Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Podlasie 

1290 zł

   17.08 – 22.08.2021

Opis

PIELGRZYMKA NA PODLASIE 

17.08 – 22.08.2021

DZIEŃ 1, 17.08.2021  –  SOKÓŁKA

Zbiórka przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 4:45. Wyjazd 5:00. Przejazd do Sokółki – miasteczka na Podlasiu, gdzie 12.10.2008 r. miał miejsce cud eucharystyczny. Hostia przemieniona w cząstkę Ciała Pańskiego, została umieszczona w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele św. Antoniego Padewskiego. Kościół posiada cenną relikwię – obraz Miłosierdzia Bożego. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 2, 18.08.2021  – HAJNÓWKA – BIAŁOWIEŻA

Śniadanie. Przejazd do Hajnówki. Nawiedzimy kościół pw. Podwyższenia Krzyża i Św. Stanisława, a następnie udamy się do soboru pw. Św. Trójcy, w którym co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”. Przejazd do Białowieży. Zobaczymy XIX – wieczny park pałacowy w stylu angielskim oraz zachowane budynki zespołu rezydencjalnego – Dom Marszałkowski, stajnię i bramę pałacową. Udamy się do kościoła pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus a także do cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy z oryginalnym ceramicznym ikonostasem. Zwiedzimy także Rezerwat Pokazowy Żubrów. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiaocleg.

DZIEŃ 3, 19.08.2021  –  BIAŁYSTOK

Śniadanie. Przejazd do Białegostoku. Spacer po mieście. Nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, zobaczymy także m.in. zespół pałacowo-parkowy Branickich, rynek Kościuszki z późnobarokowym ratuszem, zespół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP, cerkiew pw. św. Mikołaja. Przejazd do Bielska Podlaskiego, zobaczymy m.in.: Grodzisko średniowieczne, zwane Górą Zamkową, na której znajdował się zamek, w którym pierwotnie planowano podpisanie unii lubelskiej, ratusz późnobarokowy, zespół kościoła i klasztoru karmelitów, Kościół NMP z Góry Karmel, barokowy klasztor karmelitów trzewiczkowych, Bazylikę Narodzenia NMP i św.  Mikołaja oraz drewnianą Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, tzw. zamkową. Przejazd do Kodnia na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4, 20.04.2021  –  KODEŃ – KOSTOMŁOTY – PRATULIN

Śniadanie. Udamy się na zwiedzanie Kodnia. Nawiedzimy kościół św. Anny, w którym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej z Guadelupe, koronowany w 1723 roku, jako jeden z pierwszych na naszych ziemiach. Dziś, jako Matka Boska Kodeńska, jest patronką Podlasia. Następnie przejazd do wsi Kostomłoty, gdzie zobaczymy tutejsze zabytki, m.in.: drewnianą cerkiew neounicką św. Nikity Męczennika z XVII w. – jedyną na świecie katolicką parafię neounicką obrządku bizantyjsko – słowiańskiego oraz drewnianą plebanię neounicką i drewniane domy a także park dworski – wszystkie obiekty pochodzące z XIX wieku. Przejazd do Pratulina – odwiedzimy późnoklasycystyczny kościół św. Apostołów Piotra i Pawła z 1838 roku, z cenną ikoną Matki Boskiej z XVII w.; późnoklasycystyczny kościół św. Piotra i św. Pawła z 1838 r. Na miejscu męczeństwa postawiono w 2012 r. drewniany kościół przeniesiony ze Stanina. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5, 21.05.2021 –  JABŁECZNA – BIAŁA PODLASKA – LEŚNA PODLASKA

Śniadanie. Przejazd do Jabłecznej, gdzie nawiedzimy Monaster św. Onufrego. Klasztor był przez wieki ostoją prawosławia na Podlasiu. Następnie przejazd do Białej Podlaskiej, gdzie odbędziemy spacer po zespole pałacowo-parkowym Radziwiłłów z XVII w. a także nawiedzimy zabytkowy kościół pw. św. Anny. Następnie udamy się do Leśnej Podlaskiej, aby nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej – klasztor Ojców Paulinów. Obok kościoła będziemy także mieli możliwość zobaczyć Kaplicę Zjawienia z lat 1718-1720, a także tzw. dąb miłości, pod którym w czasach zaboru rosyjskiego udzielano potajemnie ślubów katolickich. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6, 22.08.2021 –  GÓRA GRABARKA – DROHICZYN

Śniadanie. Przejazd w okolicy Św. Góry Grabarki. Znajduje się tu najważniejsze sanktuarium prawosławne na terenie Polski, powstałe w dowód wdzięczności za uratowanie się z epidemii. Następnie udamy się do Drohiczyna, położonego na wysokim brzegu Bugu, będącego jednym z najstarszych miast w Polsce. Nawiedzimy katedrę pw. św. Trójcy, a także zobaczymy liczne kościoły, m.in.: kościół klasztorny franciszkanów pw. Najświętszej Maryi Panny z II poł. XVII w., Wszystkich Świętych z XVIII w. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1290 zł /os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 5 x nocleg w Domu Pielgrzyma – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja
  • Opieka pilota – opiekuna duchowego
  • ubezpieczenie NNW Polska

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 70 zł – na wydatki programowe ( bilety wstępu, usługę przewodników lokalnych, opłaty parkingowe )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od Kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 380 zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do 27.03.2021

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

 

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up