Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na Majorkę

1500 PLN+850 Eur 

20-30.09.2022

Opis

Pielgrzymka na Majorkę

20-30.09.2022

Dzień 1, 20.09.2022

W godzinach porannych przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Palma de Mallorca.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 2, 21.09.2022 PALMA de MALLORCA  

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Balearów – Palma de Mallorca. W programie między innymi: przejście wąskimi uliczkami pośród secesyjnych kamienic i malowniczych dziedzińców, Katedra La Seu, jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii, w stylu kastylijskiego gotyku, Kościół Św. Eulalii który w 1276 r. był miejscem koronacji Jakuba II na władcę Majorki, Pałac Królewski de L’Almudeina. Spacer krętymi uliczkami po przepięknej starówce. Msza Święta. Czas wolny. Powrót do hotelu.  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3,  22.09.2022 VALLDEMOSSA, CAP DE FORMENTOR

Śniadanie. Przejazd  do malowniczego miasteczka Valldemossa, znanego przede wszystkim ze znajdującego się tu klasztoru Kartuzów – zakonu o bardzo surowej regule.  Międzynarodową sławę miasto zawdzięcza również pobytowi Fryderyka Chopina i francuskiej pisarki George Sand w 1838 r. To właśnie tutaj Fryderyk Chopin ukończył tworzenie swoich najsłynniejszych preludiów. Będziemy mieli okazję zwiedzić Muzeum Chopina. W małych, urokliwych uliczkach odnajdziemy kaplicę jedynej Świętej na Majorce, patronki Valldemosy Św. Katarzyny Thomas (1531- 1574).  Przejazd na Cap de Formentor, najdalej wysunięty na północ punkt Majorki, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na wyspie.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 23.09.2022 SIERRA DE TRAUMUTANA

Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana, które wpisane są na listę UNESCO jako dziedzictwo kulturowe. Ich krajobraz ukształtowali władający wyspą przed tysiącem lat Arabowie, którzy dla celów rolniczych zbudowali system kanałów nawadniających i tarasów. Do dziś rosną na nich kilkusetletnie drzewa oliwne. Wokół mnóstwo jest też gajów pomarańczowych i cytrynowych. Dotarcie do klasztoru w Lluc – najważniejszego miejsca pielgrzymkowego na wyspie – najstarszego sanktuarium maryjnego na wyspie,  w którym czczona jest XV-wieczna figura Czarnej Madonny (La Moreneta), patronki Majorki. Legenda mówi, że figurę Matki Boskiej znalazł pasterz w pobliskim lesie, na brzegu strumienia. Zaniósł ją do kościoła w miejscowości Escora, ale figura w tajemniczy sposób znikała i pojawiała się na brzegu strumienia. Dla ludzi był to sygnał, że w tym właśnie miejscu trzeba wybudować niewielką kaplicę dla Czarnej Madonny. Z czasem mała kaplica przekształciła się w duże sanktuarium.  Następnie przejazd pełną serpentyn drogą położoną w górach Sierra de Tramuntana do zatoki Sa Calobra. Spacer przez częściowo wykute w skale tunele do tzw. wrót do raju – potężnych skał, między którymi znajduje się niewielka plaża. Przejazd do miejscowości Alcudia, której centrum otoczone jest przez grube, średniowieczne mury. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień  5, 24.09.2022

Śniadanie, wyjazd z hotelu i przejazd na wschód wyspy do usytuowanego na wzgórzu  Sanktuarium Sant Salvador, aby podziwiać wyrzeźbioną w kamieniu postać Dziewicy Marii z XV w., 37-metrową figurę Chrystusa Króla z wyciągniętą do błogosławieństwa dłonią i znajdujący się na szczycie kamienny krzyż  oraz rozciągający się przed nami wspaniały widok na wyspę. Następnie udamy się przez uroczy port rybacki Porto Cristo (Port Chrystusa) do Smoczych Jaskiń (Cova Blanca, Cova Negra, Cova de Lluis Salvador i Cova dels francesos) znanych już w średniowieczu. Zwiedzimy jaskinie i zobaczymy spektakl światła i dźwięku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, 25.09.2022 IBIZA

Śniadanie, Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Możliwa fakultatywna wycieczka statkiem na trzecią pod względem wielkości wyspę archipelagu Balearów – Ibizę. Przejazd do Santa Eulalia del Rio na wzgórze Puig de Missa. Z jego szczytu rozpościera się widok na miasto i nabrzeże. Nawiedzenie znajdującego się tam otoczonego murami kościoła św. Eulalii z charakterystycznymi bielonymi ścianami. Przejazd do Santa Gertrudis – małej miejscowości, w centrum której stoi kościół św. Gertrudy wzniesiony w 1797 roku. Przejazd do Parku Narodowego Ses Salines, uważanego jedną z największych ciekawostek przyrodniczych wyspy. Rezerwat przyrody obejmuje saliny – płytkie nadmorskie zbiorniki, oddzielone groblami i kanałami. Pozyskuje się z nich sól morską. Podmokłe tereny Ses Salines stanowią naturalne środowisko życia dla 200 gatunków ptactwa. Niekiedy można tu spotkać np. flamingi. Przejazd do stolicy wyspy – miasta Eivissa, nad którym góruje katedra Matki Bożej Śnieżnej wzniesiona w XIV w. oraz 23 metrowy pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7-10  26-29.09.2022

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11, 30.09.2022

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Berlina. Powrót do Polski

Cena:  1500 zł+850 Eur

Cena obejmuje:

  • Transfer z Gryfina/Szczecina na lotnisko w Berlinie i powrót, bilety lotnicze (bagaż podręczny o wymiarach 45 x 36 x 20 cm  i rejestrowany do 20 kg)
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika
  • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, pokoje 2, 3 os.,  hotel na poziomie 4* przy plaży)
  • Ubezpieczenie KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne  u pilota w autokarze  opłaty programowe:  80 euro/ os.

fakultatywna wycieczka na Ibizę ok. 220 zł

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od Kosztów Rezygnacji  ok 5% wartości pielgrzymki – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1500 zł 

Wpłata końcowa do 20.08.2022

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

 

Pobierz program Pielgrzymki:

Informacje dodatkowe

Rok

2022

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Majorka

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin