Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka Małopolska i nie tylko

1090 zł

    8 – 12.05.2021

Opis

PIELGRZYMKA „MAŁOPOLSKA I NIE TYLKO”

 8 – 12.05.2021

Dzień 1, 08.05.2021 ( SOBOTA ) –  LUBIĄŻ – KRAKÓW

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 5:00. Wyjazd o godz. 5:10. Przejazd do Lubiąża gdzie znajduje się należący do Opactwa Cystersów monumentalny barokowy zespół klasztorny. Stanowi on jedną z największych tego typu budowli w Polsce jak i w całej Europie. Cały kompleks jest około 2,5 razy większy od zamku na Wawelu, a główna fasada klasztoru ma przeszło 220 metrów długości. Zwiedzanie wnętrz podczas którego zobaczymy m.in. jadalnię opata, salę książęcą, kościół NMP oraz refektarz. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 09.05.2021 ( NIEDZIELA ) – KRAKÓW

Śniadanie. Zwiedzanie miasta podczas którego, zobaczymy m.in. Wzgórze Wawelskie: z Katedrą Królewską, Grobami oraz Kryptami Królewskimi i Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Wieżę z Dzwonem Zygmuntowskim, Zamek królewski ( z zewnątrz ) z dziedzińcem arkadowym, pozostałości murów obronnych oraz usłyszymy legendę o Smoku Wawelskim. Spacer ulicą Kanoniczą i Grodzką z kościołami: św. Andrzeja, św. Piotra i Pawła, O.O. Franciszkanów, Pałac Arcybiskupów, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Ulica Floriańska z Bramą Floriańską, Barbakan, Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim. W trakcie zwiedzania msza św. oraz czas na zakup pamiątek. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 10.05.2021 ( PONIEDZIAŁEK ) – TYNIEC – KRAKÓW

Śniadanie. Przejazd do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, usytuowanego na wapiennym Wzgórzu Klasztornym nad Wisłą, które jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce. Następnie udamy się do Łagiewnik do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Siostry Faustyny oraz Sanktuarium Jana Pawła II – msza św. Powrót do centrum miasta i cd. zwiedzania. Udamy się do Kazimierza, historycznej żydowskiej i chrześcijańskiej dzielnicy Krakowa. Spacer przez chrześcijański Kazimierz m.in. z Kościołem na Skałce – Panteon Narodowy: Krypty Zasłużonych Polaków oraz ulicami żydowskiego Kazimierza m.in. ze Starą Synagogą. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 11.05.2021 ( WTOREK ) – OJCOWSKI PARK NARODOWY

Śniadanie. Przejazd w kierunku i na początku wizyta w Zamku w Piaskowej Skale ( dziedzińce + ogród włoski ) z widokiem na słynną Maczugę Herkulesa. Następnie udamy się do Ojcowa. Spacer po Ojcowskim Parku Narodowym w trakcie którego zobaczymy m.in. drewnianą kaplicę św. Józefa znaną jako „kaplica na Wodzie” z wnętrzem nawiązującym do stylu zakopiańskiego, Bramę Krakowską oraz znajdujące się tutaj ruiny zamku. Wyjazd i powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 12.05.2021 ( ŚRODA ) –  MOSZNA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd i przejazd do miejscowości Moszna, której atrakcją jest baśniowy Zamek nazywany „Śląskim Disneylandem” z licznymi wieżyczkami, który obejrzymy z zewnątrz oraz przespacerujemy się przepięknym parkiem. Z obiektem sąsiaduje stadnina, gdzie hodowane są konie pełnej krwi angielskiej.. Wyjazd i przejazd w kierunku Szczecina. Przyjazd w godzinach wieczornych pod Katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1090 zł /os.

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 4 x nocleg w hotelu / ośrodku wypoczynkowym / Domu Pielgrzyma – pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami
  • 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja
  • Składka na TFG
  • Ubezpieczenie NNW Polska

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 135 zł – na wydatki programowe ( bilety wstępu, usługę przewodników lokalnych, opłaty parkingowe )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od Kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy –  320 zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do 8.04.2021

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Maj

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up