Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Majorkę

6700 zł

05-12.10.2023

Opis

Pielgrzymka na Majorkę

5-12.10.2023

Dzień 1, 05.10.2023, czwartek

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Palma de Mallorca.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 2, 06.10.2023, piątek,  VALLDEMOSSA -SOLLER  

Śniadanie. Przejazd  do malowniczego miasteczka Valldemossa, znanego przede wszystkim ze znajdującego się tu klasztoru Kartuzów – zakonu o bardzo surowej regule.  Międzynarodową sławę miasto zawdzięcza również pobytowi Fryderyka Chopina i francuskiej pisarki George Sand w 1838 r. To właśnie tutaj Fryderyk Chopin ukończył tworzenie swoich najsłynniejszych preludiów. Będziemy mieli okazję zwiedzić Muzeum Chopina. W małych, urokliwych uliczkach odnajdziemy kaplicę jedynej Świętej na Majorce, patronki Valldemosy Św. Katarzyny Thomas (1531- 1574). Podczas zwiedzania  odbędzie się koncert fortepianowy z muzyką Chopina.  Przejazd do miasteczka Soller, położonego w „Dolinie Słońca” wśród sadów drzew pomarańczowych i cytrynowych.  Powrót do hotelu  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3,  07.10.2023, sobota,  LLUC – POLLENSA – CAP DE FORMENTOR

Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana, które wpisane są na listę UNESCO jako dziedzictwo kulturowe. Ich krajobraz ukształtowali władający wyspą przed tysiącem lat Arabowie, którzy dla celów rolniczych zbudowali system kanałów nawadniających i tarasów. Do dziś rosną na nich kilkusetletnie drzewa oliwne. Wokół mnóstwo jest też gajów pomarańczowych i cytrynowych. Dotarcie do klasztoru w Lluc – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego na wyspie – najstarszego sanktuarium maryjnego na wyspie,  w którym czczona jest XV-wieczna figura Czarnej Madonny (La Moreneta), patronki Majorki. Legenda mówi, że figurę Matki Boskiej znalazł pasterz w pobliskim lesie, na brzegu strumienia. Zaniósł ją do kościoła w miejscowości Escora, ale figura w tajemniczy sposób znikała i pojawiała się na brzegu strumienia. Dla ludzi był to sygnał, że w tym właśnie miejscu trzeba wybudować niewielką kaplicę dla Czarnej Madonny. Z czasem mała kaplica przekształciła się w duże sanktuarium.  .  Następnie udamy się do jednego z najpiękniejszych miasteczek na wyspie- Pollensa, wokół którego roztaczają się  formacje skalne i zielone pola, gdzie dominują drzewa oliwne i dęby ostrolistne.  Spacer do do El Calvari-kaplicy zwanej Kalwarią,  do której prowadzą  kamienne schody (365 stopni, dosyć łatwe podejście). Kolejny punkt programu to  Cap de Formentor, najdalej wysunięty na północ punkt Majorki, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na wyspie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 8.10.2023, niedziela,  PETRA

Śniadanie.  Wizyta na lokalnym targu, gdzie można zaopatrzyć się zarówno w produkty żywnościowe, lokalne wyroby oraz różne artykuły rzemieślnicze.  Przejazd do Petry, miejsca urodzenia św. Junipero Serra , misjonarza franciszkańskiego, kanonizowanego we wrześniu 2015 r. przez papieża Franciszka . Zwiedzanie domu rodzinnego św. Junipero, klasztoru św. Bernarda, w którym rozpoczynał  edukację.  Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Bonany, kiedyś był to kościół w którym Junipero Serra głosił kazania przed wyjazdem do Ameryki. Msza święta. Powrót do hotelu  na obiadokolację i nocleg.

Dzień  5, 9.10.2023, poniedziałek,  PALMA DE MALLORCA

Zwiedzanie stolicy Balearów – Palma de Mallorca. W programie między innymi: przejście wąskimi uliczkami pośród secesyjnych kamienic i malowniczych dziedzińców, Katedra La Seu, jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii, w stylu kastylijskiego gotyku, Kościół Św. Eulalii który w 1276 r. był miejscem koronacji Jakuba II na władcę Majorki, Pałac Królewski de L’Almudeina. Spacer krętymi uliczkami po przepięknej starówce. Msza Święta. Czas wolny. Powrót do hotelu  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, 10.10.2023, wtorek

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie.  Dla chętnych wycieczka fakultatywna- rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Koszt ok. 50 Eur.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 11.10.2023, środa, SANT SALVADOR-PORTO CRISTO-CUEVAS DELS HAMS

Śniadanie, przejazd do usytuowanego na wzgórzu  Sanktuarium Sant Salvador, aby podziwiać wyrzeźbioną w kamieniu postać Dziewicy Marii z XV w., 37-metrową figurę Chrystusa Króla z wyciągniętą do błogosławieństwa dłonią i znajdujący się na szczycie kamienny krzyż  oraz rozciągający  wspaniały widok na wyspę. Kolejnym punktem zwiedzania będzie fabryka pereł Majorica, w której wytwarza się najpiękniejsze na świecie sztuczne perły.  Następnie udamy się do  uroczego portu rybackiego Porto Cristo (Port Chrystusa). Niedaleko portu znajdują się  Jaskinie Cuevas dels Hams, czyli Jaskinie Haczyków. Nazwę zawdzięczają zwisającym z sufitu stalaktytom, które kształtem przypominają haczyki. W jaskini  znajduje się jezioro, zwane „Morzem Weneckim”, gdzie w trakcie zwiedzania organizowany jest pokaz „światło i dźwięk” z muzyką Mozarta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8, 12.10.2023, czwartek

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Berlina. Powrót do Szczecina.

Cena: 6700 zł

CENA ZAWIERA:

  • Transfer z/na lotnisko w Berlinie, bilety lotnicze do Palma de Mallorca  (bagaż podręczny i rejestrowany do 20kg )
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodników lokalnych
  • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, os , 3*)
  • Ubezpieczenie KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR
  • TFG,UFG

CENA NIE ZAWIERA:

  • Opłat programowych, zbieranych po przylocie na Majorkę  przez pilota  120 Eur
  • Wydatków własnych;
  • Posiłków nie wymienionych w programie; napoje do kolacji dodatkowo płatne

UWAGI:

-dopłata do pokoju jednoosobowego –  1100 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od Kosztów Rezygnacji  ok 5% wartości pielgrzymki – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 30% od całej kwoty

Wpłata końcowa do 05.09.2023

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Październik

Pielgrzymki zagraniczne

Majorka

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin