Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Majorkę samolot

670 euro + 1350

13-21.05.2020

Opis

  Pielgrzymka  Majorka, Hiszpania

13-21.05.2020

 

Dzień 1, czwartek, 13.05.2020

Spotkanie przy Katedrze w Szczecinie. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Palma de Mallorca.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 2, piątek, 14.05.2020 PALMA de MALLORCA  

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Balearów – Palma de Mallorca. W programie między innymi: przejście wąskimi uliczkami pośród secesyjnych kamienic i malowniczych dziedzińców, Katedra La Seu, jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii, w stylu kastylijskiego gotyku, Kościół Św. Eulalii który w 1276 r. był miejscem koronacji Jakuba II na władcę Majorki, Pałac Królewski de L’Almudeina. Spacer krętymi uliczkami po przepięknej starówce. Msza Święta. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3,  sobota 15.05.2020

Śniadanie, Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, niedziela  16.05.2020

Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana, które wpisane są na listę UNESCO jako dziedzictwo kulturowe. Ich krajobraz ukształtowali władający wyspą przed tysiącem lat Arabowie, którzy dla celów rolniczych zbudowali system kanałów nawadniających i tarasów. Do dziś rosną na nich kilkusetletnie drzewa oliwne. Wokół mnóstwo jest też gajów pomarańczowych i cytrynowych. Dotarcie do klasztoru w Lluc – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego na wyspie – najstarszego sanktuarium maryjnego na wyspie,  w którym czczona jest XV-wieczna figura Czarnej Madonny (La Moreneta), patronki Majorki. Legenda mówi, że figurę Matki Boskiej znalazł pasterz w pobliskim lesie, na brzegu strumienia. Zaniósł ją do kościoła w miejscowości Escora, ale figura w tajemniczy sposób znikała i pojawiała się na brzegu strumienia. Dla ludzi był to sygnał, że w tym właśnie miejscu trzeba wybudować niewielką kaplicę dla Czarnej Madonny. Z czasem mała kaplica przekształciła się w duże sanktuarium.  Następnie przejazd pełną serpentyn drogą położoną w górach Sierra de Tramuntana do zatoki Sa Calobra. Spacer przez częściowo wykute w skale tunele do tzw. wrót do raju – potężnych skał, między którymi znajduje się niewielka plaża. Przejazd do miejscowości Alcudia, której centrum otoczone jest przez grube, średniowieczne mury. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień  5, poniedziałek  17.05.2020

Śniadanie, wyjazd z hotelu i przejazd na wschód wyspy do usytuowanego na wzgórzu  Sanktuarium Sant Salvador, aby podziwiać wyrzeźbioną w kamieniu postać Dziewicy Marii z XV w., 37-metrową figurę Chrystusa Króla z wyciągniętą do błogosławieństwa dłonią i znajdujący się na szczycie kamienny krzyż  oraz rozciągający się przed nami wspaniały widok na wyspę. Następnie udamy się przez uroczy port rybacki Porto Cristo (Port Chrystusa) do Smoczych Jaskiń (Cova Blanca, Cova Negra, Cova de Lluis Salvador i Cova dels francesos) znanych już w średniowieczu. Zwiedzimy jaskinie i zobaczymy spektakl światła i dźwięku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, wtorek 18.05.2020

Śniadanie, Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych fakultatywny rejs statkiem na bezludną wyspę Dragonera, będącą w całości rezerwatem przyrody. Cena 35 Eur.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, środa 19.05.2020

Śniadanie. Przejazd  do malowniczego miasteczka Valldemossa, znanego przede wszystkim ze znajdującego się tu klasztoru Kartuzów – zakonu o bardzo surowej regule.  Międzynarodową sławę miasto zawdzięcza również pobytowi Fryderyka Chopina i francuskiej pisarki George Sand w 1838 r. To właśnie tutaj Fryderyk Chopin ukończył tworzenie swoich najsłynniejszych preludiów. Będziemy mieli okazję zwiedzić Muzeum Chopina. W małych, urokliwych uliczkach odnajdziemy kaplicę jedynej Świętej na Majorce, patronki Valldemosy Św. Katarzyny Thomas (1531- 1574).  Przejazd na Cap de Formentor, najdalej wysunięty na północ punkt Majorki, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na wyspie.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, czwartek 20.05.2020

Śniadanie, Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.

Dzień 9, 21.05.2020

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Berlina. Powrót do Szczecina

Cena:  670 Eur + 1350  zł

Cena obejmuje:

 • Transfer z/na lotnisko w Berlinie, bilety lotnicze (bagaż podręczny do 10 kg, główny 20 kg )
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodników lokalnych
 • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, 3 os , 3*), hotel położony przy plaży, w spokojnej okolicy, idealny dla osób szukających wyciszenia i odpoczynku.
 • Składka Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR, choroby przewlekłe
  Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ): bilety wstępów, opłata klimatyczna, wydatki programowe: 60 Eur/ os.– dla osób chętnych na fakultatywny rejs na wyspę Dragonera – 35 Eur -dopłata do pokoju z widokiem na morze –  130 zł/os za cały pobyt/osoba-leżaki i parasole dodatkowo płatne (ok. 8 EUR/komplet/dzień).
 • -dopłata do pokoju jednoosobowego –  670 zł
 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:-  ood kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze
 • Ważne informacje:- napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne- dokumentem uprawniającym do wyjazdu jest ważny dowód osobisty / paszport ( dokument należy posiadać przy sobie )Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 30% od całej kwoty ( 200 euro + 400 zł )Wpłata końcowa do 13.04.2020

   

  *Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

  ** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

   

   

   

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Maj

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Majorka

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up