Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 8 dni

1650 PLN +590 USD

   12-19.02.2020

Opis

                               Pielgrzymka  Ziemia Święta  8 dni Izrael

                                                       12-19.02.2020 

 

Dzień 1, Środa  12.02.2020   POLSKA – IZRAEL

Spotkanie przy Katedrze w Szczecinie, przejazd na lotnisko w Berlinie, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu.  Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2, Czwartek, 13.02.2020   HEBRON -BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3,  Piątek, 14.02.2020

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 4, Sobota, 15.02.2020   JERYCHO – M. MARTWE 

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h)

Dzień 5, Niedziela,  16.02.2020   SEBASTA-NABLUS (SZCHEM)- KANA – NAZARET


Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni
Jakubowej. Wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Obiadokolacja i nocleg
w Nazarecie lub Tyberiadzie.

Dzień 6, Poniedziałek, 17.02.2020  TYBERIADA – KANA – GALILEA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET 

Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch, rybę Świętego Piotra. Przejazd do Kany Galilejskie – Sanktuarium Pierwszego cudu Jezusa, możliwość odnowienia sakramentu małżeństwa. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 7, Wtorek, 18.02.2020   JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 8, Środa, 19.02.2020  TEL AVIV –BERLIN  

Wczesne śniadanie.  Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo- bagażowa, przelot do Polski. Powrót do Szczecina.

CENA   590 USD +1650 zł

Cena obejmuje :

  • Zakwaterowanie z wyżywieniem HB w formie bufetu ( Śniadania,  obiadokolacje, hotele 3*, pokoje 2,3 os).
  • Polsko-języcznego pilota/przewodnika
  • Bilet lotniczy do/z Tel Avivu, bagaż podręczny 1x i zasadniczy 1×20
  • Transfer ze Szczecina do Berlina i powrót
  • transport komfortowym, klimatyzowanym autokarem na miejscu, zgodnie z programem
  • Ubezpieczenie KL 30.000, NWW- 4000 Eur, bagaż 400 Eur
  • Bilety wstępów,

Cena nie obejmuje:

  • Napiwków: 69 USD

Dopłata do pokoju 1 os – 240 USD

 

*Kolejność zwiedzanych obiektów, może ulec zmianie

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Luty

Pielgrzymki zagraniczne

Izrael

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up