Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Szwecji i Finlandii

6480 zł 

26.06 – 02.07.2023

Opis

 PIELGRZYMKA SZWECJA – FINLANDIA 

Wszystkie koszty zwiedzania w cenie 

26.06 – 2.07.2023

Dzień 1, 26.06.2023 ( PONIEDZIAŁEK )

Zbiórka o godz. 18:30 pod Katedrą Szczecińska ul. Św. Jakuba 1. Wyjazd o godz. 18:45.Przejazd na terminal promowy do Świnoujścia. Odprawa i zakwaterowanie w kajutach. Obiadokolacja. Nocny rejs do Szwecji.

Dzień 2, 27.06.2023 ( WTOREK ) – KARLSKRONA – KALMAR – WYSPA OLANDIA

Poranne przypłynięcie do Ystad. Śniadanie na promie lub po drodze. Zejście z promu i przejazd do Karlskrony. Przyjazd i zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO z bazą marynarki wojennej z XVII wieku. Podczas pobytu zobaczymy m.in. Kościół Admiralicji z figurą Rosenboma, Rynek (Stortorget) z Kościołem św. Trójcy i Fryderyka, dzielnicę stoczniowców Björkholmen oraz Muzeum Morskie. Następnie udamy się do miasta Kalmar, które było dawną stolicą Skandynawii. Z zewnątrz zobaczymy Zamek Kalmarski będący dawniej siedzibą królewskiego rodu oraz kontrolował przemieszczanie się statków w pobliskiej cieśninie. Ponadto w programie dzielnica Kvarnholmen z katedrą będąca jednym z najwybitniejszych dzieł baroku w Szwecji oraz pralnia dywanów – miejsce nad morzem, w które kobiety przychodziły prać. Stoi tutaj dom na palach gdzie były napełniane wodą balie, stąd też rozpościera się urokliwy widok na Olandię oraz Cieśninę Kalmarską. Kolejnym punktem tego dnia będzie Wyspa Olandia. Podczas zobaczymy m.in. Kamień w Karlevi będący najstarszym kamieniem runicznym Szwecji, wiatraki w Lerkaka – wizytówka wyspy, ruiny kaplicy św. Brygidy z Kildare oraz twierdzę Ismantorp – jeden z 20 okrągłych pierścieni fortów na Olandii, wybudowany najprawdopodobniej w II wieku n.e. Następnie udamy się do Norrköping – msza w kościele św. Brygidy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 28.06.2023 ( ŚRODA ) –  SZTOKHOLM

Śniadanie. Wykwaterowanie. Poranna msza w kościele św. Brygidy w Norrköping. Przejazd do miasta nazywanego „Wenecją Północy” Sztokholmu. Przed Zamkiem Królewskim będziemy mogli wziąć udział w słynnej nie tylko w tym mieście, zmianie warty. Ponadto w programie m.in. Stare Miasto, Kościół św. Macieja – Katedra luterańska (Stora kyrkan) z figurą św. Jerzego licząca prawie 700 lat gdzie odbywają się wszystkie uroczystości dworskie. Zwiedzanie Muzeum Statku Vasa – jednego z najważniejszych miejsc miasta Tutaj będziemy mogli zobaczyć niemal całkowicie zachowany i odrestaurowany okręt wojenny „Vasa” z XVII wieku. Szacuje się, że zachowało się blisko 95% oryginalnego 69-metrowego statku z setkami dopracowanych rzeźb na jego obudowie. Przejazd na terminal promowy. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocny rejs do Helsinek. Nocleg

Dzień 4, 29.06.2023 ( CZWARTEK ) – HELSINKI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zejście z promu. Zwiedzanie stolicy Finlandii – Helsinek. Miasto pozostając przez lata pod rosyjskim wpływem, przypomina swoją architekturą Sankt Petersburg niż inne skandynawskie stolice. W trakcie pobytu w mieście zobaczymy m.in. Katedrę luterańską, plac Senacki, pomnik Sibeliusa oraz unikatowy kościół Temppeliaukio – podziemny obiekt zbudowany wewnątrz masywnych, granitowych skał, gdzie na zewnątrz widoczna jest tylko jego kopuła. Msza św. w katedrze św. Henryka. Przejazd do Rauma. Po drodze przystanek w Parku Narodowym Nuuksio (Pojezierze Fińskie) i Köyliönjärvi – miejsce męczeństwa św. Henryka. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 30.06.2023 ( PIĄTEK ) – RAUMA – TURKU

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie miasteczka Rauma, którego Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na liczne obiekty architektury drewnianej. Tutaj możemy zobaczyć skupisko 600 drewnianych domów. Panuje tutaj morski i wyspiarski klimat, gdyż Rauma jest piątym co do wielkości portem w Finlandii. Następnie udamy się do Turku. Nabożeństwo w kościele św. Bregidy Szwedzkiej i bł,. Hemminga. Zwiedzanie miasta, będącego dawną stolicą oraz najstarszym miastem w Finlandii, które może się poszczycić pięknymi parkami oraz ogrodem botanicznym. Przejazd na terminal promowy. Nocny rejs do Sztokholmu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 1.07.2023 ( SOBOTA ) VADSTENA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zejście z promu. Przejazd do Vadstena, gdzie znajduje się klasztor ss. Brygidek. Nabożeństwo w klasztorze. Kościół św. Brygidy do dnia dzisiejszego jest punktem wielu pielgrzymek, a jego zabudowania były wykonywane zgodnie ze wskazówkami, które pozostawiła święta. W środku odnajdziemy relikwiarz ze szczątkami założycielki zakonu oraz wiele cennych rzeźb i ołtarzy. Miejscowość Vadstena ze względu na swoje położenie tj. nad drugim co do wielkości jeziorem w Szwecji, przyciąga wielu turystów. Na Starym Mieście będziemy spacerować wąskimi brukowanymi uliczkami. Tutaj również znajduje się średniowieczny ratusz oraz na jego przeciwległym końcu – zamek wraz z przystanią jachtową. Wyjazd i przejazd na terminal promowy do Ystad. Zakwaterowanie w kajutkach. Obiadokolacja. Nocny rejs promem do Świnoujścia.

Dzień 7, 2.07.2023 ( NIEDZIELA )

Śniadanie. Przypłynięcie do Świnoujścia. Zejście z promu. Powrót do Szczecina i zakończenie pielgrzymki.

Cena:  6480 zł /os.

Cena obejmuje:

  • Transfer na prom Szczecin – Świnoujście – Szczecin
  • Miejsce w kabinie 2-os. z łazienką podczas nocnych rejsów promem na trasie Świnoujście-Ystad- Świnoujście oraz Sztokholm-Helsinki, Turku-Sztokholm
  • Transport autokarem klasy turystycznej na miejscu
  • Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w Szwecji, Finlandii w pokojach 2,3 os. z łazienkami
  • Opiekę polskiego pilota – przewodnika
  • 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja – wg. programu
  • Wszystkie opłaty portowe, promowe oraz drogowe i mostowe
  • Realizacja programu wraz z biletami wstępu
  • Składka na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie KL 20 000 EUR, NNW 15 000

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów Rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy –  zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do 26.05.2023

Dokumenty niezbędne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Czerwiec, Lipiec

Pielgrzymki zagraniczne

Finlandia, Szwecja

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin