Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

 Pielgrzymka na Sri Lankę

7800 zł

18-30.11.2021

Opis

 Pielgrzymka na Sri Lankę

18-30.11.2021

Dzień 1, 18.11.2021 COLOMBO

Spotkanie przy katedrze  w Szczecinie. Wyjazd na lotnisko w Warszawie lub Berlinie. Przelot do Colombo.

Dzień 2, 19.11.2021 COLOMBO – CHILAW

Przylot o godz.  5 rano czasu lokalnego.  Śniadanie. Przejazd nad wybrzeże do Chilaw: katedra Matki Bożej z Góry Karmel, świątynia Munneswaram.  Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 20.11.2021 MANNAR

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Madhu – jest to rzymskokatolickie  sanktuarium maryjne  w dzielnicy Mannar na Sri Lance. Z ponad 400-letnią historią sanktuarium to stanowi centrum pielgrzymek dla katolików Sri Lanki.  W 2014 r. pielgrzymował tu Ojciec Święty Franciszek. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień  4,  21.11.2021 ANURADHAPURA – SIGIRIYA

Śniadanie. Przejazd do starożytnej Anuradhapury,  miasta, które przez 1400 lat pełniło funkcję stolicy Sri Lanki . To ogromne miasto było stolicą syngaleskiego królestwa od IV w.p.n.e., ale w 993r. zostało całkowicie opuszczone. Zaczęła je wtedy zarastać dżungla.  Anuradhapura odkryta została ponownie dopiero w 1820 r. przez brytyjską ekspedycję, a w 1982r. wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNSESCO.  Przejazd do Sigiriya, gdzie na szczycie 180 m skały znajdują się ruiny starożytnego pałacu. Miejsce to wpisane jest na światowa listę UNESCO.  Przejście przez gigantyczne „Łapy Lwa” – z widokiem na symetryczne królewskie ogrody. Otoczony murami obronnymi i fosami Lion Rock – przypominający mitologiczne „Miasto Bogów” – pokryty jest freskami nawiązującymi do malowideł w stylu Gupta znalezionych w jaskiniach Ajanta w Indiach. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 22.11.2021 POLONNARUWA – MINNERIYA

Śniadanie. Przejazd do Polonnaruwa połączony ze zwiedzaniem średniowiecznej stolicy Cejlonu wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin pałacu królewskiego, sali audiencyjnej i skalnej świątyni Gal Viharaya z kamiennymi rzeźbami Buddy w postaci stojącej, siedzącej i leżącej. Wizyta w Parku Narodowym Minneriya – przejazd jeepami. W rzeczywistości jest to największe zgromadzenie słoni na świecie i innych dzikich zwierząt,  które sprawiło, że park stał się magnesem dla miłośników dzikiej przyrody na całym świecie.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 23.11.2021 DAMBULLA – MATALE – KANDY

Śniadanie. Przejazd do Dambulla – świętego miejsca buddystów od 22 wieków. Świątynia w skale została wpisana na światową listę UNESCO.  Główne atrakcje znajdują się w pięciu jaskiniach, które zawierają posągi i obrazy. Przejazd do strefy rolniczej Matale, gdzie znajdują się ogrody ziół i „przypraw”. Odwiedzimy ogród, w którym rosną w naturalnych warunkach: goździki, pieprz, imbir, gałka muszkatołowa, cynamon i szafran. Przyjazd do Kandy, gdzie znajduje się ważna dla wyznawców buddyzmy Świątynia Zęba. Wizyta w katedrze św. Antoniego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7, 24.11.2021  PERADENIYA – NUWARA ELIYA

 Śniadanie. Przejazd do Peradeniya, gdzie znajduje się Królewski Ogród Botaniczny, słynący z ogromnej ilości  odmian storczyków. Przejazd przez malownicze  tereny plantacji herbacianej. Przyjazd do Nuwara Eliya – miejscowość położona 1900 m.n.p.m wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty. Miasto spowite  angielską wiejską atmosferą, niegdyś rządzone przez angielskich i szkockich plantatorów, wciąż jest pełne kolonialnych bungalowów. Wizyta w jednej z plantacji. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8, 25.11.2021 ELLA

Śniadanie. Odwiedzimy świątynię  Seetha Amman.  Następnie przejazd do Ella – malowniczej miejscowości położonej na krańcu krainy herbaty, pośród dżungli, gór, dolin, wodospadów. Będziemy podziwiać widoki z Małego Szytu Adama (Little Adams Peak). Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

Dzień 9, 26.11.2021 GALLE

Śniadanie. Przejazd do Galle. To najlepiej zachowane kolonialne miasto z czasów holenderskich w tej części Azji i jedno z piękniejszych miejsc na Sri Lance. Cały fort, wysunięty w morze, został odrestaurowany i od 1986 r. jest wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10, 27.11.2021

Śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem.

Dzień 11, 28.11.2021

Śniadanie.  Wycieczka fakultatywna  w dniu Przejazd wybrzeżem do miejscowości Kosgoda, gdzie znajduje się  wylęgarnia  żółwi morskich. W wodach Sri Lanki żyje aż pięć gatunków tych zagrożonych wyginięciem stworzeń.  Następnie Safari na rzece – możliwość zobaczenia  Sri Lanki od zupełnie innej strony. Rzeka Madu jest domem dla wielu gatunków ptaków oraz płazów i gadów, które żyją w zaroślach lasów namorzynowych.  

Dzień 12, 29.11.2021

Śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem.

Dzień 13, 30.11.2021

Śniadanie, wylot z Colombo, przylot do Warszawy lub Berlina.  Powrót do Szczecina.

Cena:  7800 zł  

Cena zawiera :

 • Bilety lotnicze Warszawa lub Berlin- Colombo, bagaż podręczny i rejestrowany
 • Transfery lotniskowe z/do Szczecina
 • Transport klimatyzowanym autokarem lub midibusem
 • Zakwaterowanie w hotelach ***/**** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • opieka polskojęzycznego pilota
 • Przejazd jeepami w Minneriya
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR, choroby przewlekłe
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera :

 • Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty programowe w wysokości  190 USD
 • Napojów do obiadokolacji
 • Opłaty za wizę turystyczną, jeśli będzie wymagana, koszt 40 USD
 • Wycieczki fakultatywnej w dniu 28.11.2020: Przejazd wybrzeżem do miejscowości Kosgoda, gdzie znajduje się wylęgarnia  żółwi morskich. W wodach Sri Lanki żyje aż pięć gatunków tych zagrożonych wyginięciem stworzeń.  Następnie Safari na rzece – możliwość zobaczenia  Sri Lanki od zupełnie innej strony. Rzeka Madu jest domem dla wielu gatunków ptaków oraz płazów i gadów, które żyją w zaroślach lasów namorzynowych.   Cena  50 USD

UWAGI:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 440 USD
 • Dokumenty potrzebne w podróży – ważny paszport min 6 miesięcy
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób
 • Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 2100 zł  zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Listopad

Pielgrzymki zagraniczne

Sri Lanka

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 225 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 510 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up