Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka Ziemia Święta – 8 dni 

1650 PLN + 590 USD

   13-20.11.2019 

Opis

Pielgrzymka – Ziema Święta  – 8 dni Izrael

13.11.2019-20.11.2019 

Dzień 1,  niedziela, 13.11.2019   POLSKA – IZRAEL

Przejazd na lotnisko do Berlina, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Aviv-u. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2, poniedziałek, 14.11.2019   HEBRON -BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3,  wtorek, 15.11.2019

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 4, środa, 16.11.2019   JERYCHO – M. MARTWE 

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h)

Dzień 5, czwartek, 17.11.2019   SEBASTA-NABLUS (SZCHEM)- KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni
Jakubowej. Wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Obiadokolacja i nocleg
w Nazarecie lub Tyberiadzie.

Dzień 6, piątek, 18.11.2019  TYBERIADA – KANA – GALILEA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET 

Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch, rybę Świętego Piotra. Przejazd do Kany Galilejskie – Sanktuarium Pierwszego cudu Jezusa, możliwość odnowienia sakramentu małżeństwa. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 7, sobota, 19.11.2019   JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 8,  niedziela, 20.11.2019  TEL AVIV –BERLIN  

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo- bagażowa, przelot do Polski.

CENA    1650 PLN + 590 USD

Cena obejmuje :

  • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) wyżywieniem HB ( Śniadania  obiadokolacje, hotele 3*, pokoje 2,3 os) W Betlejem hotel Shepherd w Tyberiadzie hotel Rest (lub podobne tej samej klasy)
  • polsko-języcznego pilota/przewodnika
  • Bilet lotniczy do/z Tel Avivu, bagaż podręczny 1x i zasadniczy 1×20 kg
  • Transfer ze Szczecina do Berlina i powrót
  • transport komfortowym, klimatyzowanym autokarem na miejscu, zgodnie z programem
  • Ubezpieczenie KL 30.000, NWW- 4000 Eur, bagaż 400 Eur
  • Bilety wstępów,

Cena nie obejmuje:

  • Napiwków: 69 USD

Dopłata do pokoju 1 os – 240 USD

*Kolejność zwiedzanych obiektów, może ulec zmianie

 

 

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up