskiej lub wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny zamiast Pragi zostanie zrealizowany program zastępczy

** Podczas wyjazdu do Pragi niezbędne jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu osobistego lub ważnego paszportu

*** Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

**** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Sierpień

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up