Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Słowenii

1180 zł

05– 10.06.2020

Opis

      Pielgrzymka do Słowenii

    05-10.06.2020

Dzień 1, 05.06.2020

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie o godz. 7.00. Wyjazd o godz. 7.15.  i przejazd w kierunku Czech. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 06.06.2020  MARIBOR

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta Maribor, drugiego pod względem wielkości miasta Słowenii, pięknie położonego nad Drawą. W podziemiach miejskiego zamku mieści się tu największa w Europie piwnica winna (7 mln litrów wina). Zobaczymy Główny Rynek z ratuszem, zamek z XV w. zbudowany przez cesarza Fryderyka III, najstarszą winorośl na świecie na Lencie, wieżę wodną z XVI w., gotycką Katedrę pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z pomnikiem pierwszego beatyfikowanego Słoweńca.  Msza św. w  Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Litościwej.  Następnie odwiedzimy  pełne kramów i knajpek nabrzeże Lent. Przejazd do wsi Malecnik, na wzgórze pielgrzymkowe NMP z piękną panoramą okolicy. Przejdziemy obok największej słoweńskiej stacji drogi krzyżowej. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 07.06.2020 POSTOJNA JAMA-KOPER-PORTOROZ-PIRAN

Śniadanie. Przejazd do największej i najpiękniejszej jaskini naciekowej w Europie – Postojna Jama, która stanowi 25 kilometrowy labirynt składający się z licznych galerii i komnat. Podziwianie zapierających dech w piersiach stalaktytów i stalagmitów. Trasa przez jaskinie pokonywana jest z użyciem kolejki, łódek, oraz na pieszo. Przejazd na wybrzeże do stolicy regionu Istria –  portu Koper,  nawiedzenie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, spacer po starówce:  Plac i Kolumna św. Justyny, Pałac Pretoriański, Pałac Totto.  Następnie przejedziemy do Portoroz, luksusowego miasta-kurortu w Słowenii, oraz rybackiej zabytkowej wsi Piran. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4, 08.06.2020 LJUBLJANA

Śniadanie. Przejazd do stolicy Słowenii Ljubljany. Spacer po historycznym centrum: Plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy,  Kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta,  Potrójny Most – jedno z najsłynniejszych dzieł Plečnika, największego architekta Lublany,  Kolumnada Plečnika,  Katedra św. Mikołaja,  Pałac Biskupi, ratusz,  Most Szewców. Następnie  zwiedzimy zamek, położony na wzgórzu, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Spacer po parku w Tivoli i degustacja lokalnych win w jednej z lokalnych winiarni. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5, 09.06.2020 JEZIORO BLED

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Alp Julijskich. Zobaczymy najbardziej znaną wizytówkę Słowenii – malowniczo położone u stóp Alp Jezioro Bled z małą wysepką oraz wznoszący się na urwistej skale malowniczy zamek. Rejs na wyspę bledzką słoweńską gondolą. Czas wolny. Przejazd w kierunku Polski. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 6,  10.06.2020  Przyjazd do Szczecina ok. godz. 3 w nocy.

Cena:  1180 zł

Cena zawiera :

 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w hotelu *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu : śniadania i obiadokolacje
 • Opiekę pilota / przewodnika
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • Opłat programowych: 80 €
 • Napojów do obiadokolacji
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości pielgrzymki, ubezpieczenia od chorób przewlekłych

UWAGI:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 290 zł
 • dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub paszport
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
 • Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 350 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up