Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Włoch -Neapol z ks. Dolindo „Panie Jezu Ty się tym zajmij”

800 zł  +470 Eur

14-23.08.2022

Opis

Pielgrzymka do Włoch -Neapol z ks. Dolindo 

Panie Jezu Ty się tym zajmij”

14-23.08.2022

 

Dzień 1, 14.08.2022,

Spotkanie na placu przy Katedrze w Szczecinie  o godz. 21.30. Wyjazd o godz. 21.45. Nocny przejazd do Włoch. 

Dzień 2, 15.08.2022, PADWA

Przyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego, wewnątrz znajduje się grób Św. Antoniego, bogaty relikwiarz,  także  buława przekazana przez Jana III Sobieskiego po zwycięstwie pod Wiedniem. Msza św. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

Dzień 3, 16.08.2022,  MANOPELLO-SAN GIOVANNI ROTONDO

Śniadanie. Przejazd do Manopello – kościółek Kapucynów, w którym od XVI w. przechowywane jest Volto Santo – Cudowne Oblicze  Chrystusa. Największa relikwia Chrześcijaństwa. Zamknięty pomiędzy dwoma szybami wizerunek jest świadectwem umęczonej  twarzy człowieka, wykonanym na najdelikatniejszej i najdroższej tkaninie antycznego świata, bisiorze. Przejazd do San Giovani Rottondo. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 4, 17.08.2022, MONTE SAN’T ANGELO

Śniadanie, zwiedzanie San Giovanni Rotondo, miejsca w którym znajduję się sanktuarium Ojca Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa.  Msza św. w sanktuarium św. Ojca Pio, Droga Krzyżowa z Ojcem Pio.  Po południu wyjazd do Monte Sant’Angelo- sanktuarium św. Michała Archanioła w skale. Jest to jedno z najstarszych sanktuariów Europy, na półwyspie Gargano, oblanym wodami Adriatyku. Jest to najwyżej położone sanktuarium (850 m npm). Modlitwa i pobyt w przepięknym i wyjątkowym sanktuarium w skale. Przejazd w okolice Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 18.08.2022, CAPRI

Śniadanie. Rejs statkiem na znaną na całym świecie, kolorową i bajkową wyspę zakochanych Capri. Pobyt na wyspie i wypoczynek. Rejs powrotny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 6, 19.08.2021, NEAPOL

Śniadanie.  Całodniowe zwiedzanie Neapolu. Nawiedzenia miejsca życia i modlitwy ks. Dolindo: kamienica, w której spędził ostatnie lata życia,  kościół Santa Teresa al Museo, w którym  ojciec Dolindo odprawił swoją pierwszą mszę po zniesieniu zakazu przez papieża Piusa XI. Przy tym kościele działa też Apostolato Stampa, gdzie siostry zakonne opiekują się dorobkiem ojca Dolindo (tu znajduje się oryginał modlitwy “Ty się tym zajmij!”). Kościół San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes – tu znajduje się grób ojca Dolindo. Msza św. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Ges,  Sant’Anna dei Lombardi, piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 20.08.2022, POMPEJE-MONTE CASSINO

Śniadanie. Przejazd do Pompejów – najbardziej rozsławionego miasta, w całości zasypanego pyłem wulkanicznym po erupcji Wezuwiusza w 79 roku.   Odwiedzimy znajdujące się tam Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej  z grobem  bł. Bartolomeo Longo – założyciela Bractwa Różańcowego. Zwiedzanie parku archeologicznego   w Pompejach. Przejazd do klasztoru na Monte Cassino: polski cmentarz wojskowy,  chwila zadumy. Przejazd w kierunku Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8,  21.08.2022, RZYM

Śniadanie. Watykan,  Bazylika Św. Piotra.  Msza św. przy grobie  św. Jana Pawła II (jeśli nie będzie obostrzeń).  Spacer szlakiem barokowych placów i fontann: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Rzym starożytny: Kapitol, Fora Cesarskie, Via dei Fiori Imperiali, Koloseum (wszystkie budowle obejrzymy z zewnątrz), obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9, 22.08.2022, ORVIETO

Śniadanie. Przejazd do Orvieto – miasta cudu eucharystycznego. Na placu stoi XIV-wieczna katedra, która kryje wewnątrz cenne relikwie: hostię i kapłański korporał. W 1263 roku, podczas mszy w kościele w Bolsenie (w pobliżu Orvieto), z trzymanej przez księdza hostii na płótno i posadzkę popłynęła krew. Aby upamiętnić to wydarzenie, rozpoczęto budowę w Orvieto, a do kalendarza świąt chrześcijańskich włączono Boże Ciało. Przejazd w okolice Werony na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 10, 23.08.2022,

Śniadanie. Całodniowy przejazd do Polski.

Cena: 800 zł + 470 Eur

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota / przewodnika w języku polskim
  • Noclegi w hotelach 3* – pokoje 2, 3 os z łazienkami
  • Wyżywienie HB – śniadania serwowane ( wzmocnione o ser lub / i szynkę ), obiadokolacje serwowane
  • Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe: bilety wstępów, Pompeje, rejs na Capri, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, opłata klimatyczna –  90 Eur

DODATKOWE INFORMACJE:

– Dopłata do pokoju jednoosobowego – 160 euro

– Dopłata do napojów do obiadokolacji innych niż woda ( woda w cenie )

– Podczas wyjazdu należy posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport

przy podpisaniu umowy wymagana wpłata zaliczki w kwocie – 800 zł

– wpłata końcowa do 14.07.2022

– o kolejności wsiadania do autokaru decyduje wpłata zaliczki

 

 

Informacje dodatkowe

Rok

2022

Miesiąc

Sierpień

Pielgrzymki zagraniczne

Włochy

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin