Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

5100 zł

11-19.11.2023

Lista rezerwowa

Opis

Dzień 1, 11.11.2023 IZRAEL (TEL AVIV)

Spotkanie w Szczecinie na placu katedralnym ul. Św. Jakuba o godz. 18:20; kolejny przystanek w Stargardzie  o godz. 19:00.  Przejazd na lotnisko w Warszawie.

Dzień 2, 12.11.2023 IZRAEL (TEL AVIV)

Odprawa bagażowo – biletowa,  bezpośredni  przelot  do Tel Avivu. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Msza Św. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3, 13.11.2023 AIN KAREM – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Przejazd do Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 14.11.2023 HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 15.11.2023 TYBERIADA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – TABOR

Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch, rybę Świętego Piotra. Przejazd na Tabor. Przejazd do hotelu w  Betlejem lub okolicy Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 16.11.2023 JERYCHO – M. MARTWE

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój przy sykomorze Zacheusza i na punkcie widokowym pod Górą Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h). Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 17.11.2023 JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA – SYJON

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit, miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Przejście do kościoła Św. Piotra in Gallicantu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 18.11.2023 JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9, 19.11.2023 BETLEJEM – TEL AVIV-WARSZAWA-STARGARD-SZCZECIN

Śniadanie w formie pakietów.  Wczesny wyjazd na lotnisko w Tel Avivie, odprawa biletowo- bagażowa. Przylot do Warszawy o godz. 8:25. Powrót autokarem do Stargardu, następnie Szczecina.

Cena: 5100 zł

CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy do/z Tel Avivu, (linie lotnicze LOT) bagaż podręczny do 8 kg i rejestrowany do 23 kg
 • Transfer z Bukowa na lotnisko i powrót
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela;
 • Zakwaterowanie -7 rozpoczętych noclegów w pokojach dwu osobowych w hotelu 3***
 • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje w formie bufetu- jak wskazane w progrmie
 • Przewodnik z jęz. polskim
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€;
 • Lunch – rybę św. Piotra;
 • Składka na TFG oraz TFP 26 PLN/os;

CENA NIE ZAWIERA:

 • Opłat programowych, zbieranych po przylocie do Tel Avivu przez przewodnika 240 USD
 • Wydatków własnych;
 • Posiłków nie wymienionych w programie; napoje do kolacji dodatkowo płatne

UWAGI

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Dopłata do pokoju SGL – 1300 zł;
 • Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu;

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Marzec

Pielgrzymki zagraniczne

Izrael, Ziemia Świeta

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin