Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

 Pielgrzymka na Sri Lankę

w przygotowaniu

25.02-09.03.2022

Opis

Pielgrzymka na Sri Lankę

25.02-09.03.2022

 

Dzień 1, 25.02.2022 COLOMBO

Spotkanie przy katedrze  w Szczecinie o godz. 5.00. O godz. 5.15 wyjazd na lotnisko w Warszawie. Przelot do Colombo.

Dzień 2, 26.02.2022 COLOMBO – CHILAW

Przylot o godz.  5 rano czasu lokalnego.  Śniadanie. Przejazd nad wybrzeże do Chilaw: katedra Matki Bożej z Góry Karmel, świątynia Munneswaram.  Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 27.02.2022 MANNAR

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Madhu – jest to rzymskokatolickie  sanktuarium maryjne  w dzielnicy Mannar na Sri Lance. Z ponad 400-letnią historią sanktuarium to stanowi centrum pielgrzymek dla katolików Sri Lanki.  W 2014 r. pielgrzymował tu Ojciec Święty Franciszek. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień  4,  28.02.2022 ANURADHAPURA – SIGIRIYA

Śniadanie. Przejazd do starożytnej Anuradhapury,  miasta, które przez 1400 lat pełniło funkcję stolicy Sri Lanki . To ogromne miasto było stolicą syngaleskiego królestwa od IV w.p.n.e., ale w 993r. zostało całkowicie opuszczone. Zaczęła je wtedy zarastać dżungla.  Anuradhapura odkryta została ponownie dopiero w 1820 r. przez brytyjską ekspedycję, a w 1982r. wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNSESCO.  Przejazd do Sigiriya, gdzie na szczycie 180 m skały znajdują się ruiny starożytnego pałacu. Miejsce to wpisane jest na światowa listę UNESCO.  Przejście przez gigantyczne „Łapy Lwa” – z widokiem na symetryczne królewskie ogrody. Otoczony murami obronnymi i fosami Lion Rock – przypominający mitologiczne „Miasto Bogów” – pokryty jest freskami nawiązującymi do malowideł w stylu Gupta znalezionych w jaskiniach Ajanta w Indiach. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 01.03.2022 POLONNARUWA – MINNERIYA

Śniadanie. Przejazd do Polonnaruwa połączony ze zwiedzaniem średniowiecznej stolicy Cejlonu wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin pałacu królewskiego, sali audiencyjnej i skalnej świątyni Gal Viharaya z kamiennymi rzeźbami Buddy w postaci stojącej, siedzącej i leżącej. Wizyta w Parku Narodowym Minneriya – przejazd jeepami. W rzeczywistości jest to największe zgromadzenie słoni na świecie i innych dzikich zwierząt,  które sprawiło, że park stał się magnesem dla miłośników dzikiej przyrody na całym świecie.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 02.03.2022 DAMBULLA – MATALE – KANDY

Śniadanie. Przejazd do Dambulla – świętego miejsca buddystów od 22 wieków. Świątynia w skale została wpisana na światową listę UNESCO.  Główne atrakcje znajdują się w pięciu jaskiniach, które zawierają posągi i obrazy. Przejazd do strefy rolniczej Matale, gdzie znajdują się ogrody ziół i „przypraw”. Odwiedzimy ogród, w którym rosną w naturalnych warunkach: goździki, pieprz, imbir, gałka muszkatołowa, cynamon i szafran. Przyjazd do Kandy, gdzie znajduje się ważna dla wyznawców buddyzmy Świątynia Zęba. Wizyta w katedrze św. Antoniego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7, 03.03.2022  PERADENIYA – NUWARA ELIYA

 Śniadanie. Przejazd do Peradeniya, gdzie znajduje się Królewski Ogród Botaniczny, słynący z ogromnej ilości  odmian storczyków. Przejazd przez malownicze  tereny plantacji herbacianej. Przyjazd do Nuwara  Eliya – miejscowość położona 1900 m.n.p.m wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty. Miasto spowite  angielską wiejską atmosferą, niegdyś rządzone przez angielskich i szkockich plantatorów, wciąż jest pełne kolonialnych bungalowów. Wizyta w jednej z plantacji. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8, 04.03.2022  ELLA

Śniadanie. Odwiedzimy świątynię  Seetha Amman.  Następnie przejazd do Ella – malowniczej miejscowości położonej na krańcu krainy herbaty, pośród dżungli, gór, dolin, wodospadów. Będziemy podziwiać widoki z Małego Szytu Adama (Little Adams Peak). Obiadokolacja w hotelu i nocleg.

Dzień 9, 05.03.2022 GALLE

Śniadanie. Przejazd do Galle. To najlepiej zachowane kolonialne miasto z czasów holenderskich w tej części Azji i jedno z piękniejszych miejsc na Sri Lance. Cały fort, wysunięty w morze, został odrestaurowany i od 1986 r. jest wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 10, 06.03.2022

Śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem.

Dzień 11, 07.03.2022

Śniadanie.  Wycieczka fakultatywna  w dniu Przejazd wybrzeżem do miejscowości Kosgoda, gdzie znajduje się  wylęgarnia  żółwi morskich. W wodach Sri Lanki żyje aż pięć gatunków tych zagrożonych wyginięciem stworzeń.  Następnie Safari na rzece – możliwość zobaczenia  Sri Lanki od zupełnie innej strony. Rzeka Madu jest domem dla wielu gatunków ptaków oraz płazów i gadów, które żyją w zaroślach lasów namorzynowych.  

Dzień 12, 08.03.2022

Śniadanie, całodzienny wypoczynek nad morzem.

Dzień 13, 09.03.2022

Śniadanie, wylot z Colombo, przylot do Warszawy.  Powrót do Szczecina.

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Listopad

Pielgrzymki zagraniczne

Sri Lanka

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 225 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 510 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up