Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Podhale ze Słowacją

1260 zł

20 – 25.07.2021

Opis

PIELGRZYMKA NA PODHALE ZE SŁOWACJĄ

TERMIN: 20 – 25.07.2021

Dzień 1, 20.07.2021 ( WTOREK )

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 5:00. Wyjazd o godz. 5:15. Przejazd na południe Polski. Zakwaterowanie w okolicy Zakopanego. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 21.07.2021 ( ŚRODA ) – ZAKOPANE

Śniadanie. Przejazd do centrum Zakopanego i zwiedzanie stolicy Tatr. Wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę ( 1120 m n.p.m. ) skąd będziemy podziwiać panoramę polskich Tatr i Zakopanego. Ponadto podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Wielką Krokiew, cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W trakcie zwiedzania czas wolny za zakup pamiątek. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 22.07.2021 ( CZWARTEK ) – ŁOPUSZNA – NIEDZICA – JEZIORO CZORSZTYŃSKIE

Śniadanie. Przejazd do wsi Łopuszna, gdzie zobaczymy pięknie zachowany dwór – dawna siedziba szlacheckich patriotycznych rodzin Lisickich, Tetmajerów i Lgockich. Nawiedzimy również znajdujący się tutaj przepiękny drewniany kościółek Św. Trójcy i Św. Antoniego Opata. Przejazd do Niedzicy i gdzie z zewnątrz zobaczymy tamtejszy zamek– jednej z cenniejszych warowni obronnych w Polsce, który jest obiektem zainteresowania nie tylko turystów ale także reżyserów filmowych. To właśnie tutaj kręcony był m.in. serial „Janosik” oraz „Wakacje z duchami”. Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim podczas którego będziemy podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych. Spacer po tamie.  Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 23.07.2021 ( PIĄTEK ) – DĘBNO – SPŁYW DUNAJCEM – SZCZAWNICA

Śniadanie. Przejazd do Dębna i zwiedzanie drewnianego kościółka św. Michała Archanioła****, który razem z innymi drewnianymi kościołami Małopolski został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli okazję podziwiać piękną polichromię na drewnie, która pokrywa niemal całe wnętrze świątyni. Z ciekawostek: właśnie m.in. w tym kościele w serialu Janosik główny bohater brał ślub z Maryną. Następnie udamy się do Sromowców Wyżnych, skąd udamy się w spływ Dunajcem do Szczawnicy, uzdrowiska dysponującego 12 źródłami wód mineralnych. Spacer do pijalni wód i czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek i lokalnymi przysmakami przy góralskim akompaniamencie. Nocleg.

Dzień 5***, 24.07.2021 ( SOBOTA ) –  SŁOWACJA: DEMIANOWSKA JAKINIA LODOWA – LEWOCZA – MARIAŃSKA GÓRA

Śniadanie. Przejazd na Słowację i wizyta w Demianowskiej Jaskini Lodowej* z bogatą historią, niespotykaną fauną jaskiniową oraz przede wszystkim znajdującym się w jej wnętrzu nagromadzeniem lodu w postaci lodowych kolumn, stalaktytów i stalagmitów. Następnie udamy się do Lewoczy nazywanej „Słowacką Norymbergią”. Zwiedzanie miasta: zabytkowe kamienice, kościół farny św. Jakuba z najwyższym gotyckim ołtarzem na świecie, klatka hańby, kamienica Thurzonów, plac mistrza Pawła. Przejazd i nawiedzenie Sanktuarium na Mariańskiej Górze, będąca jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych na Słowacji, słynącym z objawień Matki Boskiej. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 25.07.2021 ( NIEDZIELA )

Śniadanie. Wyjazd i całodniowy przejazd w kierunku Szczecina. Przyjazd w godzinach wieczornych pod Katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1260 zł /os.

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 5 x nocleg w pensjonacie / ośrodku wypoczynkowym – pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
  • 5 x śniadanie, 4 x obiadokolacja, 1 x Obiadokolacja w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek z góralskim akompaniamentem
  • Ubezpieczenie NNW Polska

 

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 140 zł + 10 euro – na wydatki programowe ( bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych )

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 370 zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do 20.06.2020

 

* W Jaskini Demianowskiej należy mieć przygotowane cieplejszą kurtkę i długie spodnie, gdyż panują tam niskie temperatury.

** Na wyjazd na Słowację niezbędne jest posiadanie przy sobie ważnego dowodu osobistego lub ważnego paszportu

*** W przypadku zamknięcia granicy polsko – słowackiej zostanie zaproponowany program zastępczy po Polsce

**** W dni deszczowe wejście do kościoła może być ograniczone ze względu na dużą wilgotność powietrza, niebezpieczną dla zabytku

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Lipiec

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up