Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka nad Zalew Soliński w Bieszczady

  1390 zł

    20 – 25.06.2021

Opis

PIELGRZYMKA NAD ZALEW SOLIŃSKI W BIESZCZADY

 20 – 25.06.2021

Dzień 1, 20.06.2021 ( NIEDZIELA )

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 4:00 Wyjazd o godz. 4:10. Przejazd na nocleg w okolice Rzeszowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 2, 21.06.2021 (PONIEDZIAŁEK ) – LEŻAJSK – KALWARIA PACŁAWSKA – ZALEW SOLIŃSKI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Leżajska gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć Grób cadyka Elimelecha – twórcy dzieła „Noam Elimelech” ( pol. „Łagodność Elimelecha”) – jedno z podstawowych dzieł chasydyzmu. Jest to miejsce szczególnie ważne dla społeczności żydowskiej. Następnie nawiedzimy Klasztor Ojców Bernardynów, który wraz ze znajdującą się tutaj Bazyliką Zwiastowania NMP jest jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. Msza św. Wyjazd i wizyta w Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej z klasztorem, bazyliką i licznymi kapliczkami. Przejazd nad Zalew Soliński. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3, 22.06.2021 ( WTOREK ) – SOLINA – MYCZKOWCE – POLAŃCZYK

Śniadanie. Zwiedzanie wnętrza zapory w Solinie oraz spacer po tamie. Rejs po Jeziorze Solińskim. Następnie w Myczkowcach w obrębie ośrodka Caritas zobaczymy m.in: Park Miniatur Budowli Sakralnych, Park Biblijny, wystawę zwierząt z bieszczadzkich lasów. Następnie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości z cudowną ikoną w Polańczyku. Msza św. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 4, 23.06.2021 ( ŚRODA ) – KOMAŃCZA – BIESZCZADZKA KOLEJKA LEŚNA

Śniadanie. Przejazd do Komańczy. Z zewnątrz zobaczymy zabytkową prawosławną Cerkiew Opieki Matki Bożej. Następnie udamy się na spacer do Klasztoru Sióstr Nazaretanek – miejsca internowania Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Napisy zamontowane wzdłuż Dróżki prowadzącej do Klasztoru zwracają uwagę na wciąż żywą, sercem wyczuwalną tu jego obecność. Ponadto udamy się wycieczkę słynną Bieszczadzką Kolejką Leśną, podczas której będziemy podziwiać lokalne krajobrazy. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek z lokalnymi przysmakami. Nocleg. 

Dzień 5, 24.06.2020 ( CZWARTEK ) – SANOK – IWONICZ ZDRÓJ – DĘBOWIEC

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sanoka, gdzie zwiedzimy zabudowania parku etnograficznego, znajdującego się na obszarze 38 ha – największego tego typu parku pod względem liczby obiektów w Polsce. Spacer po mieście podczas którego zobaczymy m.in.: zamek królewski Kazimierza Wielkiego, kościół Franciszkanów, rynek z ratuszem, figurę wojaka Szwejka. Wyjazd i przejazd do Iwonicza Zdrój, gdzie znajduje się Kościół p.w. Wszystkich Świętych który należy do największych i najciekawszych zabytków drewnianej architektury kościelnej z 2 poł. XV w. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Przejazd do Dębowca gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, które nazywane jest polskim La Salette. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 6, 25.06.2021 ( PIĄTEK )

Śniadanie. Msza św. Całodniowy przejazd w kierunku Szczecina. Przyjazd w godzinach wieczornych pod katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki. 

Cena: 1390 zł /os.

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 5 x nocleg w hotelu / ośrodku wypoczynkowym – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, studia 2+1, studia 2 + 2
  • 5 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, 1 x obiadokolacja w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek i lokalnymi przysmakami
  • Ubezpieczenie NNW Polska

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 110 zł – na wydatki programowe ( bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 400 zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do 20.05.2021

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up